SKAŠTICE – PRUSINOVICE 2:5 (0:3)

Stovka diváků viděla šokující první poločas. Hned z první akce se hosté dostali do vedení. Skaštice si poté vypracovaly převahu, ale bez větších šancí. Svůj náskok si už hosté po přestávce pohlídali a postarali se o velké překvapení 7. kola okresního přeboru.

„Hosté vycházeli z dobře zajištěné obrany a podnikali velmi nebezpečné protiútoky, které dokázali proměňovat. I když jsme si vytvořili mnoho šancí, dnes nám nebylo souzeno dát víc než dvě branky. Blahopřeji hostujícímu mužstvu k vítězství,“ řekl domácí trenér Ivo Frýdl.

„Věděli jsme, že Skaštice mají velice kvalitní mužstvo, které dává doma hodně branek. Proto jsme se snažili hrát zezadu. Brzy se nám podařilo dát první uklidňující gól. Ve 14. minutě jsme vedli už o dvě branky a začala se nám dařit kombinace. Přesto převzali domácí iniciativu a dokázali si vytvářet šance. Chorý s Lehkoživem byli velice nebezpeční, ale nám velice dobře zachytal brankář Josef Spiegl. Obrana pracovala také velice dobře, a tak jsem byl s prvním poločasem spokojený. Ani za stavu 3:0 však nebylo o zápase rozhodnuto. To se potvrdilo na začátku druhého poločasu, kdy jsme dostali z trestného kopu gól. To domácí nakoplo a na naši branku se valil jeden útok za druhým. Naštěstí se nám dařily důležité protiútoky. Zase jsme soupeři odskočili a přes nervózní závěr jsme nakonec zápas zvládli. S výkonem i výsledkem jsem dnes spokojený,“ dodal trenér Prusinovic Martin Novák.

Branky: 54. Lehkoživ, 75. Macho – 14. a 45. Gerát, 3. Sovadina, 70. Nevřala, 78. Šiška. Rozhodčí: Veselý. Diváci: 100.

Skaštice: Zapletal – Zavřel, Lutonský (46. I. Frýdl), Sedlák, P. Frýdl, Bubla, Lehkoživ, Klammert, Chorý, Janalík (63. J. Motal), Macho.

Prusinovice: Spiegl – Sklenář, Hošťálek, Šiška, Měrka, Gerát, Vrubel, Nevřala (87. Greguš), Sovadina (81. Barot), Krčma (62. Utěkal), Nedbal.

MRLÍNEK – ŽERANOVICE 1:2 (1:1)

Solidní formu z posledních kol potvrdily Žeranovice v Loukově, kde svá domácí utkání hrává Mrlínek. Hosté posedmé v řadě neprohráli a v tabulce se posunuli už na třetí příčku.

„Začátek zápasu byl hektický. Hosté vedli hned od 3. minuty a nám se podařilo v šesté vyrovnat. Hra byla vyrovnaná, ale na šance jsme byli v prvním poločase lepší. Bohužel jsme je neproměnili. Druhý poločas byl víceméně bez šancí, ale zato tvrdší. Nakonec byl soupeř o branku lepší, protože měl Karla Klimka, který nás ve středu hřiště přehrál,“ poznamenal na adresu hrajícího kouče hostí trenér Mrlínku Martin Mikulík.

„Konečně jsme vyhráli s Mrlínkem venku. Od začátku jsme byli o něco lepší. Snažili jsme se hrát kombinačně. Domácí preferovali hru nakopávaných míčů na vysoké útočníky. Ty se nám podařilo pokrýt. Myslím si, že jsme měli víc ze hry a zaslouženě jsme vyhráli. Jenom mně mrzí, že utkání bylo zbytečně vyhrocené,“ dodal trenér Žeranovic Karel Klimek.

Branky: 6. Červík – 3. Vyňuchal, 57. K. Klimek. Rozhodčí: Dundová. Diváci: 90.

Mrlínek: Pořízka – Mikeška, M. Hlava, Rybka (74. L. Podzemný), P. Dostál, D. Horák, Mikov (46. Zicháček), Červík, Landiga (72. R. Dostál), Heryán, J. Horák.

Žeranovice: Gába – Mikáč, Hrančík, R. Smýkal, Hubík (91. Potůček), R. Klimek, T. Smýkal, K. Klimek, Kopřiva (93. Kotas), Sedláček, Vyňuchal (83. Zívalík).

TUČAPY – NĚMČICE 0:2 (0:1)

Němčice ukončily herní útlum a z hřiště nováčka si odvezly všechny tři body..

„Nastoupili jsme bez čtyř hráčů základní sestavy a na lavičce jsme měli jen jednoho náhradníka. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém se hosté po trestném kopu a zaváhání gólmana ujali vedení. Ve druhém poločase jsme otevřeli hru a čtyři minuty před koncem jsme inkasovali podruhé,“ řekl trenér domácích Libor Adámek.

„Po dlouhé době se nám povedl vstup do utkání a vstřelili jsme pro nás velice důležitou první branku. Tím jsme se uklidnili a domácím jsme toho v prvním poločase moc nedovolili. Ve druhém poločase jsme dvacet minut hru zvládali, ale potom jsme nepochopitelně přestali hrát. Domácí toho využili a dostali nás pod velký tlak. Koledovali jsme si o vyrovnávací gól. Těsně před koncem se nám povedl rychlý protiútok, ze kterého jsme vstřelili druhou branku. Jsme spokojen se třemi body a především s tím, že jsme neinkasovali. To je pro hráče velmi důležité a povzbudivé do dalších kol,“ myslí si kouč Němčic Martin Zaoral.

Branky: 27. M. Holý, 86. Lochman. Rozhodčí: Zavadil. Diváci: 100.

Tučapy: Chytil – Vrtělka, A. Truhlář, Ševčík, Pavel Zdráhal, P. Sedlařík, Adámek, T. Sedlařík, R. Pospíšilík, Trhlík, Novák (Petr Zdráhal).

Němčice: Vymětal – Cejpek, Sedláček, M. Holý, Niedermertl, R. Pospíšilík, Sklenář, Štěpánek, T. Darebníček, Zaoral, D. Holý (Lochman).

KYSELOVICE – CHVALČOV 4:2 (2:1)

Kyselovice na hřišti v Říkovicích potvrdily, že se jim na Chvalčov daří. Počtvrté z pěti vzájemných zápasů zvítězily.

„Hostům chyběl tvořivý záložník. Chvalčov hrál vlažně. Chybělo mu větší nasazení. Nám se dařila hra po zemi. Výkon jsme korunovali dvěma góly v prvním poločase. Ve druhém poločase jsme hráli aktivně. Hosté snížili jen z penalty,“ řekl trenér Kyselovic Vít Říkovský.

„Špatný terén nám vůbec nevyhovoval. Dopouštěli jsme se spousty chyb. Vůbec se nám nedařilo. Stále jsme jen dotahovali náskok soupeře. Za stavu 3:2 jsme hru otevřeli a dostali jsme čtvrtý gól. Terén vyhovoval lepšímu týmu domácích,“ sdělil trenér Chvalčova Bohuslav Polášek.

Branky: 27. a 84. Kroupa, 8. Mir. Říkovský, 63. Škrabaňa – 38. a 80. (pen.) Trňák. Rozhodčí: Dunda. Diváci: 150.

Kyselovice: Molčík – R. Němec, M. Němec, Seibert, Kroupa, V. Říkovský, Novotný, Křepelka, Škrabaňa, Zádrapa, M. Říkovský (Úlehla, Jančík).

Chvalčov: Jakubec – Trňák, Trnčák, Kubaník, Zmeškal, Skála, Chlápek, Fojtů, Talach, Kopeček, Jakubec (Vaculík, Balvín).

POČENICE – ZÁHLINICE 3:2 (2:0)

Ani na hřišti nováčka nedosáhly Záhlinice na tři body a jejich odstup od dalších soupeřů se v tabulce zvětšil. Hosté čekají na výhru už deset utkání.

„Chtěli jsme poprvé v této sezoně vstřelit branku jako první a zároveň odčinit domácí prohru se Zdounkami. Proto jsme se nažili hrát aktivně. Hodně důležitá byla naše druhá branka do šatny. Po přestávce hosté snížili, ale nám se po trestném kopu podařilo vstřelit třetí gól. Hosté byli až do konce aktivní. Nakonec jsme se báli o výsledek až do posledních minut,“ přiznal hrající kouč Počenic Josef Hrušák.

„Odjížděli jsme jen s jedenácti hráči, takže jsme nemohli se sestavou nic vymýšlet. Začali jsme dobře a v prvních patnácti minutách jsme soupeře přitlačili. Bohužel jsme jen nastřelili tyčku. První poločas jsme pak dohráli v útlumu. Domácí toho využili a dali dvě branky. Po přestávce jsme začali hrát úplně jinak a dali jsme kontaktní branku. Při našem největším tlaku přišla brejková situace domácích, faul a trestný kop, ze kterého jsme dostali třetí branku. V závěru už to byla z naší strany křeč,“ dodal předseda Záhlinic Ladislav Paštěka.

Branky: 30. Kocourek, 45. Niedermertl, 65. Hrušák – 52. Kneisl, 87. Skopalík. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 100.

Počenice: Hrabal – Hrušák, Mišurec, Cigánek, Jánský, Kocourek, Niedermertl, Schwarz, Tichánek, Spáčil, Kubačka (Božák, Navrátil, Pěnčík).

Záhlinice: Novotný – Vysloužil, Šustr, Ctiborek, Skopalík, Gallas, Lochman, Dosoudil, Oračka, Paštěka, Kneisl.

MARTINICE – ADMIRA HULÍN 1:5 (1:1)

Sedmnácté utkání v řadě bez prohry přidala Admira a výhře na hřišti lídra ho vystřídala na čele tabulky.

„Po vyrovnaném poločase nás hosté rozstříleli až na neuvěřitelných 1:5. Nepamatuji si, kdy jsme naposled doma dostali pět branek. Hráli jsme špatně. Navíc jsme neproměnili ani penaltu. Po přestávce jsme se hnali do útoku a zapomněli jsme bránit. Admira je kvalitní tým s dobrou fyzičkou, a to dnes dokázala. Tak vysoká porážka mně dost vadí,“ přiznal trenér Martinic Ladislav Fischer.

„Věděli jsme, že nás čeká zápas, který by mohl mnohé napovědět. Proto jsme se snažili hrát ze zabezpečené obrany. To se nám dařilo. V 18. minutě chytil Zygar penaltu a po brejku v téže minutě otevřel skore Martin Simerský. Domácí ze standardní situace vyrovnali, ale naše převaha byla přesto jasná. Domácí hráli velmi stereotypně. Ve druhém poločase se naše převaha zúročila gólově. Jednoznačně jsme byli pány na hřišti. Domácí ve druhém poločase vůbec neohrozili naši branku,“ dodal spokojený kouč Admiry Stanislav Dorazín.

Branky: 20. Nevřala – 63. a 69. Jurášek, 18. M. Simerský, 85. Kytlica, 89. Spáčil. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 250.

Martinice: Jánoš – Pavelka, Kundera, Klhůfek, Pospíšil, Daněk, Kutra, Veselý, Nevřala, Gazdoš, Hošťálek (Zaoral, Odstrčilík).

Admira: Zygar – M. Nedbal, P. Nedbal, Jurášek, Šenkyřík, R. Simerský, Burda, Spáčil, Vyvlečka, Štoll, M. Simerský (Horáček, Dorazín, Kytlica).

ROŠTĚNÍ – ZDOUNKY 1:2 (1:0)

Roštění zůstává i po 7. kole okresního přeboru bez bodů. Zdounky vyhrály se svým soupeřem poprvé z posledních pěti zápasů.

„Poločas byl z naší strany výborný. Dali jsme gól a vedli jsme 1:0. Hosty jsme k ničemu nepustili. Ve druhém poločase jsme se bohužel dostali pod tlak, který hosté využili. V 75. minutě vyrovnali a v 91. minutě dali vítězný gól,“ poznamenal smutně trenér Roštění Radek Heryán.

„Zvítězili jsme se štěstím. Měli jsme sice převahu, ale nebyli jsme schopni dát gól. Domácí se v prvním poločase dostali dvakrát na naši polovinu a z toho vytěžili jeden gól. To nás trošku srazilo do kolen. Nakonec se nám podařilo šťastně výsledek otočit,“ řekl trenér Zdounek Vladimír Andrýsek.

Branky: Kopřiva – Rampas, Škvarlo. Rozhodčí: Měrka. Diváci: 40.

Roštění: Hejníček – Z. Navrátil, R. Navrátil, Hradil, Kopřiva, P. Darebníček, R. Darebníček, Darebník, Macík, Hajdučko, Štěpánek (Hudousek, Prusenovský, Heryán).

Zdounky: Maceja – Pospíšil, L. Buša, Škvarlo, Havránek, T. Navrátil, Poledňák, Adamík, Zajíček, Zlámal, P. Buša (Rampas).