PRUSINOVICE (12) – ADMIRA HULÍN (1)

Admira nastoupí do nedělního zápasu s Prusinovicemi s jasnými plány – vyhrát a zvýšit svůj náskok v pozici lídra tabulky.

Dorazínovým svěřencům patří po odehraných devíti kolech první příčka s náskokem šesti bodů před triem pronásledovatelů.

„Jsme si vědomi, že pokud vyhrajeme, můžeme svůj náskok zvýšit. Náš cíl je proto jasný. V Prusinovicích se nám však nikdy lehce nehrálo. Je to nevyzpytatelný soupeř, který hraje přímočaře. V poslední době konsolidoval sestavu a navíc se na hřiště vrátil Pumprla,“ varuje kouč hostí Stanislav Dorazín, jehož tým nenastoupí kompletní. Otazník visí nad Polákem, Šenkyříkem a Burdou.

Prusinovičtí jsou se ziskem osmi bodů dvanáctí. Minimálně udržet své aktuální postavení v tabulce a zároveň opět se nepřiblížit sestupovému pásmu, s takovými cíli vstoupí domácí na trávník.

„Pokaždé chceme vyhrát, ať je to s Admirou, Martinicemi nebo ve Skašticích. Samozřejmě víme, že Admira hraje nejlepší okresní fotbal, nemáme co ztratit. Pro nás je motivací přerušit hostům úspěšnou sérii. V poslední době se nám víc daří proti silnějším týmům, snad se to vyplní i v zápase proti otevřené hře Admiry,“ přeje si trenér Prusinovic Martin Novák.

Vzájemná bilance: 1 – 3 – 6, 9:23

Série: Admira 19× neprohrála.

ZÁHLINICE (13) – ZDOUNKY (10)

Záhlinice, jenž se krčí na předposledním místě, přivítají v duelu desátého kola okresního přeboru hráče Zdounek. Oba týmy dychtí po dalším vítězství v tomto ročníku. Domácím by případný úspěch pomohl k odpoutání se ze dna tabulky a posílení sebevědomí, zatímco hosté by se posunuli do klidnějších vod.

„Je to utkání o šest bodů. Čekám maximální nasazením na obou stranách. Je to pro nás zápas podzimu, protože ve zbývajících zápasech podzimní části hrajeme venku. Dáme do toho všechno a půjdeme za prvním domácím vítězstvím v této sezoně,“ slibuje předseda domácích Ladislav Paštěka.

Zdounky utrpěly vysokou porážku od hulínské Admiry a aktuálně figurují na nelichotivé desáté pozici se ziskem deseti bodů.

„Doufám, že si hráči své chyby vyříkali při vyhlašování fotbalisty roku ve Zdounkách. Na podzim hrajeme venku osm utkání, a proto musíme sbírat každý bod. Máme spoustu zraněných, takže ani v Záhlinicích to nebude pro nás lehké,“ řekl trenér hostí Vladimír Andrýsek.

Vzájemná bilance: 0 – 0 – 2, 2:6

Série: Záhlinice doma 6× nevyhrály.

KYSELOVICE (6) – ROŠTĚNÍ (14)

Fotbalisté Kyselovic budou chtít v neděli proti čtrnáctému Roštění pokračovat v sérii čtyř zápasů bez prohry. Domácím po této sérii patří šestá příčka.

Roštění nepodává takové výsledky, jaké by si představovalo. Ale v zápase předchozího kola proti Záhlinicím se herně zlepšilo, přesto to na body nestačilo.

Série: Kyselovice 4× neprohrály. Roštění venku 17× nevyhrálo.

NĚMČICE (4) – MARTINICE (3)

Jeden z vrcholů podzimní okresní sezony je tu. Z lepší pozice nastoupí hosté, kteří v předchozím kole remizovali s Kyselovicemi.

V Němčicích se Martinice pokusí napravit dojem z posledních týdnů. V případě dalšího neúspěchu by však hosté mohli přijít o své postavení mezi nejlepšími.

„Psychická výhoda bude na straně Němčic, to je nesporné. Z našeho mužstva se vytratila dobrá nálada a elán. Vážně zvažuji své odstoupení. Ve středu přišli na trénink jen tři hráči. Obvolávám hráče, kteří letos ještě nenastoupili, ale do Němčic se jim moc nechce…,„ prohlásil trenér Martinic Ladislav Fischer.

„Chceme navázat na poslední výkony a výsledky, abychom potěšili naše fanoušky. Soupeř má svoji kvalitu. V kádru má spoustu zkušených fotbalistů. Nám se nějak rozrostla marodka, takže vůbec nevím, kdo nastoupí. Doufám, že složíme natolik kvalitní jedenáctku, abychom sehráli dobrý zápas“ přeje si trenér Němčic Martin Zaoral.

Vzájemná bilance: 2 – 1 – 9, 20:35

ŽERANOVICE (5) – POČENICE (9)

Žeranovice jsou spolu s vedoucí Admirou jediným týmem, který v okresním přeboru stále neokusil hořkost porážky. To nehodlá změnit ani v následujícím zápase s Počenicemi. Hosté zase budou chtít odčinit špatný výkon z minulého kola.

Počeničtí v okresní tabulce zaujímají průběžné deváté místo s deseti body. V předchozím zápase doma s Němčicemi hráči svým výkonem hrajícího trenéra Josefa Hrušáka rozhodně nepotěšili. „Máme co napravovat. Z posledních pěti zápasů jsme jenom jednou vyhráli. Pokusíme se v Žeranovicích uhrát alespoň bod. Prvořadým úkolem bude uhlídat Karla Klimka,“ řekl trenér Hrušák.

„Počenice mají samozřejmě kvalitní tým, ale nám se letos daří, takže bychom opět rádi bodovali. Volno v minulém týdnu nám pomohlo, protože jsme měli řadu zraněných hráčů,“ dodal trenér domácích Karel Klimek.

Série: Žeranovice 8× neprohrály.

SKAŠTICE (2) – CHVALČOV (8)

Domácí budou chtít potvrdit svoji stoupající formu, zatímco Chvalčov se představí po čtrnácti dnech, když v minulém kole nehrál. V předchozích dvou duelech si nepřipsal ani bod.

Skaštice bravurně odčinily svou senzační porážku od Prusinovic, když v následujících dvou kolech rozstřílely Mrlínek 5:1 a Tučapy 5:2.

V případě tříbodového úspěchu si svěřenci trenéra Ivo Frýdla mohou udržet druhé místo v tabulce.

Vzájemná bilance: 3 – 0 – 3, 14:15

MRLÍNEK (7) – TUČAPY (11)

O důležité body se v Loukově střetnou Mrlínek a Tučapy.

Tučapy se po třech porážkách propadly na jedenácté místo. Z deseti bodů získaly na hřištích soupeřů hned čtyři.

„Body k záchraně leží na domácím hřišti a my to víme. Musíme zopakovat výkon s Prusinovicemi. Tučapy nesmíme podcenit, protože si na nováčka vedou celkem dobře,“ upozorňuje kouč Mrlínku Martin Mikulík.

Série: Tučapy 4× nevyhrály.