Sázkové kanceláře vypisují na fotbalové zápasy různé doplňkové kurzy. Lze zkusit uhodnout střelce branek, počet rohových kopů, dokonce i odpískání penalty. A mezi oblíbené příležitosti patří i tip na přesný výsledek.

Hodně častý bývá výsledek 2:1, přičemž obvykle je také oceněn jedním z nejnižších kurzů.

Fotbalisté Zlína ve 12. kole FORTUNA:LIGY prohráli s Mladou Boleslaví 5:9
Ostuda až za hranicemi. Zlín je k smíchu, z fotbalistů si utahují i hokejisté

Následně platí přímá úměra: čím více gólů, tím větší kurz. Jenže vždy to má konec. Skóre 9:5 byste u bookmakerů hledali marně - ani v nejútočněji laděných soutěžích jako Španělsko a Nizozemsko jej nikdo nikdy neočekává.

Může dát Sparta osm gólů?

Utkání Zlín - Mladá Boleslav stanovilo nový rekord v historii fotbalové ligy. Tolik gólů tu padlo poprvé. „Byl to opravdu nestandardní výsledek, který není v nabídce,“ konstatoval mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. „U fotbalu standardně vypisujeme sázky do šesti branek, v hokeji pak obvykle do sedmi gólů,“ dodal mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Pro ilustraci: v dalším ligovém kole si odvážlivci mohou vsadit třeba na kanonádu Sparty v Mladé Boleslavi. Výhra úřadujícího šampiona a lídra tabulky v poměru 8:0 nebo třeba 7:2 je u Tipsportu oceněna kurzem 250:1. Pokud by k tomu opravdu došlo, za vsazenou tisícikorunu by šťastlivec obdržel 250 tisíc korun.

Dokážete si asi sami představit, jak vysoký kurz by musel být na skóre 9:5. Možná by pokořil hranici 1000:1.

Lidé sázeli na další a další góly

Ale ještě zpátky k sobotnímu utkání ve Zlíně. Sázkaři mohli brát miliony, kdyby tušili obrat hostů a riskovali… Jenže stejně jako výsledek, v tu chvíli tomu věřil málokdo. Pár odvážlivců se našlo, leč k závratným výhrám to nevedlo.

Většina sázkařů věřila v úspěch hostujícího týmu. Zástupci největších českých sázkových kanceláří se však shodli na tom, že se o víkendu našly zajímavější utkání, na které bylo prosázeno víc peněz.

Trenér Pavel Vrba
Konec ve Zlíně? Hlavou se mi honí spousta věcí, říká Vrba po divoké přestřelce

Na druhou stranu, bookmakeři u tohoto konkrétního mače zplakali nad výdělkem. „Kdo hrál live sázky, musel si to užít. Z analýzy vyplynulo, že vyhrála většina klientů. Je to logické. Lidé obecně přemýšlí pozitivně, sází na to, že padne spíše více branek, že padne další a další branka. Tady se to přesně stalo,“ podotkl Šrain.

Nejvyšší výhra u Fortuny činila 200 tisíc korun.