Představení nových dresů pro nadcházejí sezonu, to je každoročně velkolepá událost. Musí se to udělat pěkně s pompou, s pořádnou show okolo. Slavii se ale tenhle „wow efekt“ vůbec nepovedl. Nebo vlastně ano, jenže úplně jinak, než Pražané zamýšleli.

Peter Olayinka
Nejlepší fotbalista, básní o Olayinkovi v Bělehradě. Slavii zaměnili za Spartu

Na sociální sítě unikly fotky slávistických dresů pro sezonu 2023/24. Nový model se už dokonce dostal na pult některých pražských obchodů. Na tom by nebylo nic divného, kdyby Slavia svoje dresy už oficiálně představila. Jenže to se zatím nestalo.

Předseda klubu Jaroslav Tvrdík je proto naštvaný na výrobce dresů společnost Puma, která trička s předstihem pustila do oběhu.

„Oficiální prodej dresů SKS na novou sezonu je naprosto bezprecedentním porušením smluvních závazků mezi Slavií a společností Puma,“ zlobil se boss z Edenu. „V současné době se koncentrujeme na nalezení řešení, které by podobné poškození obrazu klubu v očích fanoušků a partnerů již nikdy neopakovalo,“ napsal na Twitteru.

Fanoušci to berou jako špatný vtip

Podle fanoušků Slavie už pražští prodejci dresy z obchodů stáhli. Tvrdíkovi doporučili, aby klub radši vyměnil Pumu za Adidas nebo Nike. Ještě víc ale příznivce „sešívaných“ rozzlobil vzhled venkovního setu, který je vyvedený v zeleno-tyrkysové barvě se zlatými doplňky.

Cedule s žádostí o dres se hojně objevují i na Letné
Konec „žebrání“. Slavia v Edenu zakázala transparenty. Nikdo se (zatím) nepřidal

„To vypadá jako pyžamo,“ nechápal jeden z fanoušků. „Nahradit venkovní starými černými a tyhle, co se mají teprve „představit“, poslat do Klokánka, někdo v tom může aspoň spát, ale určitě ne hrát důstojný fotbal,“ napsal další.

„Vypadáme jako úplní odpadlíci, když na druhém břehu odpočítávají do odhalení dresů,“ poukázal jeden z fanoušků na sparťanského rivala. Letenští na svých sítích lákají na představení nových dresů, chloubit se budou moct už v sobotu.