Tým z Lovčic ovládl domácí turnaj.Tým z Lovčic ovládl domácí turnaj.Zdroj: Petr HlásekLovčice, obec zhruba 35 kilometrů západně od Hradce Králové, hostila o víkendu tradiční Memoriál Miroslava Hoška a Bohuslava Poříze, kterého se zúčastnily tři týmy. Organizátory mrzelo, že se jim na poslední chvíli nepodařilo sehnat čtvrtý mančaft, neboť účast nakonec odřekl loňský vítěz z OFS Nymburk Opočnice/Běrunice.

Triumf vybojoval před hojnou diváckou kulisou posílený domácí celek hrající okresní přebor Hradecka, za který nastoupili prvně Karel Piták se svým synem Denisem. Druhou příčku obsadil Slovan Poděbrady a třetí skončil SK Převýšov.

Do klubu Sokol Lovčice přichází Karel Piták společně se svým synem.
Přestupová bomba. Lovčice si spravily chuť po odmítnutí od Řepky

O tom, že pro Lovčice budou Pitákovi výraznými posilami, se všichni přesvědčili v duelu s Poděbrady (5:2), který byl pro otce a syna premiérovým v novém dresu. První dvě branky vsítil devatenáctiletý Denis po krásných přihrávkách táty Karla. Třiačtyřicetiletý internacionál se pak sám zasloužil o čtvrtou a pátou trefu svého týmu, kdy obzvláště ta druhá stála za to – bývalý hráč pražské Slavie na malém vápně udělal dva obránce a pak je špičkou oba přehodil i s gólmanem.

Tomáš Řepka před týdnem pózoval s dresem svého nového týmu Sokola Lovčice, ten ale v nejbližší době neoblékne, zůstává v Červených Janovicích.
Z přestupu nakonec sešlo! Řepka Lovčice neposílí, Červené Janovice ho nepustily

Výsledky: Sokol Lovčice – SK Převýšov 2:0 (L. Němec, Košvanec), SK Převýšov – Slovan Poděbrady 2:2 (na penalty vyhrály Poděbrady), Sokol Lovčice – Slovan Poděbrady 5:2 (branky Lovčic: D. Piták 2, K. Piták 2, J. Jelínek).
Konečné pořadí: 1. Sokol Lovčice, 2. Slovan Poděbrady, 3. SK Převýšov.

Do klubu Sokol Lovčice přichází Karel Piták společně se svým synem.Do klubu Sokol Lovčice přichází Karel Piták společně se svým synem.Zdroj: Lubomír Douděra

Petr Hlásek, Lubomír Douděra