Talentovaný chlapec z Ghany přišel na hřiště v utkání s Janovem až na poslední čtvrthodinu a zápas rozhodl dvěma góly. Římané slavili výhru 2:0 a Afen-Gyan se navíc radoval z vysněných bot v hodnotě 800 eur (asi 20.000 korun).

Patrik Schick vstřelil proti Skotsku gól z poloviny hřiště.
Borec z třetí ligy trumfnul Schicka. Anglii uhranul gólem přes půlku hřiště

Nečekaný hrdina AS Řím už při oslavě gólu běžel za koučem, aby mu jeho slib připomněl. „Slíbil jsem mu velmi drahé boty a on za mnou hned přišel, aby se ujistil, že nezapomenu," líčil s úsměvem Mourinho. Slavný kouč slib dodržel a den po utkání předal mladému útočníkovi tenisky značky Balenciaga ve své kanceláři.

Odchovanec AS si boty vyzkoušel a předvedl v nich oslavný taneček. V nahrávce z předávání bot na sociálních sítích od někoho mimo záběr zaznělo, že v krabici jsou banány. Mladík ale vyloučil možnou rasistickou urážku.

Neapolský kanonýr Victor Osinhem válcuje celou Serii A.
Ségra, budeme mít co jíst? Neapol táhne na výsluní nigerijský zázrak z ulice

Afen-Gyan vděčí Mourinhovi za obrovský fotbalový růst. „Hodně se od něj učím. Je to někdo, kdo toho během své kariéry hodně dokázal a je to skvělý člověk. Jsem rád, že s ním mohu spolupracovat,“ svěřil se římský klenot. „Povzbuzuje mě den za dnem, abych dělal vše, co mi pomůže se v budoucnu zlepšit. Jsem šťastný, že pracuju s José Mourinhem. Moc, moc mu děkuju.“

Děkoval ale i rodině, které věnoval góly. „Góly věnuju klubu, fanouškům, všem, ale hlavně své rodině a mojí mámě. Mami, moc ti děkuju za to, kam jsi mě dovedla. Opravdu si toho vážím,“ poslal dojemný vzkaz své matce.