Národní tým během evropského šampionátu výrazně omezí cestování. Dva zápasy totiž odehraje právě v Hamburku (úvodní s Portugalskem v Lipsku). Trénovat hráči budou na stadionu Edmunda Plambecka v Norderstedtu na severním předměstí přístavního města a bydlet bude v Steigenberger Hotel Treudelberg v Hamburku. Díky strategickému umístění base campu nebude muset Češi podle pravidel UEFA využívat transfer hotel.

Čeští fanoušci se obávají, že se k nim vstupenky na Euro nedostanou.
Hysterie kvůli vstupenkám na fotbalové Euro? Fanoušci dostali dobrou zprávu

„Komunikovali jsme s některými současnými i bývalými reprezentanty a berou to jako velkou výhodu. Navíc to není daleko ani na další strategická místa, která budeme během turnaje využívat. Na letiště patnáct minut, na vlakové nádraží půlhodinka,“ poznamenal technický ředitel FAČR Erich Brabec, který hotel i tréninkové hřiště osobně prověřil hned v neděli po losu v Hamburku.

„Zohlednili jsme zkušenosti ze všech předchozích šampionátů. Reprezentace by měla mít maximální komfort,“ doplnil předseda FAČR Petr Fousek.

Otevřený trénink pro fanoušky

„Na místo budou až do zahájení turnaje dojíždět zástupci FAČR, aby přípravy běžely podle plánu. Je zapotřebí domluvit veškeré detaily týkající se pobytu týmu a jeho sportovní přípravy, ale také dořešit další témata jako branding tréninkového stadionu nebo vybudování tiskového střediska v jeho blízkosti,“ dodal generální sekretář FAČR Michal Valtr.

Český tým dorazí na základnu 13. června, tedy pět dnů před prvním zápasem své skupiny, který odehraje v Lipsku proti Portugalsku. K dalším dvěma duelům proti vítězi březnového play-off C a Turecku nastoupí v Hamburku.

Podívejte se, kde budou bydlet čeští fotbalisté během Eura:

Zdroj: Youtube

Na tréninkovém stadionu hraje domácí zápasy ve čtvrté německé lize Eintracht Norderstedt. Místní tribuna pojme 1300 diváků a zaplnit by se mohla na otevřeném tréninku, který český národní tým plánuje zorganizovat.

Čeští fotbalisté se na stadionu v Lipsku utkají v úvodním duelu ME s Portugalskem.
Euro za pár korun. Tipy a rady, jak si užít fotbalový svátek v Německu

Steigenberger Hotel Treudelberg Hamburk leží poblíž golfového hřiště a v roce 2021 získal Německou designovou cenu. Fotbalistům nabídne vše, co budou během mistrovství Evropy potřebovat.

Hotel díky své poloze poskytuje klid a možnost relaxace, ale zároveň samozřejmě disponuje posilovnou, bazénem nebo spa, které jsou důležité pro rekonvalescenci a rehabilitaci po trénincích a zápasech.

Mimochodem, noc v dubnu tady vyjde na Bookingu na 156 eur (3800 korun). Kdyby však někdo z fanoušků chtěl potkat fotbalisty u snídaně, má smůlu. Na červen totiž volné termíny nejsou…

Jedna zajímavost? Hotelu v této sezoně využívají fotbalisté ukrajinského Šachtaru Doněck, kteří hrají zápasy Ligy mistrů kvůli válce v hamburském azylu.