Manchesterské derby žen (2:2) si nic nezadalo s tím mužským. Nebyla nouze o góly, emoce, i tvrdé zákroky. A právě brutální faul Georgie Stanwayové ze City, za který dostala červenou kartu, se stal trnem v oku několika fanoušků United. Nutno podotknout, že zákrok vypadal hrůzostrašně. Stanwayová bez snahy zasáhnout míč došlápla plnu silou kolíky na stehno Leahy Galtonové, která zázrakem vyvázla bez zranění.    

Venezuelská hvězda Atletica Madrid Deyna Castellanosová byla reprezentačním trenérem sexuálně obtěžována.
Prolomily mlčení. Trenér nás sexuálně zneužíval, šokovaly reprezentantky

Když se dvaadvacetiletá anglická reprezentantka po utkání omlouvala za svůj zkrat, zároveň přiznala, že musela čelit výhružným zprávám.

„Chci se omluvit. Každý, kdo mě zná, ví, že jsem vášnivá a soutěživá. Nebyl v tom žádný úmysl a jsem ráda, že Leah byla v pořádku a mohla v zápase pokračovat,“ napsala Stanwayová na Twitter.        

„Udělala jsem chybu a doufám, že moji omluvu může každý přijmout, ale nemusela bych být na sociálních sítích vystavována všemožným urážlivým zprávám - pamatujte, všichni jsme lidé a chyby se stávají,“ doplnila reprezentantka Albionu.

Trenér Paul Riley je nařčený ze sexuálního zneužívání fotbalistek.
Sexuální skandál v ženském fotbale. Kouč z americké ligy měl zneužívat hráčky

Stanwayová po zveřejnění příspěvku našla zastání přímo u faulované soupeřky Leah Galtonové. „Lidé musí přestat s urážlivými zprávami. Je to směšné. Georgie, doufám, že jsi v pořádku. Děkuji za omluvu,“ tweetovala hráčka United.

Ve Velké Británii čelí urážkám na internetu hlavně fotbalisté tmavé pleti. Terčem rasistů byli během nedávného Eura reprezentanti Marcus Rashford, Jadon Sancho a Bukayo Saka, kteří ve finále neuspěli v penaltovém rozstřelu a Anglie padla.

Malí fotbalisté z FK Náchod si užili zápas mezi Spartou a Rangers.
Spor o bučení. Rasismus to nebyl, říká trenér dětí. Kauzu řeší i čeští ministři

Xenofobní nenávist nedávno rozpoutala britská média vůči českým dětem, které během utkání Sparty a Rangers opakovaně bučeli na hráče tmavé pleti Glena Kamaru. Poradce pro rovnoprávnost a diverzitu Skotské fotbalové asociace Marvin Bartley označil Čechy za „zkažené ovoce”.