„Blansko má v sestavě velice šikovné fotbalisty. U nás bylo jasně lepším týmem. My jsme se soupeři nedokázali vyrovnat kondičně ani rychlostně. Prostě jsme nestíhali,“ uvedl sportovně kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Hanáci navíc často ztráceli balony, směrem dopředu byli neškodní.

„Skoro každá druhá přihrávka byla pokažená, nevytvořili jsme si vůbec nic,“ přiznal Červenka, který ocenil jen výkon čtyř hráčů z širokého kádru, zbytek týmu se s kvalitním protivníkem nedokázal popasovat.

„Blansko staví mančaft s výhledem na druhou ligu. V mužstvu má spoustu nových kluků. Naopak my jsme teprve na začátku přípravy. Chceme odehrát hodně zápasů, ve kterých nám nepůjde ani tak o kvalitu, jako spíš o kondici, protože až na pár výjimek na tom po fyzické stránce nejsme vůbec dobře,“ všiml si Červenka.

Uprostřed týdne postrádal Cupáka s Pančochářem, proti Jihomoravanům dostali šanci i mladší hráči.

Hosté, kteří stále netuší, do jaké soutěže v příští sezoně naskočí, představili několik posil i nového trenéra. Místo Zbyňka Zbořila, jenž se posunul na pozici generálního manažera klubu, usedl na lavičku Oldřich Machala, který si v novém prostředí zapsal už tři výhry.

„Sháníme brankáře, stopera a útočníka, ale uvidíme, jak to bude vypadat. Pár hráčů zkoušíme a máme ještě zhruba týden, potom se rozhodneme, kdo v kádru zůstane a jaká bude kvalita,“ poodkryla plány olomoucká legenda.

Blanenští fotbalisté svůj osud momentálně nemají ve svých rukou. Do druhé ligy je posune pouze sestup moravského celku, což jim zatím vychází, protože na poslední příčce po devatenácti kolech nacházejí Vítkovice, které ztrácí na nesestupovou čtrnáctou pozici osm bodů.

„Chystáme všechny podklady pro licenční řízení, ale samozřejmě žijeme v době nejistoty,“ dodal Zbořil.

Kroměříž se chystá na svoji další sezonu v MSFL. Příprava na nový ročník pokračuje už v pátek, kdy doma Hanácká Slavia hostí od 17.30 divizní Brumov.

Přípravný fotbal -

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK Blansko 0:2 (0:2)

Branky: 33. Holiš, 37. Ilko.

Blansko: Strelčík (Maňák) - Sukup, Buchta (Šustr), Štrbák, Sedlo (Klusák) - Lahodný - Ilko (Přerovský), Mihálik, Kopičár, Bartolomeu (Fabuš) - Holiš (Duba).