„Na základě doporučení FAČR, přesněji generálního sekretáře Jana Paulyho, se mají všechny valné hromady okresních svazů posunout. A protože tuto změnu musíme ohlásit minimálně třicet dnů předem, u nás se bude jednat o termín ve druhé polovině února. O přesném datu rozhodne čtvrteční výkonný výbor,“ potvrdil stávající předseda OFS Kroměříž Libor Kopčil.

Stejně tak je zcela nejasné, jak bude vypadat kandidátní listina. Oficiální termín uzavření přihlášek je totiž 15. ledna, sedm dnů před konáním valné hromady.

„K dnešnímu datu mám zde jen jednu přihlášku, a to mou,“ krčí rameny šéf kopané na Kroměřížsku, který se ale o nedostatek zájemců nebojí.

„Většina členů současného výboru plánuje pokračovat, připraveni jsou určitě i další. Moudřejší budeme opravdu až v termínu podání přihlášek, který se také podle všeho posune,“ očekává Kopčil.

„Kdy opravdu valná hromada a volby proběhnou, je ve hvězdách. Neumím si představit ji pořádat v době indexu PES pět nebo čtyři. Tlačí nás čas, hledají se jiné formy, ale hned to asi nebude. Jedná se totiž o volební hromadu, kde je potřeba osobní účast a přítomnost volební komise. Vše je složitější než normálně,“ připomněl 54letý funkcionář.

Stejně pesimistický je v případě startu druhé fáze sezony.

„Minimálně termín dohrávek je v ohrožení. Velmi rád bych odehrál kompletní sezonu, ale bude záležet na mnoha epidemiologických nařízeních vlády. Situace je vážná a zdraví má přednost,“ zdůraznil předseda OFS Kroměříž Libor Kopčil.