Na Hané se představilo čtyřiadvacet týmů nejen z České republiky, ale i Slovenska a Polska. Pořadatelé účastníky rozdělili do čtyř skupin po šesti. „Jakmile se odehráli boje v základních skupinách, pokračovalo se vyřazovacími boji až do konečného umístění. Celý turnaj garantoval každému týmu porci osmi utkání, což znamenalo 160 minut pro každé mužstvo,“ informuje Radovan Budín, kouč staršího dorostu má v druholigovém klubu na starosti PR a marketing.

Konečné pořadí: 1. ŠK Slovan Bratislava, 2. SK Sigma Olomouc, 3. FC Spartak Trnava, 4. FC Petržalka, 5. FC Vysočina Jihlava, 6. 1.SC Znojmo, 7. FK Hodonín, 8. AS Trenčín, 9. AC Sparta Praha, 10. Zaglebie Sosnowiec, 11. 1. FC Slovácko, 12. SK Hanácká Slavia Kroměříž A, 13. FK Pardubice, 14. Hamšík Academy, 15. SFC Opava, 16. FK Inter Bratislava, 17. SK Líšeň, 18. TJ Zdounky – Zborovice, 19. FK Dubnica n.V., 20. FC Svratka Brno, 21. 1.FC Viktorie Přerov, 22. MFK Vítkovice B, 23. MFK Vítkovice A, 24. SK Hanácká Slavia Kroměříž B.
Individuální ocenění:
• Nejlepší střelec – Tokoš Gabriel (FK Hodonín)
• Nejlepší brankář – Vaca Jiří (SK Sigma Olomouc)
• Nejlepší hráč – Duchyňa Mateo (ŠK Slovan Bratislava)

Turnaj dopoledne poznamenala vydatná bouřka. „Tuto pauzu jsme využili k obědu všech účastníků a po dešti okolo 12:15 se mohlo opět zápolit na všech šesti hřištích,“ říká Budín.

Základní skupiny ovládly týmy ŠK Slovan Bratislava, SK Sigma Olomouc, AS Trenčín a FC Spartak Trnava. „Všechny celky měly zaručeny další tři utkání o konečné umístění. Svá čtvrtfinále ovládly Slovan Bratislava, FC Trnava, Sigma Olomouc a jediným překvapením bylo vítězství FC Petržalka nad vítězem své skupiny AS Trenčín. Zápasy šli jeden za druhým a hráči měli jen malou chvilku vždy na odpočinek,“ informuje Budín.

Z postupu do finále se po penaltovém rozstřelu radovali kluci Slovanu Bratislava a po urputném boji i naděje Sigmy Olomouc. „K boji o konečné třetí místo se museli nachystat Petržalka a Spartak Trnava. Závěrečný finálový zápas už byl opravdu jen pro ty nejlepší z nejlepších, protože porce minut, které odehráli všichni hráči, byla ohromující. Finále ovládli naši sousedé ze Slovenska a na prvním ročníku turnaje zvítězil tým ŠK Slovan Bratislava,“ líčí Budín.

Své zastoupení měl i domácí celek, který postavil hned dvě mužstva. Tým v červenobílých domácích dresech vstoupil do turnaje s chutí a postupně odehrál zápasy s Líšní 5:1, Petržalkou 1:1, Spartou Praha 1:2, Slovanem Bratislava 0:2 a Přerov 4:2. Konečný zisk byl sedmi bodů a čtvrté místo v základní skupině A. Tým žlutých to měl o poznání těžší a než se rozkoukal, tak odehrál zápasy s Hamšík Academy 0:2, Sigma Olomouc 0:5, Vítkovice 0:4, Znojmo 0:4, Sosnowiec 0:9 a skončil v základní skupině D na posledním šestém místě.

„Tým žlutých se snažil, ale ani ve vyřazovacích bojích se neradovali z vítězství a skončili na konečném 24.místě. Červenobílí ve svém pavouku o 9. – 16. místo porazili Opavu 2:0, prohráli se Sosnowiecem 1:2 a čekal je boj o konečné 11. místo. V tomto klání nestačili na soupeře ze Slovácka 0:5 a obsadili konečné 12. místo,“ hlásí Budín.

Fotbalisté Kroměříže ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE podruhé za sebou prohráli 0:1.
Hanáky v Líšni srazila trefa Poláška, padli 0:1. V závěru byl vyloučen Kudela

Trenéři Kroměříže Hlaváč s Lutonským hodnotili domácí klání pozitivně. „S ohledem na náročnost a kvalitu turnaje je umístění v první polovině velmi dobrý počin. Se systémem 7+1 se teprve seznamujeme a některé herní situace řešíme prozatím pouze svou bojovností. Turnaj celkově hodnotíme jako velmi povedený a je pro nás velmi cennou zkušeností do další práce,“ uvedli v prohlášení na klubovém webu.

I když pro Hanáckou Slavii nebylo jednoduché akci zorganizovat a hlavně sehnat dobrovolníky, kteří by ochotně vypomáhali, nakonec všechno zvládli. „

„Všem, co se na organizaci a průběhu takto velké akce podíleli, patří velký dík. Věřím, že se z chyb poučíme a další ročník bude organizačně plynulejší,“ přeje si nejen Budín.

„Podle informací jednotlivých výprav se všem v našem areálu líbilo a většina nám jej závidí. Což nám dává sílu pouštět se do dalších akcí, které na Hanácké Slavii budeme pořádat. V roce 2024 by neměl chybět i druhý ročník tohoto turnaje pro kategorii U11,“ dodává závěrem.