„Moc jsme tomu už nevěřili, ale jsem rád, že se nám splnilo přání a po dlouhé době jsme vyhráli. Úspěšní jsme byli díky týmovému výkonu, skvělému nasazení. Hlavně ve druhém poločase do toho všichni dali, co mohli,“ vyzdvihuje kapitán a hrající jednatel klubu Josef Janoštík,v devětapadesáti letech suverénně nejstarší hráč Bivoje.

Kroměříž, III. třída skupiny B, 22. kolo -
TJ SOKOL ZLOBICE – TJ BIVOJ BAŘICE 1:2 (1:0)
Branky:
25. Petr Hanák - 66. Jaroslav Ševčík , 90. Dalibor Adamec. Rozhodčí: Černovský. Diváci: 30.

Zaskočený soupeř nechápal. Dlouho se utkání vyvíjelo v jeho prospěch. Zlobice od 25. minuty, kdy otevřel skóre Petr Hanák vedly a utkání měly relativně pod kontrolou.

Další vyložené šance ale neproměnily a v závěrečné půlhodině byly za svoji laxnost a nepřesnost v zakončení potrestáni. Vyrovnání zařídil Jaroslav Ševčík, senzační obrat završil Dalibor Adamec.

„Domácí byli zaskočení průběhem. Fotbalově byli lepší, taky šancí měli dost, ale pořád vedli jenom 1:0, takže ve druhém poločase jsme začali pomýšlet na body, úspěch. Herně to od nás nevypadalo špatně a závěr nám i se štěstím vyšel,“ prohlásil Janoštík.

Fotbalové naděje Hanácké Slavie Kroměříž poprvé vyhrály finálový turnaj Planeo Cup. Foto: Josef Štěpán
Hanácká Slavia Kroměříž předčila i Spartu a poprvé vyhrála turnaj Planeo Cup

I když hosté z Bařic měli po výhře za poslední roky obrovskou radost, žádná párty na počest triumfu se nekonala. „Někteří kluci spěchali na hokej, zbytek jel domů. Jelikož jsme skoro všichni přespolní, nikdo se nezdržel,“ líčí.

Oslavy budou až po skončení sezony. Tým si od věrných fanoušků vybere speciální prémii. „Zaplatí nám sud piva,“ přiznává Janoštík.

Ani nedělní triumf ale nemění nic na situaci beznadějně posledního týmu III. třídy skupiny B Kroměřížska.

Bařice dál trápí problémy s hráči, předcházející tři duely odehrály v devíti lidech.

„Ve Zlobicích jsme měli štěstí, že nám přijeli pomoct i kluci, co pracují hodně daleko nebo se vrátili po zranění. Sešli jsme se v dostatečném počtu, ale krizová situace dál trvá a v létě budeme řešit, co dál,“ dodává Janoštík.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...