Situace byla před víkendovým duelem jasně rozvržena, Zlobice měly na Bařice náskok sedmi bodů. Pokud by překvapivě padly, rozdíl se mohl stáhnout na pouhé čtyři body. To však rozhodně nechtěly dopustit. Od září navíc nebodovaly, poslední vítězství zapsaly právě proti outsiderovi posledních sezon. „Před zápasem jsme se bavili, že by to už chtělo nějaké body. Určitě jsme šli vyhrát,“ měl jasno Joura společně se svými parťáky.

V prvním vzájemném střetnutí sezony se venku natrápili, ještě čtvrt hodinu před koncem vedli o pouhý gól. O podcenění soupeře tak absolutně nemohla být řeč. „Bařice to celkem omladily, v kádru mají nové kluky. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, nechtěli jsme je podcenit. Taky jsme k tomu tak přistoupili,“ těšilo hrdinu sobotního klání.

Promo Kanonýr Deníku

Zlobice potvrzovaly roli favorita, skóre v 10. minutě otevřel právě mladý borec. Dvanáct minut před koncem poločasu zvyšoval na 4:0, v polovině druhé části dokonal svůj hattrick. Domácí přidali další dvě trefy a radovali se z vítězství 7:0! „Soupeře jsme k ničemu moc nepustili. Konečně jsme vstřelili góly, napadalo to tam a vyhráli jsme,“ pochvaloval si vysokou výhru.

V těchto dnech už zápolí v barvách předposledního mančaftu III. třídy skupiny B. Ještě v zimě přitom byl oficiálně hráčem Hanácké Slavie Kroměříž. „Byl jsem tam odmalička, odehrál jsem toho za ni hodně. Ke konci jsem měl nějaké zdravotní, poté i osobní potíže. Od fotbalu jsem si chtěl dát chvíli pauzu, mít klid. Úplně jsem ho přestal hrát,“ líčí svůj sportovní příběh.

Poslední soutěžní zápas za Hanáckou Slavii absolvoval loni 15. června, kdy v dresu B-týmu vyběhl na trávník proti rezervě Holešova. „Většinu času jsem hrával v základní sestavě, po nějakých zraněních a menších pauzách jsem se do toho dostával hůře. Nehrával jsem pravidelně, proto jsem pak i skončil,“ přiblížil Joura, jenž v minulé sezoně nastoupil do 23 utkání rezervy.

Fotbalisté Žeranovic (v modrém) v 18. kole okresního přeboru splnili roli favorita a v deštivém počasí na těžkém terénu porazili Hulín 2:1.
VIDEO: žeranovický Zakopal chce okres vyhrát. A co postup? Kdy to zabalí?

Další soutěžní střetnutí přidal po více než tři čtvrtě roce. Ve zmíněných Zlobicích. „Jednou jsem se tam byl podívat. Kluky znám, věděli, že v Kroměříži už nehraju. Ptali se mě, zda jim nechci jít pomoc. Ze Zlobic navíc pocházím. Řekl jsem si, že jestli někde znovu začnu hrát a čutnu si, tak určitě to bude právě tady, kde mám všechny.“

22letý borec zná fotbalové prostředí z mnohem vyšší úrovně. Svůj odchod do nejnižší soutěže na Kroměřížsku však takto nevnímal. „Hlavně jsem si chtěl jít zahrát. Navíc jsem slyšel, že ve Zlobicích mají nejlepší klobásy, dost mě zlákalo si po zápase jednu dát,“ usmívá se.

„Rozdíl mezi soutěžemi tam určitě je – v rychlosti, kvalitě hry i věkovém průměru. Je to pozvolnější než ve vyšších třídách,“ dodává Radek Joura.

Toto jméno se už v minulosti v dresu Zlobic objevilo. To tehdy ještě za ně hrával Radek Joura starší, jeho otec. Rodinná dynastie tak v klubu alespoň na chvíli pokračuje.

Jak dlouho bude trvat?


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...