„Budeme se rvát, abychom byli první. Kdyby se podařilo, asi bychom postoupili, kluci by byli rádi,“ pousmál se předseda zdejšího klubu Libor Fárek.

S nedokončenou podzimní části, která ve zdejší lize nabídla devět kol, může být v současné době spokojený. „Dopadlo to pro nás dobře. Rozestupy navíc nejsou velké, dá se cokoliv dohnat," uvědomuje si.

Fárka tak mnohem více trápí epidemiologická situace v zemi, která od října zastavila amatérský fotbal. „Doufám, že podzim se dohraje, aby bylo odehráno 50 procent," poukázal na reguli, která v tomto případě dovolí postupovat do vyšších pater. „Všichni čekáme, je to škoda. Ale nic s tím nenaděláme," prohlásí posmutnělým tónem.

Fotbalisté Mrlínku se doposud nedohledného návratu do soutěže nemůžou dočkat. „Ptají se, jak to bude. Myslím, že jim soutěž už chybí," přibližuje Fárek.

Věkový průměr týmu je 30 let, o budoucnost se neobává. „Nejsou tak staří, aby končili. Doufám, že ještě chvíli vydrží," přeje si předseda klubu, který v kádru má 46letého hráče. 

Doba bez fotbalu ovšem přináší pozitiva. „Teď se vše chystá, uklízeli jsme, děláme nová světla, údržbu. S pomocí dotací pomalu rekonstruujeme," těší na závěr Libora Fárka.


Načítám tabulku …