Trenér Hanáků Petr Sukup byl s výkonem týmu spokojený. „Výsledek odpovídá tomu, co bylo na trávníku. Byli jsme herně jednoznačně lepší. Kluci plnili to, co jsme si před zápasem řekli, to znamená vysoko napadali a využívali křídelní prostory, kde máme rychlostně a silově disponové hráče,“ říká kroměřížský trenér.

Moravskoslezská žákovské divize, skupina D, 15. kolo -
SK Hanácká Slavia Kroměříž U15 – FC Slovan Havlíčkův Brod U15 5:1 (2:1)
Branky: 11., 13. a 78. Jan Bujor, 62. Oldřich Buksa, 68. Michal Bosák - 6. Martin Kasal. Rozhodčí: Zapletal - Malošík, Konečný. Diváci: 20.

SK Hanácká Slavia Kroměříž U14 – FC Slovan Havlíčkův Brod U14 5:1 (2:1)
Branky: 38. Lukáš Stavinoha, 70. Jakub Zlámal - 75. Šimon Řezníček. Rozhodčí: Konečný – Zapletal, Konečný. Diváci: 25.

Mladé Hanáky v cestě za letošní třináctou výhrou nerozhodila ani inkasovaná branka po rychlém protiútoku hned v 6. minutě. „Bohužel jsme nedokázali dostoupit protihráče a zavřít prostor,“ mrzí Sukupa.

Jeho tým ale dokázal výsledek dvěma brankami Bujora ještě v úvodní čtvrthodině otočit. První poločas Kroměříž vyhrála 2:1.

„Po přestávce jsme udělali trošku menší změny. Chtěli jsme se zaměřit hlavně na ofenzivu. I když jsme si vypracovali nespočet dalších šancí, hostující gólman celou řadu z nich pochytal, i jsme vyhráli 5:1,“ těší Sukupa.

Kromě Bujora se prosadili ještě Buksa a Bosák.

Kroměřížská patnáctka se díky jasnému triumfu posunula v tabulce na třetí místo. Lepší je pouze suverénní Sparta Brno a druhé Znojmo.

„Počítali jsme, že se budeme pohybovat v horních patrech tabulky. Na postup jsme ale nepomýšleli. Kádr máme široký, takže dáváme příležitost všem klukům. Nezaměřujeme se jenom jenom na výsledky,“ tvrdí.

Hanáky navíc v sezoně sužovaly i zranění. Na několika hráčích je znát therní i tréninkový výpadek. „Nedařilo se nám scházet v plné sestavě, takže jsme to různě kombinovali, ale i tak jsme spokojení,“ dodává.

Ještě více se letos daří kroměřížské čtrnáctce, která si i díky výhře nad Havlíčkovým Brodem drží v čele tabulky šestibodový náskok před druhým Znojmem.