Předchozí
1 z 9
Další

HULÍN – SKAŠTICE B 5:1 (2:0)

Lubomír Lanča, vedoucí mužstva Hulína: „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po vedoucí brance Zaorala jsme byli jasně lepší. Vytvořili jsme si řadu šancí a zejména Zaoral měl několik sólových nájezdů, ale podařilo se mu vsítit jen druhou branku. Šancí měl nejméně na dvojnásobek. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a podařilo se jim vsítit kontaktních gól. Na něj však Zaoral odpověděl svým třetím gólem. Hosté odpadli a zaplatili za to dalšími dvěma góly ve své síti. V tomto utkání naši hráči podali dobrý výkon a ukázali, že jejích hra má po ustálení sestavy stoupající tendenci.“

Antonín Sova, trenér Skaštic B: „V prvním poločase byl Hulín lepším týmem. To pramenilo převážně z našich laciných ztrát a nepřesností v rozehrávce, kterých bylo přespříliš. Tím jsme to domácím strašně ulehčili. Když jsme v první půli neproměnili ani dvě naše největší tutovky, šlo se do šaten za stavu 2:0 pro domácí. První polovina druhého poločasu zase patřila nám. Soupeře jsme jasně přehrávali a z několika šancí jsme dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Místo toho, abychom domácí dorazili, nechali jsme si dát po naší chybě další hloupý gól a ten prakticky rozhodl o osudu utkání. O čtyři minuty později byl už rozdíl o tři branky. Odpovědět na tento stav jsme už neměli morální sílu.“

Branky: 17., 30. a 71. Zaoral, 75. Navrátil, 89. Ondrejec – 66. Oračko. Diváci: 95. Rozhodčí: Skyba. Hulín: Hlobil – Dunda, Barták, Sedláček, Jurášek, Zaoral (81. Němec), Hradil, Vaculík (88. Ondrejec), Pastrnek (46. Pospíšilík), Pumprla, Karamon (69. Navrátil). Skaštice B: Vymětal – Pitron, Štěpják (22. Novák), Bubla, Oračko, Ježák, Uličný, Rosecký (46. Židlík), Zůvala (77. Růžička), Škrabana (77. Hyánek), Sedlák.

MORKOVICE B – POČENICE 5:1 (2:1)

Boris Kroutilík, trenér Morkovic B: „Vstřelili jsme první branku Pajgrem a následně na soupeře zakládali jeden útok za druhým. Bohužel další branka přišla až po úniku Oplta. Soupeř pak snížil střelou Šustra. Do druhé půle jsme prostřídali a hned přišla branka na 3:1. Pak už to bylo jednoznačné. Z naší strany to byl festival neproměněných šancí, protože 10 vypracovaných brankových příležitostí zůstalo nevyužito. Soupeř bojoval, ale dnes jsme vyhráli my. Dostali jsme se na čtvrté místo, takže spokojenost.“

Stanislav Juřena, kapitán Počenic: „Před skvělou diváckou kulisou, patřil počátek utkání domácím. Brzy se ujali vedení a dostali se na koně. Na druhou branku Morkovic ještě dokázal krásnou křížnou střelou odpovědět Šustr a do druhé půle nás tak udržet na dostřel. Naneštěstí, fotbal je hra chyb a my se jich hlavně ve druhém poločase, dopustili až příliš. Většina z nich z kategorie fatálních a domácí tak pohodlně navýšili svůj náskok. Bez obalu je třeba přiznat, že branky si v podstatě střílíme sami. Gratuluji klukům z Morkovic k výhře a do dalšího průběhu sezóny jim přeji hodně štěstí.“

Branky: 4. Pajgr, 31. Oplt, 53. Holoubek, 57. Maticz, 70. Šipoš – 35. Šustr. Diváci: 213. Rozhodčí: Němec. Morkovice B: Šebestík – Goldman, Juřena, Vymazal, Skácel (46. Holoubek), Oplt, Pajgr, Maticz (63. Holan), Kapounek (70. Vojáček), Šipoš (82. Cetkovský), Zápařka (46. Košárek). Počenice: Šesták – Novák, Zapletal (63. Niedermertl), Lejsal (76. Otevřel), Šustr, Jiřík (63. Zbořil), Tesák, Štolfa, Juřena, Bareš, Hrnčíř.

LUBNÁ – NĚMČICE 1:0 (1:0)

Jakub Musil, člen výkonného výboru Lubné: „V prvním poločase jsme byli lepší, ale neproměňovali jsme šance. Do šaten jsme šli s vedením 1:0, což bylo pro hosty ještě přijatelné. První poločas byl v naší režii, doplatili jsme však na neproměňování šancí. Ve druhém poločase se hra opticky vyrovnala, ale výsledek jsme si pohlídali i díky výtečným zákrokům brankáře Maráka. Za mě to bylo zasloužené vítězství, hráči zaslouží pochvalu. Ve družstvu hostů vynikl hráč, který napodobil herecký výkon Brazilce Neymara. O inteligenci hostujícího mužstva svědčí stav hostující šatny po ukončení zápasu. Delegát byl na utkání přítomen a vše zdokumentoval.“

Fotbalisté Kvasic (v bílém) v sobotním 9. kole krajského přeboru porazili Boršice vysoko 7:0.

Michal Štěpánek, asistent trenéra Němčic: „Dnešní zápas se hrál na velmi špatném hřišti a domácí pro vítězství udělali vše. Rozhodla jedna naše chyba v prvním poločase, po které se kopala penalta a nakonec to byl první i poslední gólový zápis. Ve druhém poločase jsme měli několik příležitostí k vyrovnání, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. Vzhledem tomu jak se domácí chovali agresivně v hledišti a bohužel i na hřišti jsme rádi, že jsme ve zdraví dnes všichni dohráli, a to je to nejdůležitější. Blahopřejeme soupeři k vítězství a nejraději bychom jim gratulovali k postupu, abychom více takových utkání nemuseli hrát.“

Branky: 22. Ančinec. Diváci: 100. Rozhodčí: Vymazal. Lubná: Marák – I. Havlík, R. Havlík, Rybenský, Ančinec, Železník, Kašík, Makový (88. Bačinský), Horák, Chýla, Rozsypal. Němčice: Vajda – Císař, Zlámal, Batoušek (62. Rom. Darebníček), Kadlec, Kříž, Sklenář, Lejsek, Zavadil, Motal, Vymětal (45. Rad. Darebníček).

BŘEST – ŽALKOVICE 0:3 (0:1)

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Po týdnu nás dnes čekalo další derby. Tentokrát to byl klasický souboj s odvěkými rivaly ze Žalkovic. Zatímco minulý víkend jsme ve Skašticích po vynikajícím výkonu uspěli, tak dnes to byl z naší strany hodně nepovedený zápas. O to víc nás mrzí, že to byl zrovna domácí zápas proti soupeři, na kterého jsme si velmi věřili a kterého jsme nedokázali dlouhé tři roky porazit. Nezvládli jsme už samotný úvod zápasu, když ve druhé minutě fauloval v pokutovém území Tomáš Daněk hostujícího útočníka a kopala se penalta. Tu s přehledem proměnil Dominik Kuba. Úvodní branka duel neuvěřitelně ovlivnila. Zatímco hráče ze Žalkovic vybičovala k bojovnému a velmi sympatickému výkonu, tak nás naopak nepochopitelně znervózněla a shodila na dno. Ani ve druhém poločase se náš projev nezlepšil. O nějakých brankových příležitostech nebo povedených finálních přihrávkách nemůže být ani řeč. Naopak jsme v závěru ještě dvakrát inkasovali. Gratuluji Žalkovicím k výhře a musím sportovně přiznat, že dnes jsme si bohužel vyhrát nezasloužili.“

Divizní fotbalisté Slavičína (v modrém) v nedělním 9. kole skupiny E doma porazili Skaštice 3:2.
MISTROVSKÁ KOPANÁ

Branky: 3. Kuba, 70. Němčík, 87. Netopil. Diváci: 80. Rozhodčí: Závojský. Břest: Valoušek – M. Šálek, Horák (46. Bureš), Konečný, Salajka, J. Šálek, Štauber (80. Mingisultanov), Trlica (80. Látal), Karamon (65. Hajdík), Daněk, Miklík. Žalkovice: Krejčí – Mrázek, Kojetský, Janečka (88. Navrátil), Pluhařík, Pospíšil, Říkovský, Kuba (57. Vojtěchovský), Janečka, Netopil, Němčík.

ZÁHLINICE – ŽERANOVICE 3:1 (0:1)

Tomáš Mrkvica, hráč Záhlinic: Vzhledem ke stavu hrací plochy v Záhlinicích jsme byli nuceni k odehrání zápasu na umělém trávníku v Hulíně. Do zápasu jsme vstoupili lépe, ale byli to hosté, kteří udeřili ze standardní situace. Do poločasu jsme mohli utkání otočit, ale veškerá zakončení končila uprostřed brány nebo zbytečným unáhlením v předfinální fázi. Ve druhém poločase jsme změnili přístup a více využívali krajní prostory. Obrat nastartoval v 60. minutě Kubík, kdy zakončil z voleje na zadní tyč. Štěstinu si vybral i kapitán Paštěka, když stříleným padáčkem překonal brankáře v 76. minutě. Celý druhý poločas jsme byli lepší a šli si pro výhru. Odměnou pro to byla třetí branka pro Kubíka, když využil chybu hostujících a upravil výsledek v 86. minutě na 3:1. Jsem rád, že jsme se dokázali semknout jako tým a brali důležité tři body. Žeranovice nás herně překvapily, ale druhý poločas byl v naší režii.“

Fotbalisté Kunovic (žluté dresy) v 9. kole krajské I. A třídy skupiny B podehli doma Nedachlebicím 0:3 a v tabulce zůstali předposlední.
I. A třída sk. B: Těšnovice zdolaly Bojkovice, Ordoš trefil výhru v Šumicích

Karel Klimek, asistent trenéra Žeranovic: „Utkání se kvůli nezpůsobilému terénu na hřišti v Záhlinicích odehrálo za umělého osvětlení na hřišti s umělou trávou v Hulíně. Naši hráči se s těmito nezvyklými podmínkami dokázali vyrovnat, po počáteční čtvrthodině, ve které měl převahu domácí tým, dokázali držet míč ve středu pole a tím otupit počáteční převahu Záhlinic. Obě mužstva si vypracovala několik šancí, ale skórovat se podařilo až nám po nakrátko rozehraném rohu a přesném centru Šuby a vrácení míče z pravé strany na malé vápno, kde míč pod břevno branky Záhlinic poslal Menšík. V 60. minutě přišel nešťastný okamžik, když naše obrana nedokázala odvrátit míč vyražený gólmanem ten dokázal několikanásobnou dorážku ještě na brankové čáře odvrátit, po nedůrazném odkopu se míč dostal k hráči Záhlinic Kubíkovi, který prostřelil klubko hráčů a vyrovnal na 1:1. Po nuceném vystřídání Vaculíka kvůli svalovému zranění naše obrana ztratila svou kompaktnost a po jednom z protiútoků se útočníkovi Záhlinic Paštěkovi v 76. minutě podařilo přelobovat z úhlu Bakalíka v brance. Zmar dokonala špatná malá domů čtyři minuty před koncem, kterou zachytil domácí útočník Kubík, a překonal našeho gólmana potřetí.“

Branky: 60. a 86. Kubík, 76. Paštěka – 32. Menšík. Diváci: 50. Rozhodčí: Benedikt. Záhlinice: Černocký – Pospěch (89. Csomor), Navrátil, P. Malát, Kubík, Mrkvica, Jakvid, Paštěka, Dutkevič, D. Malát (89. Bureš), Kutňák. Žeranovice: Bakalík – Hasala, Šuba, Hubík, Vaculík (63. Hradil), Hasala, Košina, Machálek (82. Cholasta), Menšík, Zakopal, Zimčík.

KVASICE B – PRAVČICE 8:4 (1:1)

Vít Tkadlčík, trenér Pravčic: „V prvním poločase utkání jsme byli vyrovnaným soupeřem. V závěru jsme mohli jít do vedení po neproměněném penaltovém kopu. Začátek druhého poločasu jsme absolutně nezvládli, kdy jsme si během 20 minut nechali vstřelit 7 branek po týmových i individuálních chybách a zároveň jsme museli třikrát střídat kvůli zranění hráče. Od 70. minuty jsme dohrávali v deseti hráčích, kdy se nám paradoxně povedlo vstřelit ještě dvě branky. Výkony druhých poločasů nás srazili na předposlední místo soutěže.“

Fotbalisté Polešovic (modré dresy) pod vedením nového dočasného kouče Alexandra Machaly zvítězili na hřišti v Ostrožské Nové Vsi 3:2.
I. B třída sk. C: Zdounky doma podlehly rozjetému Starému Městu

Branky: 49. a 69. Musil, 30. Samohýl, 53. Potočný, 59. Kochaníček, 66. Berky, 68. M. Hamala, 69. T. Hamala – 18. Vaculík, 62. Svrček, 80. Janováč, 87. Zapletal. Diváci: 98. Rozhodčí: Mucha. Kvasice B: Slepko – Hora (41. Berky), Kochaníček, T. Hamala, Potočný, Pospíšil (46. Daňek), Samohýl, Šupčík, Ambruz (61. M. Hamala), Ševela (77. Foltýn), Musil. Pravčice: Urban – Pleva (52. Karamon), Rozsypal (69. Složil), Želizňák (61. Tobolík), Timan, Jetelina, Janováč, Vaculík, Zapletalík, Svrček (69. Lukeš), Zapletal.

RYMICE – SLAVKOV P. H. 2:0 (1:0)

Martin Kaňa, hráč Rymic: „Po lekci z minulého týdne bylo důležité získat plný počet bodů, což se nám podařilo. I když byl stav utkání většinu času vyrovnaný a později 1:0, můžeme si říct, že ze hry jsme měli více my a bylo jen dílem náhody, že zejména v první půli nepadlo více branek. Ve druhém poločase už šancí ubylo, ale i tak jsme dokázali vstřelit jistící branku na 2:0 a získali jsme důležité 3 body.“

Fotbalisté Kroměříže (žluté dresy) zvítězili nad Velkým Meziříčím 3:1.
Vedoucí Hanáci doma zdolali Velké Meziříčí a odskočili druhým Rosicím

Branky: 16. Machovský, 82. Bureš (VL). Diváci: 100. Rozhodčí: Caletka. Rymice: Krejčí – Doležel, Bačík, Machovský, Mlčák (83. Janalík), Matuška, Petrskovský, Blažek, Marek, Čada (59. Servus), Kaňa (80. Fuksa). Slavkov p. H.: Čačala – Kopřiva, Bureš, Čuba, Mrázek, Ondrůšek, Dvorník, Ponížil, Darebníček (56. Dolák), Kužel, Kouřil (55. Urbánek).