Předchozí
1 z 9
Další
Fotbalisté Strání (žluté dresy) ve 22. kole krajského přeboru Zlínska deklasovali Osvětimany 7:1.
Krajský přebor: lídr si zchladil žáhu na Osvětimanech, Bystřice má další bod

ŽALKOVICE – BŘEST 2:1 (1:0)

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Po týdnu jsme měli na programu další velké derby. Tentokrát to byl klasický šlágr se soupeřem, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří. Nehrálo se pohledné utkání, a klidně by se dalo parafrázovat srovnání, že jaké počasí, takový zápas. V deštivém odpoledni se na kluzkém terénu oba týmy potýkaly s přesností, nicméně domácí mužstvo bylo důraznější, lépe četlo hru a vyhrávalo většinu osobních soubojů. Dalším a asi rozhodujícím aspektem byli však odražené míče a jejich sbírání. Právě po dvou odražených míčích a pohotových střelách zpoza šestnáctky se domácí mužstvo dostalo do dvoubrankového vedení a získalo rozhodující náskok. Naši hráči bojovali, dřeli, vypracovali si několik brankových příležitostí, snažili se zvrátit nepříznivý stav, ale do konce duelu už stačili jen zkorigovat konečný výsledek brankou Zdeňka Daňka.“

Branky: 25. Mrázek, 52. Pospíšil – 61. Daněk. ČK: 70. Strnad – 70. Salajka. Diváci: 101. Rozhodčí: Tříska. Žalkovice: Krejčí – H. Netopil, Kojetský, Pospíšil, Říkovský, T. Netopil, Strnad, Janečka, Němčík, Otáhalík, Mrázek. Břest: Kouřil – M. Šálek, Horák, Konečný, Salajka, J. Šálek, Štauber, Trlica (58. Hudeček), Karamon, Daněk (67. Mingislutanov), Miklík.

Fotbalisté Velkého Ořechova (modré dresy) ve 22. kola I. B třídy skupiny C remizovali s Malenovicemi 4:4.
I. B třída sk. C: Velký Ořechov remizoval s Malenovicemi, také Lhota hrála 4:4

PRAVČICE – KVASICE B 5:0 (4:0)

Vít Tkadlčík, trenér Pravčic: „V utkání jsme byli velmi aktivní. Pomohlo nám vyloučení hostujícího hráče a vstřelení branky pár minut po vyloučení. Do poločasu se nám podařilo dát ještě dvě branky. Druhý poločas přinesl již pouze jeden gól a to díky velmi aktivní hře hostujícího týmu, který se dokázal vyrovnat, s tím, že má o jednoho muže v poli méně.“

Viceprezident fotbalistů Zlína Zdeněk Grygera na tiskové konferenci.
Grygera šel po zápase za rozhodčími. Někdo bouchal do vozu VAR, stojí v zápise

Matěj Reiskup, hráč Kvasic B: „Dnešní zápas v okleštěné sestavě nám vůbec nevyšel. Už ve 14. minutě jsme obdrželi první branku a pět minut poté jsme kvůli faulu viděli červenou kartu a šli do deseti. Soupeř ihned zvýšil na 2:0 a do poločasu přidal ještě další dvě branky. Snažili jsme se i v deseti s výsledkem něco udělat, ale dnes se nám nedařilo absolutně nic.“

Branky: 23. a 53. Pleva, 14. Vaculík, 43. Jetelina, 45. Lukeš. ČK: 20. Šupčík. Diváci: 129. Rozhodčí: Závojský. Pravčice: Bucha – Pleva, Zapletalík, Lukeš, Želizňák (62. Absolon), Jetelina (75. Gankhuyag), Hrdlička (75. Batík), Vaculík, Petřík (62. Rozsypal), Svrček (83. Karamon), Janováč. Kvasice B: Foltýn – Hora (64. Samohýl), Kochaníček, T. Hamala, M. Hamala, Samohýl, Šupčík, Reiskup, Ambruz, Ševela, Fišer.

ŽERANOVICE – ZÁHLINICE 3:6 (1:3)

Jiří Menšík, trenér Žeranovic: „Aktivní první čtvrthodina našeho týmu, vyústila penaltou, po které přišlo vedení. To taky bylo, ale bohužel vše, co se nám v zápase podařilo. Mokrý a rychlý terén, přinášel řadu nepřesných a nezachycených přihrávek, které soupeř trestal rychlým přechodem do útoku a dvěma slepenými góly otočil zápas. Přišel taky nešťastný vlastní gól a soupeř už si po celý zbytek zápasu náskok pohlídal. Nutno říct že jsme utkání nevzdali. Bohužel vždy po našem snížení, přišla chyba v rozehrávce a dnes soupeř všechny naše ztráty trestal gólem.“

Fotbalisté Hluku se v šatně radují z jasné výhry 5:0 nad Koryčany.
I. A třída sk. B: trenér Červenka po vyloučení ve třetí lize nesměl hrát

Tomáš Mrkvica, zást. kapitána Záhlinic: „Za tzv. Anglického počasí, za hustého deště se odehrál zápas se Žeranovicemi. Do zápasu jsme vstoupili v hodně okleštěné sestavě, kdy nám chyběla i jednička v bráně Unger. Zápas jsme začali aktivněji než domácí, ale bohužel po odrazu míče kapitánem Paštěky do vlastní ruky se pískala penalta. Nepřestali jsme hrát a dvěma slepenými góly Dominika Maláta a Duška jsme otočili průběh. Domácí absolutně nestačili našim krajním bekům a záložníkům. Z rohového kopu si vstřelili vlastní branku. Ve druhém poločase jsme opět začali výborně, když ve 48. minutě navýšil vedení na 4:1 Mrkvica. Nesmyslnou druhou žlutou viděl Jakvid, když rukou zastavil míč na polovině domácích. I tak jsme v deseti dokázali trápit domácí a přidat dvě branky Dutkevičem a Kubíkem. Mrzí mě pouze disciplína a koncovka našich kluků.“

Branky: 9. Vaculík, 61. Zakopal, 77. Hasala – 13. Malát, 18. Dušek, 30. Menšík, 48. Mrkvica, 64. Dutkevič, 87. Kubík. ČK: 59. Jakvid. Diváci: 65. Rozhodčí: Němec. Žeranovice: Bakalík – Vaculík, Řihák, Hubík, Olšanský (37. Bouška), Hasala, Šuba, Košina, Menšík, Zakopal, Machálek (82. Málek). Záhlinice: Novotný – Pospěch, Navrátil, D. Malát (18. Csomor), Kubík, Dušek, Jakvid, Paštěka, Mrkvica, Dutkevič, P. Malát.

SKAŠTICE B – HULÍN 0:5 (0:1)

Antonín Sova, trenér Skaštic B: „Po posledním vzájemném střetnutí jsme měli Hulínu co vracet, ale dostali jsme stejný direkt jako na podzim. Hosté nemuseli podat nikterak oslnivý výkon, a přesto to na nás přesvědčivě stačilo. Měli jsme strašně moc ztrát a chyb, tím jsme to soupeři celé ulehčili. Naše týmové i individuální výkony jsou jako na houpačce. Tento nedůstojný výsledek musíme odčinit nejlépe hned v příštím kole, ale v naší hře oproti dnešku musíme změnit prakticky úplně vše.“

Fotbalisté Jaroslavic remizovali s Kostelcem 1:1.
I. B třída, sk. B: Zkraty favoritů! Kroměříž přišla o náskok 3:0, padla i Veselá

Josef Pěnčík, předseda Spartaku Hulín: „Do utkání jsme konečně nastoupili v kompletním složení a bylo to vidět. První poločas byl vyrovnaný s řadou nepřesností na obou stranách. Svou roli hrál i mokrý terén. Už v 7. minutě jsme se ujali vedení, když Kubovu střelu si nešťastně srazil obránce do vlastní sítě. V závěru poločasu jsme přežili i za pomocí tyčí dvě příležitosti domácích. Druhý poločas už byl jednoznačnou záležitostí. V 51. minutě jsme Navrátilem zvýšili na 2:0 a pak už jsme dominovali a navyšovali skóre, které nebylo vyšší jen díky výbornému brankáři domácích. Snad nám to vydrží.“

Branky: 7. Kubo, 51. Navrátil, 66. Hradil, 80. Karamon, 88. Matula. Diváci: 83. Rozhodčí: Skyba. Skaštice B: Trampota – Mareček (46. Zaoral), P. Bubla, Ježák, Uličný, Rosecký (81. Kršek), Zůvala, Vymětal, Škrabana, Sova, Židlík (64. Růžička). Hulín: Hlobil – Jurášek, Barták, Sedláček, Dunda (60. Karamon), Zaoral, Pastrnek (83. Juřena), Hradil (75. Pumprla), Navrátil (60. Pospíšilík), Kubo (83. Juřena), Vaculík.

POČENICE – MORKOVICE B 2:4 (0:1)

Stanislav Juřena, kapitán Počenic: „První půle v našem podání byla prohospodařená. Nefungovala nám přechodová fáze hry a nasazení ani náznakem neodpovídalo významu utkání. Morkovice se ujaly zaslouženého vedení ze standardní situace, kdy hlavičkou skóroval Jablunka, který se stal nejen v tomto momentu pro hosty naprosto klíčovým hráčem. Brzy po přestávce Morkovice odskočily do dvoubrankového trháku. Naději dokázal vykřesat Tesák, který uplatnil instinkt střelce a snížil. Chvíli na to přízemní centr Tesáka uklidil do brány Šustr a srovnal. Potřebovali jsme však bodovat naplno, proto jsme hru otevřeli, jenže hosté dvakrát využili okének v naší obraně. Situace v tabulce je již kritická, pakliže vypadnou ze sestavy stěžejní hráči, jako tomu bylo dnes, nemáme je jak adekvátně nahradit. Naděje však umírá poslední a za celý tým můžu slíbit, že se nevzdáme do poslední minuty sezóny.“

Mistrovská kopaná. Jak si vedl o víkendu váš tým? Kdo dával branky?

Boris Kroutilík, trenér Morkovic B: „Do utkání jsme vstoupili dobře, vstřelili jsme branku po centru Šipoše, kdy Jablunka skóroval hlavou. Měli jsme dost příležitostí, abychom náskok zvýšili, což nám do poločasu nevyšlo. Ve druhé půli jsme vstřelili druhou branku, kdy po levé straně utekl Maticz a prostřelil gólmana. To už jsem si myslel, že soupeře zlomíme, ale opak byl pravdou. Počenice ze dvou příležitostí vyrovnaly. Nicméně po dlouhém autu do vápna si míč našel Zápařka a gólem nás posunul do vedení. Potom už soupeř rezignoval a v 94. minutě dal znovu Maticz na 4:2 a bylo vymalováno. Jedinou kaňkou byl otřes mozku jednoho z našich hráčů, pro kterého přijela záchranka a další zranění. Utkání bylo bojovné, ale odvážíme si tři body a jsme spokojení. Vliv na výsledek určitě mělo i vyloučení Zbrořila v 80. minutě. Když byl na hřišti, tak držel obranu a uhrával hlavičky.“

Branky: 57. Tesák, 73. Šustr – 48. a 94. Maticz, 16. Jablunka, 85. Zápařka. ČK: 80. Zbořil. Diváci: 129. Rozhodčí: Benedikt. Počenice: Šesták – Juřena, Lejsal, Tesák, Jiříček (70. Šustr), Niedermertl, Jiřík, Zbořil, Otevřel (89. Molínek), Barnet, Zapletal (79. Klech). Morkovice B: Šebestík – Cetkovský, Holan (46.Ospalík), Vymazal, Skácel, Šincl (64. Marek), Jablunka, Šipoš, Vlček (70. Zagradník), Maticz, Zápařka.

SLAVKOV P. H. – RYMICE 2:1 (1:1)

Branky: 27. a 65. Ponížil – 36. Plhal. Diváci: 96. Rozhodčí: Caletka. Slavkov p. H.: P. Dolák – Kopřiva (79. Pálka), Pavlica, Krajcar, Dvorník, Ponížil (90. Čačala), Bureš, R. Dolák, Darebníček, Ondrůšek (85. Urbánek), Čuba (46. Kouřil). Rymice: Krejčí – Doležel, Machovský, Bačík, Mlčák, Fuksa (60. Servus), Petrskovský, Plhal, R. Matuška, M. Matuška (82. Navrátil), Marek.

NĚMČICE – LUBNÁ 1:1 (0:0)

Branky: 62. Sklenář – 48. Šiška. Diváci: 80. Rozhodčí: Trampota. Němčice: Vajda – Císař (61. Sklenář), Lejsek, Zavadil, Motal, Rad. Darebníček, Vymětal (75. Kříž), Kadlec, Batoušek, Rom. Darebníček, Zlámal. Lubná: Blažek – M. Ančinec, I. Havlík, Horák, Komárek, Makový, Rybenský, Rozsypal, Kašík, Šiška, Konečný (81. Scholz).