1 z 9
Další
Podívejte se: Nej fotbalová adresa ve Zlínském kraji? Tady jsou nominace

HULÍN – PRAVČICE 2:2 (0:2)

Josef Pěnčík, předseda Spartaku Hulín: „První poločas se nám vůbec nepovedl a hosté z penalty a trestného kopu šli zaslouženě do vedení. Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním s výsledkem něco udělat. Vytvořili jsme si velkou převahu, hosté postupně fyzicky odpadli a podařilo se nám vyrovnat. V závěru jsme si vytvořili i další dvě brankové příležitosti, které jsme už využít nedokázali. Bod je pro nás málo.“

Vít Tkadlčík, trenér Pravčic: „Domácí měli lepší vstup do zápasu, když jsme nedokázali podržet balon vepředu. Tlak v prvních deseti minutách jsme dokázali zvládnout a vypracovat si dvě brankové příležitosti, které jsme proměnili a šli do šaten za příznivého stavu. Druhá půle byla již z většiny pod taktovkou domácích až na situaci, kdy jsme šli sami na brankáře a nedokázali navýšit skóre na 3:0. Následně domácí vstřelili dvě branky a již výsledek zůstal remízový. Po prvním poločase je to pro nás ztráta dvou bodů.“

Fotbalisté Luhačovic (bílé dresy) domácí duel s Brumovem nezvládli, padli 1:2.
KP: remízový šlágr. Oslabených Osvětimanům pomohl návrat Šumulikoského

Branky: 63. Jurášek, 75. Kubo – 18. Absolon, 37. Vaculík. Diváci: 137. Rozhodčí: Malošík. Hulín: Hlobil – Jurášek (86. Matula), Pospíšilík, Horák (64. Navrátil), Sedláček, Vaculík, Pastrnek, Zaoral, Karamon Kubo (80. Vyvlečka), Ondrejec (46. Hradil). Pravčice: Bucha – Želizňák (72. Tobolík), Lukeš (89. Brázdilík), Hrdlička, Pleva, Jetelina, Petřík, Absolon (60. Gankhuyag), Vaculík, Svrček (60. Rozsypal), Janováč.

RYMICE – SKAŠTICE B 3:0 (2:0)

Marek Oral, trenér Rymic: „Pomohlo nám vedení 1:0 po krásném gólu Fuksy. Hosté se nedokázali dostávat přes pevnou a kompaktní obranu a i když většinu času drželi míč, nám vycházely brejkové situace. Dvakrát jsme se tak dostali do samostatného úniku na brankáře, ale ani Plhal ani Marek své šance nedokázali proměnit. Několikrát nás jako vždy podržel fantastický gólman Krejčí a ke konci zápasu jsme přidali ještě třetí gól po úniku Matušky, který upravil skóre na konečných 3:0.“

Divizní fotbalisté Skaštic dosáhli o víkendu na první výhru jara, ve Všechovicích.
Divizní Skaštice na jaře, na šestý pokus poprvé vyhrály

Antonín Sova, trenér Skaštic B: „Kombinačně a fotbalově na tom nejsme špatně. Tam nás bota netlačí. Soupeře v držení míče rapidně přehrajeme, ale naše finální fáze a zakončení je bezzubé. Domácí dají v prvním poločase z ničeho dva góly a paradoxně ve druhém poločase zahodili nejednu vyloženou šanci. Rozdíl nakonec mohl být i větší. Hrát celý víkend, tak ten gól tentokrát stejně nedáme.“

Branky: 4. Fuksa, 24. Marek, 82. Matuška. Diváci: 75. Rozhodčí: Němec. Rymice: Krejčí – Doležel, Machovský, Bačík, Mlčák, Fuksa (53. Servus), Petrskovský,Čada (70. Zapletal), R. Matuška, Marek, Servus, Plhal (55. M Matuška). Skaštice B: Trampota – Pitron, Mareček, Novák, Bubla, Ježák, Uličný, Zůvala, Růžička (66. Kršek), Škrabana, Sova.

ZÁHLINICE – SLAVKOV P. H. 6:2 (3:0)

Tomáš Mrkvica, hráč Záhlinic: „Ve druhém domácím utkání jara nás čekal soupeř, kterému jsme uštědřili na jeho hřišti vysokou porážku. Čekali jsme trochu jiný průběh, ale jde vidět, že na domácím hřišti nám to letos opravdu funguje. Skóre otevřel hned ve 2. minutě po krásné akci Dutkevič. Druhou branku přidal Paštěka a ve 30. minutě prolomil šňůru neproměněných penalt Zapletal. Poločas byl jasně v naši režii a stav 3:0 byl pro hosty snad ještě milosrdný. Ve druhém poločase jsme ovládali krajní prostory, ze kterých nejvíc vytěžil Kubík, který vstřelil dvě branky. Hostům se podařilo vstřelit dva góly Ponížilem, ale to bylo vše. Na konečných 6:2 upravil výsledek Bureš. Děkuji klukům za výkon a nasazení.“

Divizní fotbalisté Holešova (v černo-bílém) v rámci 19. kola skupiny E doma jen remizovali se Šumperkem 1:1.
Divizní Holešov potřetí v řadě bodoval. Nyní ale měl na víc!

Branky: 54. a 60. Kubík, 2. Dutkevič, 23. Paštěka, 30. Zapletal, 61. Bureš – 58. a 80. Ponížil. Diváci: 111. Rozhodčí: Mucha. Záhlinice: Unger – Pospěch, Navrátil, Zapletal, Kubík, Mrkvica (70. Bureš), Jakvid, Paštěka, Dutkevič, D. Malát (82. Hlavinka), P. Malát (76. Motal). Slavkov p. H.: P. Dolák – Kopřiva, Pavlica, Krajar, Ondrůšek (80. Čačala), Ponížil, Bureš, R. Dolák (46. Kužel), Dvorník (70. Kouřil), Winkler, Pálka.

ŽALKOVICE – LUBNÁ 0:4 (0:2)

Bronislav Železník, trenér Lubné: „Jsem rád, že jsme po delší době opět předvedli výkon, který se už blížil tomu, co bychom chtěli hrát. Tento zápas nám jednoznačně ukázal cestu, kterou chceme jít. Tým musím pochválit, po zimní přestávce až tento zápas snesl z naší strany nějaké měřítko. Hráči plnili své úkoly, vstřelili jsme branky po pěkných akcích. V zadu jsme konečně udrželi nulu. Vítězství je zasloužené.“

Divizní fotbalisté Slavičína (v modrém) v nedělním duelu 19. kola o vedoucí příčku skupiny E doma podlehli Kozlovicím 0:1.
MISTROVSKÁ KOPANÁ

Branky: 11. a 82. Ančinec, 43. Kašík, 48. Horák. Diváci: 123. Rozhodčí: Caletka. Žalkovice: Krejčí – Otáhal, Janečka, Mrázek, H. Netopil, Kojetský, Pospíšil, Říkovský, Němčík (77. Otáhalík), Nesrsta, Smolík. Lubná: Marák – Ančinec, I. Havlík, R. Havlík (66. Scholz), Horák, Chýla, Kašík, Komárek, Ančinec (46. Kulcsár), Rozsypal, Železník.

BŘEST – ŽERANOVICE 1:0 (1:0)

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Utkání jasně ukázalo, že vysoké procento držení míče a výborná kombinační hra ještě nemusí automaticky znamenat úspěch. Snažili jsme se držet obranný blok a vyrážet do rychlých protiútoků. Až v závěru prvního poločasu se nám povedl rychlý protiútok - individuální akci Zdeňka Daňka nekompromisně zakončil z malého vápna Jiří Štauber. Také ve druhém poločase hostující hráči naráželi na naši důraznou defenzivu a hlavně na Dalibora Valouška, který odchytal skvělý zápas. V nervózním závěru utkání přišly obrovské šance na obou stranách - Žeranovice nastřelily tyčku a zahrávaly sérii nebezpečných standardních situací. Naši ofenzivní hráči zase naopak dobře nevyřešili hned několik přečíslení do otevřené obrany. Kluci zaslouží pochvalu.“

Fotbalisté Kvasic (v červeném) si na souboj v Morkovicích musí měsíc počkat.
Hrálo se jen dvě minuty! Rozhodčí kvůli propadlé umělce rychle ukončil zápas

Karel Klimek, trenér Žeranovic: „Zápas se mě hodnotí těžce. Byl to jeden z těch zápasů kdy máte osmdesát procent hry převahu a nemůžete dát gól, ani kdyby se hrálo až do zítra. Domácí dobře bránili a naše mužstvo si nedokázalo poradit s přehuštěným prostorem okolo velkého vápna. Vše bylo víceméně po šestnáctku bez střely ze střední vzdálenosti. No a za mě pokud nevystřelíš, nemůžeš dát gól. Jak už to tak bývá z ojedinělé šance v prvním poločase domácí udeřili a aniž by si náš gólman za první poločas sáhl na balón prohrávali jsem. Druhý poločas byl v podstatě stejný jako první s tím rozdílem, že v prvních deseti minutách se domácí přece jenom více dostávali k naší bráně. Až do konce to byla hra do plných s občasným brejkem domácích s jediným rozdílem, že jsme směrem k bráně domácích vyslali několik střeleckých pokusů, kterým ovšem chyběla větší přesnost.“

Branka: 44. Štauber. Diváci: 110. Rozhodčí: Závojský. Břest: Valoušek – Horák, Konečný, Salajka, Bureš (80. Máša), Šálek (90. Hrabal), Štauber, Trlica, Karamon, Daňek (72. Koudelníček), Miklík. Žeranovice: Bakalík – P. Hasala, Hubík, Řihák (70. Zámorský), Vaculík, M. Hasala, Košina, Šuba, Zakopal, Málek (46. Bouška), Machálek.

NĚMČICE – POČENICE 4:1 (2:0)

Michal Štěpánek, as. trenéra Němčic: „Skóre jsme otevřeli v 9. minutě, když po rohovém kopu hlavou umístil míč do sítě Batoušek. Soupeř se snažil, ale kvalita hry byla na naší straně. Před poločasem jsme úspěšně napadali hostující obranu a po chybě Motal zvýšil na 2:0. Hned ve 46. minutě po přímočaré akci zvýšil Kříž na 3:0 a o výsledku bylo rozhodnuto. Z ojedinělého útoku přízemní střelou v 63. minutě soupeř snížil na 3:1, ale v 73. minutě Motal po rohu hlavou upravil na konečných 4:1. V poklidném zápase jsme zaslouženě vyhráli.“

Fotbalisté Kunovic (žluté dresy) v 19. kole krajské I. A třídy sk. B přetlačili Dolní Němčí 1:0.
I. A třída sk. B: šlágr skončil bez branek, Koryčany zvítězily v Buchlovicích

Stanislav Juřena, kapitán Počenic: „Troufnu si říct, že výsledek nereflektuje dění, které bylo k vidění na hrací ploše. V zápase jsme nebyli horším týmem a žehrat tak můžeme na neproměňování vyložených šancí a také zbrklost ve finální fázi. Zkušení hráči Němčic si počínali efektivně a námi nabídnuté příležitosti přetavili v góly. Rozhodujícím momentem se stala druhá branka, kterou jsme inkasovali těsně před půlí. Oceňuji však celý náš tým, že jsme se i za nepříznivého stavu nevzdali a stále hrozili směrem dopředu. Obzvláště rychlá akce asistujícího Lejsala a skórujícího Jiříka byla ukázková. V příštím kole hostíme na domácím hřišti Břest a tímto žádám všechny naše fanoušky, aby nám přišli pomoct.“

Branky: 44. a 73. Motal, 9. Batoušek, 46. Kříž – 63. Jiřík. Diváci: 150. Rozhodčí: Skyba. Němčice: Vajda – Batoušek, Zlámal, Kadlec, Motal, Sklenář (70. Lejsek), Kříž (75. Holý), Rad. Darebníček, Zavadil, Rom. Darebníček, Vymětal. Počenice: Šesták – Novák, Juřena (87. Molínek), Lejsal, Hrnčíř, Šustr (83. Jiříček), Nierdermertl (83. Večerka), Jiřík, Zbořil, Otevřel, Barnet (74. Zapletal).

MORKOVICE B – KVASICE B 4:1 (4:1)

Boris Kroutilík, trenér Morkovic B: „Soupeř prokázal svou kvalitu. Prvních dvacet minut patřilo hostům. Měli jsme problémy s jejich agresivní hrou. Nicméně byli jsme to my, kdo vstřelil úvodní gól. Soupeř krásnou střelou vyrovnal. Nechci říct, že bychom tím rozhodli zápas, ale mezi 22. a 26. minutou jsme vstřelili tři branky. Byl jsem si jistý, že Kvasice nesloží zbraně a budou se snažit o snížení rozdílu, což potvrdily a hrály aktivně. Nicméně byli jsme to my, kdo měl spoustu šancí na definitivní rozhodnutí zápasu. Hosté nás však po celou dobu drželi pod částečným tlakem, který jsme nedokázali zlomit pátou trefou. Je třeba zmínit, že za celý zápas jsme si vytvořili snad dvacet příležitostí a z toho šestkrát nastřelili brankovou konstrukci.“

Fotbalisté Ostrožské Nové Vsi (zelené dresy) doma v 19. kole I. B třídy skupiny C zdolali Zlechov 2:0.
I. B třída sk. C: Zdounky doma vysoko prohrály s druhým Ořechovem, jsou desáté

Matěj Reiskup, hráč Kvasic B: „V Morkovicích nás opět čekal těžký duel na umělé trávě. Očekávaný fotbal bez velkých kombinací a se spoustou osobních soubojů se stal realitou. Už v 5. minutě šli domácí do vedení. Po prvním brance jsme se zvedli a soupeře přehrávali, což vyústilo ve vyrovnávací branku Samohýla. Kolem 20. minuty jsme soupeři nabídli několik příležitostí a ten všechny využil a odskočil na vedení 4:1. Do konce utkání jsme si vypracovali tři velmi dobré šance, ovšem na rozdíl od Morkovic se nám skórovat nepodařilo.“

Branky: 5. a 26. Zápařka, 22. a 23. Šipoš – 10. Samohýl. Diváci: 105. Rozhodčí: Závojský. Morkovice B: Šebestík – Goldman (67. Oplt), Juřena, Skácel, Šipoš, Maticz (80. Ospalík), Pospíšil, Kapounek, Košárek (46. Rakáš), Zápařka (80. Zahradník), Holan (67. Cetkovský). Kvasice B: Foltýn – Kochaníček (80. Hora), T. Hamala, Pospíšil (60. M. Hamala), Samohýl, Šupčík, Reiskup, Ambruz, Berky (70. Fišer), Ševela, Musil (80. Bartoník).