BŘEST – LUBNÁ 6:2 (2:2)

Lukáš Šoustek, ved. mužstva Břestu: „Pro každé mužstvo je důležité vstoupit do nové sezony tím správným krokem. Nám se to dnes jako nováčkovi soutěže určitě podařilo. Výsledek sice vypadá komfortně a jednoznačně, ale zápas to byl po většinu hrací doby vyrovnaný s množstvím brankových šancí na obou stranách. Musíme konstatovat, že jsme narazili na velmi dobře připraveného a houževnatého soupeře, který nám nedal nic zadarmo. Zápas se lámal na začátku druhého poločasu, kdy jsme odskočili na rozdíl dvou branek. Soupeř, který na to musel reagovat, pootevřel obranu a naši hráči dostávali v útoku více času na rychlé kontry. Dva z nich ještě dokázali proměnit, a stanovili tak stav na konečných 6:2.“

Jakub Musil, člen vedení Lubné: „Domácí vyhráli zaslouženě, protože byli velmi produktivní. My jsme se především ve druhém poločase nevyrovnali s průběhem zápasu a vytvářeli jsme chyby, které byly potrestány.“

Branky: 33. a 74. Štauber, 60. a 78. Bejdák, 3. Daněk, 53. Koudelníček (pen.) – 14. Moravčík (pen.), 42. Rybenský (pen.). Rozhodčí: Caletka. Diváci: 150. Břest: Kožuch – Janovský (70. Šídlo), Koudelníček (83. Máša), Urban (80. Trlica), Bejdák, Látal, Buček, Štauber, Hanák (63. Konečný), Juračka, Daněk. Lubná: Marák – Moravčík, R. Havlík, Rybenský, Kulcsár, Scholz (62. Kašík), Železník (83. Kovařík), Ančinec (46. I. Havlík), Chýla, Konečný, Bačinský (46. Sládeček).

ZÁHLINICE – POČENICE 2:1 PP (1:0)

Josef Hrušák, předseda Počenic: „V prvním poločase byli domácí jasně lepší a při několika vyložených šancích nás podržel brankář Tesák. Tlak Záhlinic vyvrcholil na konci poločasu pokutovým kopem, po kterém jsme prohrávali 0:1. Ve druhém poločase Záhlinicím docházely síly. Sice mohly rozhodnout po rychlých protiútocích, nicméně naše převaha ke konci zápasu znamenala vyrovnání, když po rohovém kopu Hrnčíře se skvěle trefil O. Kunčar. V penaltách byl soupeř úspěšnější.“

Branky: 45. Paštěka (pen.) – 87. O. Kunčar. Rozhodčí: Závojský. Diváci: 85. Záhlinice: Pospíšil – Rygál, Rusnok, Goc, Hejník, Ledina, Kutňák, Matesko, Jakvid, Paštěka, Malát. Počenice: Tesák – Zbořil, T. Kunčar, Juřena, Jánský (58. Vlha), Niedermertl (65. Hrušák), O. Kunčar, Hrnčíř, Klapil (80. Barnet), Štolfa, Cigánek.

ZBOROVICE – SKAŠTICE B 4:0 (1:0)

Marek Šprňa, as. trenéra Zborovic: „Začátek utkání nám vyšel a v 6. minutě po Zapletalově rohu se hlavičkou prosadil Marek Štěpánek. Pak se hra vyrovnala, šance byly na obou stranách. Hosté měli dvě tutové, ale jednou minuly branku a při druhé nás podržel Kocourek. Ve druhé půlce jsme byli už lepším mužstvem a hlavně ze standardek přicházely šance. Důležitý druhý gól dal v 61. minutě po centru Zapletala hlavou Gröpl a za dvě minuty po stejné spolupráci střelou z voleje zvyšoval Gröpl. Skóre uzavřel po Jančově přiťuknutí přesnou střelou k tyči opět Gröpl a završil tak hattrick. Kluky za druhou půli chválím a je třeba vyzvednout střeleckou potenci Gröpla.“

Lukáš Motal, trenér Skaštic B: „Porážka 0:4 je pro nás krutým výsledkem. Soupeř nás potrestal ze standardních situací, při jejichž bránění jsme si počínali nedůsledně. V první půli jsme si vytvořili tři stoprocentní šance, které jsme neproměnili. V poli jsme hráli slušně, ale fotbal se rozhoduje v pokutových územích a tam jsme byli nedůrazní. Máme na čem pracovat a věřím, že v dalších zápasech to vylepšíme.“

Branky: 61., 63. a 90. Gröpl, 3. M. Štěpánek. Rozhodčí: Hušek. Diváci: 90. Zborovice: Kocourek – Liashuk, J. Štěpánek, Havránek, Medek, M. Štěpánek, Šumbera, Gröpl, Zapletal (83. Martin Šprňa), Marek Šprňa (62. Janča), J. Šprňa (70. Střelec). Skaštice B: Rotrekl – Pitron, Icela, R. Vymětal, Škrabana (77. L. Vymětal), Bubla, Petrúsek, Ježák, Uličný, Rosecký (72. Hyánek), Frýdl.

I.A: Osvětimany překvapivě padly v Kvasicích, béčko Otrokovic schytalo příděl

TĚŠNOVICE – ZDOUNKY 3:0 (0:0)

Josef Židlík, as. trenéra Těšnovic: „Utkání začalo opatrně z obou stran a diváci moc šancí neviděli a poločas skončil bez branek. Druhou půli jsme začali aktivně a zatlačili soupeře. Vytvořili jsme si několik dobrých příležitostí, ale bez gólového zakončení. Soupeř hrál na brejky a dostal se do šance, která skončila na tyčce. Potvrdilo se nedáš - dostaneš a po rohu si soupeř dal vlastní gól. V nastavení jsme se ještě přidali dva góly. Utkání s přehledem řídil rozhodčí Skyba.“

Zdeněk Čevela, předseda Zdounek: „Výsledek je pro nás až krutý. První poločas se hrál téměř bez šancí, řekl bych, že jsme byli i o malinko lepší. Po obrátce nedal tutovku Kyrcz a pak jsme se potrestali sami „mastňákem“. Hru jsme otevřeli a v závěru soupeř dokázal vedení navýšit.“

Branky: 75. vl., 92. Pluhař, 93. Potočný. Rozhodčí: Skyba. Diváci: 200. Těšnovice: Zavadil – Pluhař, D. Malát, Potočný, Šojdr (77. Labuda), Slováček (87. Židlík), Bartůšek, Halamíček (46. Hrabal), J. Malát, Brázdil (68. Mrázek), Mršťák. Zdounky: Holeček – Pektor (79. Přibyl), Věžník, Rokos, Adamík, Navrátil, Andrýsek (48. Doleček), Karlík, Mozga, Červík (46. Kyrcz), Fojta.

KVASICE B – MRLÍNEK 1:0 (1:0)

Martin Kaďůrek, ved. mužstva Mrlínku: „Na to, že to byl první mistrák venku, jsme nehráli špatně a klidně to nějaké body mohly být. Zápas rozhodla správně odpískaná penalta po faulu našeho brankáře na útočníka domácích. Šance na vyrovnání jsme měli. Trefili jsme tyč a v závěru měl náš útočník velkou tutovku.“

Branka: 20. Ambruz (pen.). Rozhodčí: Tesař. Diváci: 80.

Kvasice B: Belza – Večerka, R. Pospíšil (72. Dvořák), Dočkal, Dohorák, Foltýn, Reiskup, Ambruz, E. Pospíšil, Daněk (88. Benda), Ševela.
Mrlínek: Novák – Hradil, Kušík (41. Hlava), R. Horák, Solař, Josinek, Podzemný, Rybka, Vlasák (57. Vyoral), Holec, D. Horák.

I.B: Staré Město se vrátilo na Širůch, kde deklasovalo morkovickou rezervu

NĚMČICE – KOMÁRNO 5:3 (1:2)

Michal Štěpánek, as. trenéra Němčic: „Začátek a průběh prvního zápasu nové sezony se našemu týmu moc nevydařil. Začali jsme aktivně, ale soupeř byl dobrý a vyčkával na svoje brejky. První mu vyšel ve 35. minutě hry a bohužel pro nás šel do vedení. Odpověď byla rychlá a po jasném faulu vyrovnal Pospíšilík z penalty. Do přestávky to byli bohužel hosté, kteří při dalším brejku přehodili našeho gólmana a vedli 2:1. Ve druhém poločase jsme byli od začátku aktivnější, ale Holý ve vyložené šanci gól nedal a přišel trest, po němž hosté vedli už 3:1. Naštěstí nás tato branka nezlomila a ještě jsme bojovali. Odměna se dostavila. Pospíšilík svým hattrickem postupně srovnal na 3:3 a po rohovém kopu v 82. minutě strhl Lejsek vedení na naši stranu. V 89. minutě ještě krásným lobem upravil Radim Darebníček na konečných 5:3. Díky patří celému týmu za bojovnost.“

Jaromír Gadas, ved. mužstva: „Věděli jsme, že nás na úvod soutěže čeká těžký soupeř, že jeho umístění v minulém roce nebyla náhoda. Hrál se oboustranně pohledný zápas, kterému nechybělo nic. Nasazení, souboje, emoce a hlavně branky. Do vedení nás dostal dorážkou vlastní střely Lukáš. Domácí rychle vyrovnali z pokutového kopu. Do přestávky se druhou brankou prezentoval Lukáš, který přehodil brankáře. Vstup do druhé půle nám vyšel náramně, když se prosadila nová tvář v našem týmu Pešout. Ovšem to co se dělo potom, tak to je neomluvitelné. Soupeř potrestal naši laxnost v rozehrávce a hrubé chyby a postupně náskok stahoval. Když už to vypadalo, že se budou body dělit, tak přišel rohový kop, kde jsme trestuhodně zaváhali, a otočka byla na světě. Poslední branka už byla jenom kosmetickou úpravou pro nás nešťastného zápasu. Soupeři gratuluji ke třem bodům. Zápas s přehledem soudcoval Mucha.“

Branky: 42. (pen.), 56. a 70. R. Pospíšilík, 85. Lejsek, 86. R. Darebníček – 39. a 45. Lukáš, 49. Pešout. Rozhodčí: Mucha. Diváci: 89.
Němčice: Glozyga – Lejsek, Batoušek, R. Darebníček, Holý, Kadlec, Kříž, Laciga (75. Sládeček), Němec (82. Cejpek), Pospíšilík (86. T. Darebníček), Zaoral (70. Vaculčík).
Komárno: Šindelek – M. Žejdlík, Kunz, Orel (71. Václavek), J. Žejdlík, Kulajta, Majkus, Tvarůžka, Lukáš, Pešout (77. Palát), Kopečný.

CHVALČOV – STŘÍLKY 2:4 (1:0)

Vyrovnaný duel přinesl v první půli jedinou branku, kdy domácí poslal do vedení Trnčák. Střílky po změně stran přidaly na důrazu a nasazení, přičemž odmenou jim bylo rychlé vyrovnání Holubem. Obrat se hostům podařil v 69. minutě, ovšem Chvalčovští rychle srovnali. Ovšem neradovali se dlouho, neboť o tři minuty vstřelil rozdílový gól Hubr a výhru hostí pečetil v závěru do rozhozené obrany soupeře opět Holub.

Branky: 18. Trnčák, 72. Zmeškal – 54. a 89. Holub, 69. Kryštof, 75. Hubr. Rozhodčí: Žigmund. Diváci: 80.
Chvalčov: Barot – Balvín, Čechovský (81. Trňák), Kovařík (70. Jan Šico), Marek, Pecháček, Podola, Stodůlka (63. Targoš), Trnčák, Talach (45. Zmeškal), Pávek (59. Jakub Šico).
Střílky: Rotter – Jelínek, Hanák, Jančík, Vybíral, Zabloudil (90. Blaž), Fila, Posolda, Elzner (60. Kryštof), Hubr (80. Vašák), Holub.

1. Břest 1 1 0 0 0 6:2 3
2. Zborovice 1 1 0 0 0 4:0 3
3. Těšnovice 1 1 0 0 0 3:0 3
4. Němčice 1 1 0 0 0 5:3 3
5. Střílky 1 1 0 0 0 4:2 3
6. Kvasice B 1 1 0 0 0 1:0 3