1 z 9
Další
Podívejte se: Nej fotbalová adresa ve Zlínském kraji? Tady jsou nominace

NĚMČICE – RYMICE 3:0 kont., hosté nenastoupili

Marek Oral, ved. mužstva Rymic: „Do zápasu jsme bohužel nemohli nastoupit, protože asi šest našich hráčů se ho nemohlo zúčastnit. Většina z pracovních důvodů. Někteří se ještě snažili si program nějak přehodit, aby mohli hrát, za což jsem jim vděčný. Je vidět, jak moc jim na Rymickém fotbale záleží. Většina ale neměla na výběr a hrát nemohli. Ve výsledku bychom neposkládali jedenáct hráčů. Je škoda, že nám Němčice zápas nepřeložily, myslím že v jejich situaci by jim to nic neudělalo, ale bohužel. Proto kontumace.“

Divizní fotbalisté Skašticích slaví výhru v řadě, uspěli v Přerově.
Druhé, veselé vítězství Skaštic. Ovšem i plivnutí, facka a tři červené!

HULÍN – ŽALKOVICE 5:4 (2:1)

Josef Pěnčík, předseda Spartaku Hulín: „Do utkání jsme nastoupili opět bez několika hráčů základní sestavy a na výkonu to bylo znát. Ve zcela vyrovnaném utkání jsme se v prvním poločase dostali do vedení. Aktivnější a rychlejší hosté dokázali na začátku druhého poločasu výsledek otočit. Naštěstí jsme se včas probudili a dokázali se vrátit do zápasu. A tak v utkání bohatém na branky jsme byli nakonec šťastnější.“

Divizní fotbalisté Holešova (v černo-bílém) prohospodařili v Olomouci slibné vedení.
Divizní Holešov dvakrát vedl, domů ale si přivezl těsnou prohru

Branky: 16. Kubo, 42. Hradil, 66. Zaoral, 70. Vaculík, 79. Ruman – 60. a 72. T. Netopil, 11. Janečka, 53. H. Netopil. Diváci: 50. Rozhodčí: Trampota. Hulín: Hlobil – Pospíšilík, Sedláček, Jurášek, Dunda, Zaoral, Vaculík, Kubo, Pastrnek, Matula (46. Ruman), Hradil. Žalkovice: Krejčí – T. Janečka, Kojetský, Mrázek, Otáhal, H. Netopil, T. Netopil, M. Janečka, Němčík, Pospíšil, Říkovský.

ZÁHLINICE – POČENICE 1:1 (0:0)

Tomáš Mrkvica, hráč Záhlinic: „Počenice sice okupují poslední příčku, ale do zápasu vstoupily s tím, že nemají co ztratit. Prvních dvacet minut bylo vyrovnaných, ale po dvou spálených tutovkách na nás padla deka. Herně jsme byli lepší, ale ani trochu jsme se nevyrovnali bojovnosti Počenic. Ve druhém poločase jsme byli aktivnější a přineslo to branku. Ačkoliv jsme hosty nepustili do žádné větší šance, podařilo se jim po centru z levé strany a našem nedůrazu v pokutovém území srovnat Tesákem, který se doslova prorval k dorážce. Mohli jsme ještě zápas zvrátit na svojí stranu, ale hlavička Mrkvici skončila pouze na tyči. Hosté si odváží bod za bojovnost a my můžeme pouze zpytovat svědomí. Jediné, na co si můžeme stěžovat je velká marodka týmu, je to těžké nemít 6-7 hráčů k dispozici, včetně jedničky v bráně. Musíme se vzchopit do dalšího zápasu a ukázat, že jsme kvalitní tým.“

Fotbalisté Zlechova (modré dresy) ve 23. kole I. B třídy skupiny C remizovali s Uherským Ostrohem 2:2.
MISTROVSKÁ KOPANÁ

Stanislav Juřena, kapitán Počenic: „Na hřiště Záhlinic jsme vhledem k postavení obou týmů v tabulce, zajížděli v roli jasného outsidera. Díky tomu, že jsme plnili, co jsme si řekli v kabině před zápasem, byla hra vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Brzy po přestávce se vedení ujali domácí, když skórovali z velmi diskutabilní pozice na hraně ofsajdu. Laxnost a snad i lehkovážnost Záhlinic v zakončení, nám daly šanci porvat se o cenný bod, který si nakonec odvážíme zásluhou Tesáka, který chvíli před koncem srovnal, po asistenci Hrnčíře. Za bojovnost, obětavost a disciplinovanost, jsme si získaný bod zasloužili. Výborný výkon předvedl David Večerka.“

Branky: 51. Kubík – 83. Tesák. Diváci: 125. Rozhodčí: Brtníček. Záhlinice: Novotný – Pospěch, Zapletal (46. Kutňák), Mrhálek, Kubík (88. Bureš), Dušek, Csomor, Paštěka, Dutkevič, P. Malát, Mrkvica. Počenice: Šesták – Juřena, Lejsal, Tesák, Jiříček (75. Hrnčíř), Jiřík (89. Hrušák), Otevřel, Večerka (79. Barnet), Zapletal, Jergl, Novák.

MORKOVICE B – SKAŠTICE B 7:2 (3:2)

Boris Kroutilík, trenér Morkovic B: „První branku jsme vstřelili z třetí šance. Postupně jsme pak přidali další dvě, kdy se trefili znovu Šipoš a Maticz. Soupeř snížil na 3:2. Do druhé půle nám bylo jasné, že musíme hrát aktivně a vstřelit branku. To se nám povedlo. Maticz zvýšil na 4:2 a zápas byl rozhodnut. My jsme dávali góly, soupeř nikoliv a proto takový výsledek.“

Fotbalisté Kroměříže (červenobílé dresy) ve šlágru 29. kola MSFL přehráli Hlučín 5:1.
Kroměříž otočila šlágr s Hlučínem a po jasné výhře 5:1 je zpátky v čele tabulky

Antonín Sova, trenér Skaštic B: „Uštědřený debakl je pro nás až příliš krutý. Na hřišti jsme rozhodně nebyli horším týmem. Rozhodujícím faktorem bylo proměňování šancí. Zatímco domácí proměnili téměř všechny svoje šance, my se svými neumíme tak efektivně naložit. V útočné i obranné šestnácté jsme málo důrazní a to rozhoduje naše utkání.“

Branky: 4. a 22. Šipoš, 12. a 49. Maticz, 62. Oračko, 63. Holoubek, 80. Goldman – 36. Zůvala, 41. Štěpják. Diváci: 95. Rozhodčí: Mucha. Morkovice B: Šebestík – Goldman, Juřena, Vymazal, Petráš (70. Rosický), Oračko, Vlček, Oplt, Šipoš (70. Ospalík), Maticz (87. Žourek), Holoubek (74. Zahradník). Skaštice B: Trampota – Štěpják, Mareček, P. Bubla, Petrúsek, Ježák (80. Brada), Uličný, Rosecký (60. Židlík), Zůvala, Škrabana (74. Růžička), Sova.

KVASICE B – ŽERANOVICE 5:4 (3:3)

Matěj Reiskup, hráč Kvasic B: „Ačkoliv jsme dnes chtěli hrát především ze zabezpečené obrany, opět jsme inkasovali spoustu branek. Nezaujatého diváka musel dnešní zápas bavit, když viděl devět branek. Neustále jsme soupeře gólově dotahovali. Na míči jsme byli lepším týmem, ovšem soupeř měl šikovné útočníky a ti své náběhy na hraně ofsajdové linie neomylně proměňovali. Ve druhé půli jsme již soupeře k těmto akcím příliš nepouštěli a podařilo se nám vstřelit dvě branky a zápas otočit.“

Fotbalisté Kunovic (žluté dresy) ve 23. kole I. A třídy sk. B přehráli poslední Bylnici 5:0.
I. A třída sk. B: Těšnovice přišly o Majkriče, Koryčany kvůli bouřce nehrály

Karel Klimek, trenér Žeranovic: „Z mého pohledu na sebe narazila dvě kvalitativně stejná mužstva. O tom taky vypovídá postavení v tabulce. V jeden moment mělo navrch domácí mužstvo v druhý zase naše. Podle toho vypadá i konečné skóre 5:4 . Pro diváka tento zápas musel být velmi záživný. Vidět devět gólů a ještě poměrně slušný fotbal se spoustou šancí v příjemném počasí co víc si přát. Nutno podotknou, že některé góly, které domácí dali byly po opravdu hloupých chybách, což by se nám stávat nemělo. Ale takový je fotbal. Málo kdy se stává, že dáte na hřišti soupeře čtyři góly a ještě zápas prohrajete. Příští zápas máme doma Pravčice. Tam se musíme hloupých chyb vyvarovat a napravit si chuť.“

Branky: 13. a 24. Stratil, 27. a 76. Kochaníček, 63. Hamala – 14. a 28. Zakopal, 6. Machálek, 55. Řihák. Diváci: 98. Rozhodčí: Caletka. Kvasice B: Slepko – Kochaníček, T. Hamala, Potočný (24. M. Hamala), Pospíšil, Samohýl, Stratil, Foltýn, Reiskup, Ambruz, Ševela. Žeranovice: Cholasta (45. Zámorský) – P. Hasala, Hubík, Menšík, Řihák (70. Pšurný), Vaculík, M. Hasala, Zakopal, Machálek, Košina (82. Bouška), Šuba.

PRAVČICE – SLAVKOV P. H. 1:1 (0:0)

Ve vyrovnaném duelu padaly branky až po přestávce. Do vedení šli hosté po trefě Dvorníka, aby domácím zachránili alespoň cenný bod Janováč.

Louky (v oranžovém). Ilustrační foto.
I. B. tř., sk: B: Louky rozprášily Jaroslavice 9:1. Fryštácký Křenek dal 5 gólů

Branky: 82. Janováč – 71. Dvorník. Diváci: 112. Rozhodčí: Benedikt. Pravčice: Bucha – Pleva, Zapletalík, Lukeš (61. Tobolík), Timan, Jetelina, Hrdlička, Vaculík, Petřík (61. Absolon), Svrček, Janováč. Slavkov p. H.: Dolák – Kořiva, Pavlica, Krajcar, Dvorník, Ponížil, Bureš, Kužel (66. Urbánek), Darebníček, Čuba, Krajcar.

BŘEST – LUBNÁ 4:0 (3:0)

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Věděli jsme, s čím na nás Lubná vyrukuje. Dobře jsme se připravili, pozorně jsme bránili, sbírali dlouhé křižné míče a vyráželi do rychlých protiútoků. Už v prvním poločase jsme dokázali zužitkovat hned tři přímočaré brejky. Jiří Štauber a dvakrát kapitán Jaroslav Šálek zajistili svými brankami po pěkných akcích bezproblémově se vyvíjející zápas. Také průběh druhého poločasu byl podobný. Soupeř se nás snažil četnými dlouhými balony za obranu dostat pod tlak. Naše defenziva v čele s pozorně chytajícím brankářem Daliborem Valouškem však dnes fungovala skvěle. V poslední minutě ještě Zdeněk Daněk po další vydařené souhře do otevřené obrany stanovil konečný výsledek utkání. Takový zápas jsme potřebovali. Přesvědčivá a zasloužená výhra proti takto silnému a zkušenému soupeři nám do dalších duelů určitě zvedne sebevědomí.“

I. B třída sk. C: Zdounky nasázely Slavkovu pět branek, lídr dohrával v devíti

Branky: 24. a 36. Šálek, 7. Štauber, 90. Daněk. Diváci: 150. Rozhodčí: Skyba. Břest: Kouřil – M. Šálek, Horák (81. Koudelníček), Konečný, Bureš (79. Hajdík), J. Šálek (81. Hudeček), Štauber (79. Máša), Hrabal (58. Daněk), Trlica, Karamon, Miklík. Lubná: Blažek – M. Ančinec, I. Havlík (46. Šiška), Horák, Komárek (69. Ševčík), Makový (46. R. Havlík), Rybenský, Rozsypal, Kašík (62. Scholz), Konečný (46. Ančinec), Chýla.