KOMÁRNO – BŘEST 1:0 (0:0)

Jaromír Gadas, ved. mužstv Komárna: „Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivní hrou a v úvodu jsme si vypracovali několik slibných šancí, které však gólem neskončily. Nejprve pálil ze střední vzdálenosti Lukáš, po něm se po rohu málem hlavou prosadil Kunz. Velkou příležitost měl také Machač a po něm po rohovém kopu Žejdlík, ovšem brankář Břestu byl vynikající. Měli jsme spoustu standardních situací, ze kterých jsme byli i nadále nebezpeční. Hosté se k naší bráně dostávali jen sporadicky. Do poločasu jsme si připravili ještě dvě velké příležitosti, ale znovu úřadoval brankář Břestu, který byl neprůstřelný a jednou i za pomocí břevna uhájil pro hosty nerozhodný výsledek. Ve druhém poločase jsme pokračovali v nastoleném režimu. Hráli jsme aktivně, získávali míče v osobních soubojích a konečně jsme se dočkali branky. Nepřesnou střelu Kunze tečoval do branky Klas a poslal nás do vedení. Hosté o něco málo přidali, ale naše obrana fungovala na výbornou. S blížícím se koncem zápasu se hosté více tlačili před naši branku, ovšem chybělo přesnější zakončení. Pár minut před koncem zápasu vyrobila naše obrana snad jedinou hrubou chybu, ovšem Bejdáka v samostatném úniku vychytal Palát. V závěru zápasu jsme mohli pečetit výhru, avšak to se nepodařilo a tak jsme se o výsledek báli až do posledních chvil, ale přesto jsme nejtěsnější výsledek uhájili a za to bych chtěl všem hráčům poděkovat, že bojovali do posledních sil. Myslím si, že naše vítězství bylo zcela zasloužené.“

Lukáš Šoustek, ved. mužstva SK Břest: „Ani v dnešním utkání se nám nepodařilo protrhnout střeleckou smůlu. Naše výkony jsou stále nevýrazné, plné chyb, pramenících ze zbytečných ztrát míčů a špatného důrazu před oběma brankami. Nedaří se nám konstruktivní založení útoku ani souvislejší kombinační hra, která by alespoň trochu pozvedla sebevědomí našeho mužstva. Domácí mužstvo, které podalo velmi bojovný výkon, hrozilo zejména ze standardních situací, jejíchž bránění nám už tradičně dělalo obrovské problémy. Po zahrání jedné z nich rozhodl utkání v 56 minutě Dušan Klas. V závěru jsme tým Komárna dostali pod tlak a byli blízko vyrovnání. V poslední minutě a v nastavení naši hráči nedokázali proměnit dva samostatné nájezdy. Když nevstřelíme branku, těžko pak můžeme pomýšlet na nějaký bodový zisk.“

Branka: 56. Klas. Rozhodčí: Caletka. Diváci: 83. Komárno: Palát – M. Žejdlík, Hajda, Orel, Kunz, Majkus, Klas, Tvarůžka (90. Kušík), Lukáš, Pešout (91. Orava), Machač.

Břest: Valoušek – M. Šálek, Koudelníček, Konečný, Bejdák, Miklík, Šálek, Štauber (80. Máša), Trlica, Karamon, Látal.

NĚMČICE – KVASICE B 14:0 (8:0)

Michal Štěpánek, as. trenéra Němčic: „Od první minuty jsme byli lepším týmem, který výborně kombinoval, vytvářel si řadu šancí a tentokrát byl i velmi úspěšný v koncovce. Ve 20. minutě jsme vedli 4:0, a když jsme ve 33. minutě zvýšili na 8:0, bylo vše rozhodnuto. Přesto i ve druhém poločase tým pokračoval v pěkných kombinacích a těšil oko domácího diváka. Hráčům patří dík za předvedenou hru a ukázkové gólové akce.“

Branky: 32., 36., 46. a 61. Kříž, 17., 34. a 35. Radim Darebníček, 3. a 68. Pospíšilík, 20. Olša, 25. Zlámal, 49. Vymětal, 55. Mádr, 79. Lejsek. ČK: 72. Fagulec (Kvasice B). Rozhodčí: Benedikt. Diváci: 30. Němčice: Holiš – Mádr, Lejsek, Kříž (65. Štěpánek), Pospíšilík (81. Láník), Vymětal, Radim Darebníček, Olša, Kadlec, Zlámal (53. Batoušek), Holý (72. Darebník). Kvasice B:

POČENICE – LUTOPECNY 1:4 (1:3)

Stanislav Juřena as. trenéra Počenic: „Úvod utkání patřil hostům. Dokonale jim vycházela hra na rychlé protiútoky, byli rychlejší, důraznější, sbírali odrážené míče a celkově dominovali. Brankově svou převahu vyjádřili třikrát, mezi patnáctou a třicátou první minutou. Nám vázla kombinace, všude jsme byli pozdě a bohužel zůstali hodně dlužni svému optimálnímu výkonu. Do poločasu sice vsítil šťastný gól naděje Pajgr, ale to bylo pohříchu z naší strany vše. V závěru po nedorozumění v obraně, ještě Lutopecny uzavřely účet zápasu na konečných 1:4. Tentokráte jsme si body nezasloužili.“

Josef Pospíšil, předseda Lutopecen: „Po většinu prvního poločasu jsme byli lepším mužstvem. Dobře jsme kombinovali a hráli na rychlé protiútoky. Mezi 15. a 32. minutou jsme vstřelili tři branky, nastřelili břevno a měli ještě další šance. Domácí spoléhali na dlouhé nákopy a důraz v osobních soubojích. V závěru prvního poločasu vstřelili po naší chybě branku a vypadalo, že otěže utkání převezmou hlavně ve druhém poločase. Ale opak byl pravdou. Hned zkraje jsme nastřelili břevno a výsledek celkem v klidu hlídali. Nějaké závary před naší brankou byly, ale obrana v čele s brankářem je s přehledem vyřešili. Hřebíčkem do rakve bylo, když v poslední minutě po nedorozumění obrany s brankáře jsme přidali i čtvrtý gól do prázdné branky. Tuto výhru jsme si i přes různé absence hráčů zasloužili.“

Branky: 41. Pajgr – 15. Uhrinovský, 22. Novák, 32. Dostálík, Rozhodčí: Hušek. Diváci: 85.Počenice: Tesák – Zbořil, J. Barnet, Novotný, Bareš (81. A. Barnet), L. Niedermertl, Kunčar, Z. Niedermertl (63. Hrušák), M. Barnet (38. Pajgr), Štolfa, Batík (75. Jánský). Lutopecny: M. Večerka – Dostálík (87. Pospíšil), Šilhár (90. P. Večerka), Novák, Jurásek, Hanzlík, Daněk (81. L. Přecechtílek), Císař, Scripnic (88. Chalany), Uhrinovský, A. Přecechtílek.

ŽALKOVICE – SKAŠTICE B 2:1 (1:1)

Vojtěch Menšík, as. trenéra Skaštic B: „Po velmi dobrém výkonu v minulém kole jsme se i v tomto utkání snažili o kombinační hru, která se nám ze začátku dařila. Ve 26. minutě si za obranu naběhl Beneš a přehodil vybíhajícího brankaře. Po této brance jsme se dál snažili držet míč, ale domácí hru vyrovnali a těsně před přestávkou vstřelili vyrovnávací gól. Ve druhém poločase byl obraz hry stejný. Domácí využili nedorozumění v obraně a pro zkušeného Janečku nebyl problém vstřelit branku. Snažili jsme se o vyrovnání, vytvořili si několik šancí, dvakrát nastřelili tyčku, ale vyrovnat se nám nepodařilo.“

Branky: 42. Navrátil, 55. M. Janečka – 26. Beneš. Rozhodčí: Voříšek. Diváci: 100. Žalkovice: Krejčí – T. Janečka, Kojetský, Otáhalík, Pospíšil, Strnad (85. Zapletalík), Vodica, Navrátil, M. Janečka, Mrázek, Navrátil. Skaštice B: Stýblo – Janalík, Bubla, Škrabana, Štěpják, Ježák (83. Vymětal), Beneš, Icela, Sedlák, Rosecký (54. Židlík), Pitron (70. Hyánek).

STŘÍLKY – ZÁHLINICE 0:4 (0:2)

Miloslav Robotka, ved. mužstva Střílek: „Do utkání jsme vstoupili aktivně a vytvořili si nebezpečné situace, které však neskončily gólem. Soupeř se postupně osměloval, až zcela ovládl hru a byl jednoznačně lepším mužstvem a svůj výkon korunoval dvěma brankami. Začátek druhého poločasu opět patřil soupeři, který zvýšil na 3:0 a posléze přidal i čtvrtý gól. I za tohoto stavu jsme se snažili korigovat výsledek, ale vytvořili jsme si jen platonickou převahu bez větších příležitostí. Soupeř v deštivém počasí byl lepší a zvítězil naprosto zaslouženě.“

Zdeněk Pudelka, trenér Záhlinic: „V první půlhodině zápasu se hrála vyrovnaná partie, ve které jsme měli dvě gólové šance, ale ani jednu nevyužili. Domácí se snažili dlouhými míči na Hubra dostávat do našeho pokutového území, ale obrana dirigovaná kapitánem Paštěkou pracovala výborně a útočníky včas dostupovala. Veškeré pokusy o střelbu šly mimo bránu, byly zablokovány nebo je zneškodnil svými skvělými zákroky Vaďura. Ve 34. minutě jsme šli do vedení Ledinou aby po krásné kombinaci a přihrávce Hejníka tentýž hráč zvýšil na 2:0. Domácí měli velkou šanci na snížení, ale Vaďura střelu z dálky nadvakrát zneškodnil. Když ve druhé půlce zvýšil na 3:0 Jakvid bylo n hřišti už jenom jedno mužstvo. Hráli jsme zodpovědně, bojovně a to nás zdobilo až do konce zápasu. Čtvrtou branku po rohu přidal Rygál po krásném centru Mrkvici. V dnešním zápase jsme byli po všech stránkách lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Všem hráčům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon.“

Branky: 34. a 36. Ledina, 48. Jakvid, 67. Rygál. Rozhodčí: Tříska. Diváci: 35. Střílky: Rotter – Elzner, Vybíral, Jelínek (78. Nezdařil), Jančík (78. Vašák), Nezdařil, T. Posolda, P. Posolda, Kryštof (57. Budík), Hubr, Holub. Záhlinice: Vaďura – Hejník, Paštěka, Rygál, Gallas (74. Drexler), Jakvid, Ledina, Šustek, Mrkvica, Malát, Motal.

TUČAPY – ZBOROVICE 4:3 PP (1:0)

Zdeněk Chytil, předseda TJ Sokol Tučapy: „V utkání jsme byli důraznějším a odhodlanějším týmem. Zborovice byli fotbalovější, takže remíza byla zřejmě zasloužená a o bodu navíc rozhodli až penalty, ve kterých jsme byli ti šťastnější.“

Ivan Gröpl, as. trenéra Zborovic: „Úvod zápasu nám nevyšel a brzy jsme inkasovali. Soupeř vyrukoval s taktikou nakopávaných míčů, které jsme se nepřizpůsobili a přesnými kombinacemi jej dostali pod tlak. Do šancí jsme se ovšem dostali až před koncem poločasu, nejprve nám radost pokazilo břevno a následně gólman domácích. Začátek druhé půle kopíroval tu první a po dalším z mnoha nákopů a našem nedůrazu jsme prohrávali již o dvě branky. Ani takový průběh nás nedostal do kolen, brzy se nám podařilo náskok smazat a dál jsme byli nebezpeční. Po třetím nešťastně obdrženém gólu jsme domácí zamkli na vlastní polovině a po vyrovnání jsme sahali po všech třech bodech. I když se nám utkání otočit už nepodařilo, velmi solidní výkon snad bude příslibem do další fáze soutěže.“

Branky: 9. a 50. Pumprla, 67. Karol – 53. a 80. Šprňa, 61. (pen.) Gröpl. ČK: 89. Šimík (Tučapy). Rozhodčí: Mucha. Diváci: 90. Tučapy: Crhák – P. Sedlařík, Karol, T. Sedlařík, Kosek, Sedláček, Šimík, Navrátil (53. Novák), Pumprla, Olša (60. Gába), Snopek. Zborovice: Makový – Poledňák (76. Novák), J. Štěpánek, Havránek (82. Vlha), M. Štěpánek, Šumbera, Vybíral, Gröpl, Šprňa, Doleček, Mozga (67. Kojetský).