1 z 9
Další
Podívejte se: Nej fotbalová adresa ve Zlínském kraji? Tady jsou nominace

KVASICE B – ZÁHLINICE 0:2 (0:1)

Matěj Reiskup, hráč Kvasic B: „Věděli jsme, že Záhlinice jsou velmi kvalitní soupeř s kombinační hrou na vysoké úrovni, což se potvrdilo. Nám se ovšem první poločas hrubě nevydařil. Soupeř využil jednu ze svých příležitostí. Do druhé půle jsme vstoupili aktivně a soupeře přehrávali. Bohužel naše aktivita končila před vápnem. Příliš příležitostí na vstřelení branky jsme si nevytvořili, a když se neujaly ani dvě velmi slibné střely z dálky, tak udeřil opět soupeř z protiútoku. Druhá porážka v řadě není příjemná a do dalšího zápasu musíme vstoupit s jiným tempem a nasazením.“

Zdroj: Břenek Martin

Tomáš Mrkvica, hráč Záhlinic: „Důležité utkání jsme zvládli na výbornou. Kvasicím jsme měli co vracet, jelikož nás porazily v podzimní části na domácím hřišti. Povedlo se nám vstřelit branku v 6. minutě, kdy se k dorážce po centrovaném míči z pravé strany dostal Zapletal. V prvním poločase jsme měli další dvě vyložené šance, ale bohužel jsme nezachovali chladnou hlavu v koncovce. V zadních řadách jsme hráli výborně, zahušťovali jsme střed hřiště a vysoko napadali. Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře, Kvasice si vypracovaly jedinou šanci v zápase, ale krásným zákrokem se předvedl Unger. V 68. minutě se na hřiště dostal Horák, který po pěti minutách na hřišti zakončil po krásné kombinaci střelou na zadní tyč. V tomto utkání jsme byli jasně lepším týmem. Zbytek zápasu jsme si pohlídali a zaslouženě jsme si odvezli tři body.“

Branky: 6. Zapletal, 73. Horák. Diváci: 98. Rozhodčí: Caletka. Kvasice B: Stratil – Zapletal (46. Bartoník, 81. Fišer), Potočný, Pospíšil (46. M. Hamala), Samohýl, Šupčík, Reiskup (81. Pánek), Ambruz, Augustin, Ševela, Musil. Záhlinice: Unger – Navrátil (81. Pospěch), Mrhálek, Zapletal, Kubík, Mrkvica (86. Bureš), Jakvid, Paštěka, Dutkevič, D. Malát (86. Csomor), P. Malát (68. Horák).

PRAVČICE – MORKOVICE B 0:3 (0:1)

Boris Kroutilík, trenér Morkovic B: „Výsledek se nerodil vůbec jednoduše. Pravčice ukázaly svou zlepšenou jarní formu. Hrály agresivně, fotbalově a v některých momentech nás i předčily. První šanci měl soupeř, ale neproměnil ji. Maticz následně zahrál trestný kop a po několika odrazech míč sjel Zápařkovi po zádech do brány. Do poločasu jsme přestáli dvě velké šance soupeře. Ve druhé půli se hra nezměnila. Vystřídali jsme a bylo to z naší strany plné nepřesností. Soupeř kousal, ale byli jsme to my, kdo zvýšil krásnou střelou Šipoše na 2:0 a domácí se již nezmohli k odporu. Přidali jsme ještě třetí gól a bylo vymalováno.“

Jednoznačnou záležitostí nejlepšího celku fotbalové divize E Slavičína (v červeném) se stal duel 20. kola ve Vsetíně, kde lídr zvítězil vysoko 4:1.
MISTROVSKÁ KOPANÁ. Prosadil se váš klub, kanonýr?

Branky: 16. Zápařka, 64. Šipoš, 78. Oplt. Diváci: 85. Rozhodčí: Mucha. Pravčice: Bucha – Želizňák (83. M. Zapletal), Zapletalík, Lukeš, Pleva (74. Gankhuyag), Timan, Hrdlička (64. J. Zapletal), Absolon (83. Karamon), Vaculík, Janováč, Svrček (83. Brázdilík). Morkovice B: Šebestík – Cetkovský, Juřena, O. Košárek (46. Oplt), Skácel, Maticz (82. Žourek), Goldman, A. Košárek (77. Rakáš), Šipoš, Ospalík (46. Oračko), Zápařka (82. Zahradník).

POČENICE – BŘEST 2:1 (1:1)

Stanislav Juřena, kapitán Počenic: „Vůle, pracovitost, víra ve vítězství a vynikající fanoušci jsou těmi hlavními aspekty, které nám přinesly nesmírně důležité tři body. Do utkání jsme vstoupili poměrně aktivně a ve 22. minutě skóre otevřel pohotovým zakončením Šimon Lejsal. Hosté z Břestu však dokázali z hezké individuální akce záhy srovnat. Po přestávce náš tlak sílil a vedl k několika nebezpečným závarům kolem vápna, nicméně bez gólového efektu. Když už se blížil závěrečný hvizd, výhru pro nás krásnou hlavičkou zařídil Martin Jiříček, který tak byl odměněn za své enormní nasazení a nezdolnost. Jsme zpět ve hře o záchranu v soutěži a garantuji, že budeme do posledního kola bojovat jako lvi.“

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Při vší úctě k soupeři, tak prohru s posledním mužstvem tabulky musíme brát jako ztrátu. Hra obou mužstev byla plná dlouhých nakopávaných míčů za obranu a v některých fázích utkání úplně postrádala mezihru. Náš výkon snese přísnější měřítko pouze ve druhé půlce prvního poločasu. Martinem Salajkou se nám po jeho krásné individuální akci podařilo vyrovnat. Konečně jsme byli lepší v kombinaci a po několika dalších velkých šancích jsme byli blízko ke vstřelení další branky. Zdálo se, že pokud budeme v tomto aktivním trendu nadále pokračovat, tak Počenice přetlačíme a zápas otočíme. Opak však byl pravdou. Druhý poločas jsme nezvládli a hned od úvodních minut jsme si nechali vnutit opět herní styl svého soupeře, na který se nám nepodařilo do konce zápasu zareagovat. Domácí mužstvo vše ještě podtrhlo obrovským důrazem a spoustou ostrých zákroků. Inkasovaný gól v závěru je pro nás až moc krutý, ale takový je prostě fotbal.“

Branky: 22. Lejsal, 89. Jiříček – 25. Salajka. Diváci: 98. Rozhodčí: Němec. Počenice: Šesták – Novák (60. Zapletal), Juřena, Lejsal, Štolfa (56. Šustr), Jiříček (92. Klech), Niedermertl, Jiřík, Zbořil, Otevřel, Barnet (60. Tesák). Břest: Valoušek – Horák, Konečný, Salajka, Šálek, Štauber, Trlica (86. Hajdík), Karamon, Daňek, Miklík.

SKAŠTICE B – NĚMČICE 1:4 (1:2)

Antonín Sova, trenér Skaštic B: „Hosté u nás potvrdili roli favorita. Němčice máme načtené, hrály přesně tak, jak jsme očekávali a byli na ně nachystaní. Po celý zápas jsme Němčicím statečně oponovali a byli rovnocenným soupeřem, ale svojí zkušeností nás přece jen hosté přehráli. Divák se určitě nenudil a viděl zajímavé utkání plné šancí na obou stranách. Hosté vyhráli zaslouženě.“

Divizní fotbalisté Holešova (v černo-bílém) o víkendu v Olomouci s HFK dosáhli na třetí vítězství z posledních čtyř zápasů.
Divizní Holešov je v pohodě a dál válí. Dobře se na to dívá, dodal kouč!

Michal Štěpánek, as. trenéra Němčic: „Dnešní derby jsme začali velmi aktivně a hned jsme se dostali do gólových šancí, které jsme ale bohužel neproměnili a jak to pak bývá, po zaváhání v obraně jsme obdrželi v 6. minutě gól. Odpověď naštěstí netrvala dlouho a po kombinaci Kadlec z malého vápna srovnal. Hrál se pěkný fotbal a šance byly na obou stranách, ale špatná koncovka anebo skvělé zákroky brankářů nedovolily změnu skóre. Když už to vypadalo, že do kabin půjdeme za nerozhodného stavu, tak hrubou chybu obrany potrestal Motal, který zachytil rozehrávku a otočil průběh střelou do prázdné branky. Druhý poločas byl v naší režii. Nepouštěli jsme soupeře do hry a po krásném centru v 75. minutě zvýšil hlavou Motal. Když v 79. minutě byla opět na Motala nařízena penalta, kterou proměnil Zlámal, bylo rozhodnuto a uzavřen účet dnešního derby. Klukům děkuji za odvedený výkon.“

Branky: 6. Kvasnička – 40. a 75. Motal, 18. Kadlec, 79. Zlámal. Diváci: 70. Rozhodčí: Benedikt. Skaštice B: Trampota – Pitron (63. Šmerda, 79. Brada), Mareček, Novák (65. Rosecký), Kvasnička, Ježák (79. Růžička), Zůvala, Vymětal, Škrabana, Sedlák, Sova. Němčíce: Vajda – Zavadil (66. Holý), Lejsek, Kříž (33. Vymětal), Motal (83. Císař), Rad. Darebníček, Sklenář, Kadlec, Batoušek, Rom. Darebníček, Zlámal.

ŽALKOVICE – RYMICE 1:2 (1:0)

V dalším duelu celků ze spodních pater tabulky byl k vidění dramatický boj do posledních minut. V první půli šli sice do vedení domácí po trefě Netopila po půlhodině hry, ovšem ani top na body nestačilo. Ve vyrovnaném duelu dokázali Rymičtí výsledek otočit během šesti minut, kdy se o vítěznou trefu postaral Machovský. I nezměrnou touhu a nasazení se Žalkovicím vyrovnat nepodařilo.

Divizní fotbalisté Baťova (ve žlutém) v 20. kole skupiny E vyhráli ve Skašticích.
Derby pro Baťov rozhodly chyby a rychlonohý Šiška

Branky: 36. Netopil – 72. Ševčík, 78. Machovský. Diváci: 100. Rozhodčí: Mucha. Žalkovice: Krejčí – T. Janečka, M. Janečka, Mrázek, Kojetský, H. Netopil, Pospíšil, Říkovský, Němčík (58. Podaný), T. Netopil, Strnad. Rymice: Krejčí – Doležel, Machovský, Bačík, Mlčák, Fuksa, Petrskovský, Čada (65. Plhal), R. Matuška (85. M. Matuška), Marek, Ševčík.

SLAVKOV P. H. – LUBNÁ 3:1 (1:1)

Venkovní prostředí fotbalisté Lubné příliš nevoní. Na podzim, kdy odehráli všechny zápasy v domácím prostředí, si zvykli na vítězství, ovšem v odvetách už to trochu skřípe. Ve Slavkově ještě na trefu Ponížila dokázali odpovědět za necelých deset minut Ančincem, ovšem domácí rozhodli o své výhře čtvrt hodiny před konce, aby pak v nastavení do otevřené obrany rozhodl ttetí trefou Kouřil.

Fotbalisté Zborovic B a Roštína vyjádřili před vzájemným sobotním utkání podporu fanouškům.
Hluk našlápl k trháku, Zborovice podpořily příznivce, nesouhlasí se starostou

Branky: 13. a 75. Ponížil, 95. Kouřil – 21. Ančinec. Diváci: 145. Rozhodčí: Závojský. Slavkov p. H.: Dolák – Kopřiva, Krajar, Pavlica, O. Kužel (46. M. Kužel), Ponížil (89. Čačala), Bureš, Dolák (82. Ondrůšek), P. Krajcar, Darebníček, Čuba (72. Kouřil). Lubná: Marák – Ančinec, I. Havlík (69. Scholz), R. Havlík, Horák, Chýla, Kašík (75. Šiška), Komárek (83. Bačinský), Rozsypal, Železník, Kulcsár (62. Makový).

ŽERANOVICE – HULÍN 5:4 (2:2)

Josef Pěnčík, předseda Hulína: „V zápase jsme již tradičně zaspali začátek a domácí ve 20. minutě vedli 2:0. Pak jsme zlepšeným výkonem vyrovnali nejen hru, ale během pěti minut i skóre. Věřili jsme, že ve druhém poločase utkání otočíme, ale domácí ze dvou penalt zápas rozhodli. I přes naši snahu i řadu příležitostí jsme jen dotahovali a vyrovnat jsme již nestihli. Škoda, byl to vyrovnaný zápas.“

Fotbalisté Mladcové (červené dresy) porazili ve 20. kole I. A třídy sk. B poslední Bylnici 4:1.
I. A třída sk. B: Koryčany porazily Kunovice, Těšnovice prohrály v Dolním Němčí

Branky: 1. M. Hasala, 19. Menšík, 51. Vaculík, 53. Klimek, 81. Šuba – 32. Zaoral, 35. Hradil, 54. Vaculík, 92. Pospíšilík. Diváci: 100. Rozhodčí: Černovský. Žeranovice: Bakalík – P. Hasala (46. Klimek), Hubík, Menšík (91. Bouška), Zámorský, Řihák, Vaculík, M. Hasala, Zakopal, Machálek, Šuba. Hulín: Hlobil – Jurášek (81. Karamon), Barták, Matula (74. Ondrejec), Pastrnek (70. Vyvlečka), Zaoral, Pospíšilík, Hradil (74. Navrátil), Juřena, Sedláček, Vaculík.