„První pokus o uspořádání tohoto turnaje zastavil v roce 2020 covid, kdy nachystaný a velmi dobře obsazený turnaj jsme museli zrušit. Druhý ročník již úspěšně proběhl. V loňském roce jsme na něj opět navázali a po mnoha pozitivních hodnoceních nic nebrání k uspořádání turnaje i v roce letošním. Turnaj nese název mezinárodní turnaj O pohár Jožky Silného a jsme velmi rádi, že letos se do Kroměříže opět sjedou hráči z prestižních týmů Česka, Slovenska a jeden zástupce Polska,“ uvedl ředitel turnaje Radovan Budín. Trenér dorostu má v klubu na starosti PR a marketing.

Vítězem prvního klání se staly Pardubice, na kterého v loňském roce navázal slovenský tým AS Trenčín.

„Obsazení letošního ročníku opět slibuje velmi vysokou úroveň jednotlivých utkání. K vidění bude mnoho zajímavých mládežnických utkání, podpořených výbornými individuálními výkony. V celém areálu bude připraveno bohaté občerstvení, díky kterému si můžete užít příjemný sportovní víkend,“ láká příznivce do areálu Budín.

Pohár mládeže FAČR Planeo Cup se do Kroměříže vrátil po dvou letech, tentokrát s kategorií U10 a všechny strhla skvělá atmosféra.
Turnaj v Kroměříži ovládl Baník Ostrava. Gratulovali Koller, Zlámal i Drulák

Pořadatelé týmy rozdělily do čtyř šestičlenných skupin. Ve skupině A je kromě domácí Kroměříže také Plzeň, Dukla Praha, Opava, Košice a Sosnowic.

V nabité skupině B se představí Sparta Praha, Slovan Bratislava, Slovácko, Karviná, Dubnica a Vítkovice. Ve skupině C se utkají Zlín, Ostrava, Mladá Boleslav, Znojmo, Trenčín a Hamšík Academy, ve skupině B si to rozdají Brno, Olomouc, Liberec, Trnava, Hodonín a Petržalka.

Třídenní klání odstartuje v pátek ve dvanáct hodin, zápasy v základních skupinách budou pokračovat v sobotu, v neděli jsou na programu vyřazovací boje a duely o konečné umístěné. Finále se hraje od 15.10.