Předchozí
1 z 8
Další
Fotbalisté Mladcové (modré dresy) ve 26. kole I. A třídy skupiny B doma remizovali s Kunovicemi 1:1. Oba góly padly z penalt.
MISTROVSKÁ KOPANÁ

SLAVKOV P. H. – BŘEST 1:0 (1:0)

Lukáš Šoustek, trenér Břestu: „Hrálo se ve velmi těžkých podmínkách. Silný vítr zápas nejen určitě ovlivnil, ale dokonce ho i vstřelenou brankou rozhodl. Ve 34. minutě slavkovský Pavel Dvorník zahrával přímý kop. Jeho krásná střela z velké vzdálenosti ve větru zaplavala a k údivu všech skončila v horním rohu branky jinak pozorně chytajícího Jana Kouřila. Prohra nás velmi mrzí, protože jsme byli po většinu utkání lepším mužstvem. Dařila se nám souhra, rychle a aktivně jsme kombinovali a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy duel výsledkově překlopíme na naši stranu. Ani vysoké procento držení míče nebo sebevědomější herní projev ještě zápas vždy nevyhrává. Spálili jsme velké množství brankových příležitostí. Chyběl nám větší klid ve finální fázi a zejména přesnost a potřebný důraz v zakončení. Hráčům Slavkova za jejich urputnou bojovnost gratuluji k vítězství.“

Branky: 34. Dvorník. Diváci: 100. Rozhodčí: Černovský. Slavkov p. H.: P. Dolák – Kopřiva, Pavlica, Kužel, Ondrůšek, Dvorník, Kužel (73. Čačala), Čuba (84. Pilař), Bureš, Darebníček, R. Dolák. Břest: Kouřil – M. Šálek, Horák, Konečný, Salajka, Bureš (67. Máša), J. Šálek, Štauber, Trlica (75. Mingisultanov), Hudeček (89. Hrabal), Daňek.

ZÁHLINICE – LUBNÁ 1:1 (0:0)

David Kutňák, hráč Záhlinic: „Jak už bývá zvykem, s Lubnou jsme sehráli bojovný zápas plný emocí. Do utkání jsme nevstoupili dobře. Nedokázali jsme podržet míče vepředu a naše hra byla nepřesná. Prvních 20 minut proto patřilo Lubné a na naši obranu se valil jeden dlouhý centr za druhým. S tím se naše obrana naštěstí dokázala vypořádat. Do poločasu jsme si zvládli ještě vytvořit pár šancí, které jsme ale neproměnili a tak se šlo do šaten za stavu 0:0. Druhá půle se nesla v podobném duchu, ale v 66. se podařilo po pravé straně utéct Duškovi a otevřít skóre. Tlak Lubné jsme ale do konce zápasu nedokázali ustát a v 81. minutě přišlo vyrovnání po centru ze strany. Remíza se zdá být jako spravedlivý výsledek. Další zápas musíme proti Rymicím zahrát daleko lépe vepředu, abychom mohli zakončit úspěšnou sezónu vítězstvím.“

Fotbalisté Nivnice (zelené dresy) v posledním domácím zápase letošní sezony remizovali s Hlukem 3:3.
I. A třída sk. B: Těšnovice otočily duel v Buchlovicích, Zborovice prohrály 3:6

Branky: 66. Dušek – 81. Ančinec. Diváci: 100. Rozhodčí: Němec. Záhlinice: Novotný – Pospěch, Šustek, Zapletal, Kubík, Dušek, Jakvid, Paštěka (87. Bureš), Dutkevič, Mrkvica, Kutňák. Lubná: Marák (72. Blažek) – Komárek, R. Havlík (72. I. Havlík), Železník, Ančinec, Kašík (85. Scholz), Makový, Horák, Rozsypal, Chýla, Konečný (56. Rybenský).

NĚMČICE – HULÍN 3:1 (2:0)

Michal Štěpánek, trenér Němčic: „Do zápasu jsme vstoupili výborně a hned ve 2. a následně ve 4. minutě jsme šli v samostatném úniku na brankáře hostů, ale ten svůj tým podržel. Pak se hra více zklidnila a většinou se odehrávala ve středu hřiště. Když po dalších našich neproměněných akcích to vypadalo, že půjdeme do kabin remízově, tak nejdříve po rohu zakončoval do sítě hostů Zlámal a brzy na to po další standardní situaci si hosté dali vlastní branku. Ve druhé polovině jsme kontrolovali hru, ale po dobře zahraném rohu hosté hlavou snížili. Naštěstí naše odpověď byla rychlá a po samostatné akci zvýšil Motal na konečných 3:1. Díky klukům za předvedenou hru dnes i v celé sezoně a blahopřeji k vítězství v okresním přeboru. Díky patří i vedení a všem fandům němčického fotbalu.“

Fotbalisté Kroměříže B (černo-bílé dresy).
I. B třída skupina B: Šlágr mezi Kroměříží B a Veselou přinesl 10 branek

Josef Pěnčík, předseda Spartaku Hulín: „V malém hulínském derby jsme herně nepropadli a byli jsme domácím vyrovnaným soupeřem. Zásadní rozdíl byl ale v zakončení, domácí byli daleko nebezpečnější, za to my se na gól strašně nadřeme. Navíc měli naši mladší hráči přílišný respekt z některých velkých jmen v domácím družstvu. Utkání prakticky rozhodly závěrečné tři minuty prvního poločasu, kdy domácí vstřelili dvě branky. Ve druhé půli se nám sice podařilo snížit a domácí jsme místy i přehrávali, ale ti si zkušeně výsledek pohlídali. Každopádně upřímně gratuluji Němčicím k zaslouženému prvenství v okresním přeboru.“

Branky: 42. Zlámal, 44. Kříž, 64. Motal – 60. Barták. Diváci: 100. Rozhodčí: Mucha. Němčice: Vajda – Kříž, Císař, Lejsek (55. Zavadil), Zlámal, Darebníček, Kadlec, Vymětal, Motal, Sklenář, Holý. Hulín: Hlobil – Pospíšilík, Sedláček, Barták, Matula (76. Ondrejec), Zaoral, Jurášek, Vaculík, Pastrnek (76. Vyvlečka), Navrátil (63. Hradil), Karamon.

POČENICE – ŽERANOVICE 3:1 (2:1)

Stanislav Juřena, kapitán Počenic: „V zápase pravdy jsme za každou cenu potřebovali získat tři body a potvrdit tak vítězství z minulého kola. Naše plány však poměrně brzy dostaly povážlivou trhlinu, a to když se Žeranovice z rychlé akce ujaly vedení. Inkasovaný gól nás nepoložil, ba právě naopak nabudil, a když postupně na hlavu šutéra Tesáka, posadili lahůdkové centry nejprve Lejsal a chvíli na to Hrnčíř, znamenalo to dvakrát rozvlněnou síť a naše těsné vedení. Po přestávce hosté stupňovali tlak, drželi míč na svých kopačkách a my jsme odolávali jen díky Zátopkovu heslu: „Když nemůžeš, tak přidej víc“. Utkání a pravděpodobně i celou sezónu strhl v náš prospěch Jergl, krásnou brankou z precizně zahraného přímého kopu. Výhra je zasloužená, vydřená a celý tým zaslouží absolutorium.“

Fotbalisté Starého Města po zápase s Topolnou slavili postup do I. A třídy.
I. B třída sk. C: Zdounky porazily Ostrožskou Novou Ves, nejhůř budou jedenácté

Karel Klimek, trenér Žeranovic: „Nám o nic nešlo a domácí potřebovali body. Takže bylo pro nás důležité tento zápas vyhrát, aby se předešlo nejrůznějším spekulacím. Kdo mě zná tak ví, že jsem zásadně proti těmhle věcem. Zápas pro nás začal velmi dobře a ve 13, minutě jsme vedli. Poté ovšem domácí začali doslova jezdit po zadku a nenechali nám ani kousek prostoru, dohrávali souboje a našim klukům tahle hra vůbec nevoněla. To taky vedlo k otočení skóre na 2:1 pro domácí. Od první minuty druhého poločasu bylo na hřišti jen jedno mužstvo a to naše, které chtělo hrát fotbal. Prakticky celý druhý poločas se hrálo na straně domácích s občasným výpadem. Zhruba v 70. minutě se ukázal domácí gólman, když se prezentoval skvělým zákrokem po Vaculíkově střele. Bohužel těch nebezpečných střel bylo málo a tak přišel trest v podobě brejku a faulu u hranice šestnáctky. No a domácí hráč to trefil asi nejlépe, jak to z dané pozice trefit mohl. Kdo na zápase byl, nemůže nám říct, že bychom zápas odchodili a něco vypustili. Domácí si výhru zasloužili především za svou bojovnost a obětavost ve druhém poločase.“

Branky: 23. a 25. Tesák, 86. Jergl – 13. Šuba. Diváci: 210. Rozhodčí: Závojský. Počenice: Šesták – Hrnčíř (60. Hrušák), Lejsal, Tesák (88. Barnet), Jiříček (60. Šustr), Jiřík (88. Zbořil), Otevřel (46. Niedermertl), Juřena, Zapletal, Jergl, Novák. Žeranovice: Bakalík – P. Hasala, Hubík, Menšík, Řihák, Vaculík, M. Hasala, Zimčík, Košina, Šuba, Pospíšil (46. Zámorský).

SKAŠTICE B – PRAVČICE 4:2 (2:0)

Antonín Sova, trenér Skaštic B: „V posledním domácím zápase jsme se chtěli rozloučit s fanoušky vítězně a to se nám povedlo. O osudu utkání mělo být z naší strany rozhodnuto již v prvním poločase, ale většina našich šancí gólem neskončila z důvodu špatného zakončení nebo díky výborně chytajícímu brankáři hostí. Ve druhém poločase neměly Pravčice už co ztratit a na jejich hře to bylo hned znát. Museli jsme být na pozoru až do samotného konce. Naštěstí jsme na každé soupeřovo snížení dokázali gólově odpovědět.“

Krajský výběr Zlínska (červené dresy) ve druhém zápase finálového turnaje Region’s Cupu zdolali Portugalsko 1:0 a přiblížili se postupu do finále.
Region's Cup: Výběr kraje porazil Lisabon. Vysněné finále přiblížil Krajča

Branky: 72. a 89. Ježák, 28. Škrabana, 41. Jetelina (vlast.) – 60. a 80. Jetelina. Diváci:125. Rozhodčí: Caletka. Skaštice B: Trampota – Mareček (68. Beneš), Štěpják, Novák, P. Bubla, Ježák, Uličný, Zůvala, Růžička (56. Rosecký), Škrabana (56. Židlík), Sova (46. Skyba). Pravčice: Bucha – Tobolík (18. J. Zapletal), Zapletalík, Timan, Lukeš (68. Karamon), Gankhuyag, Hrdlička (57. Smola), Vaculík, Absolon, Jetelina, Janováč.

RYMICE – MORKOVICE B 8:2 (4:1)

Boris Kroutilík, trenér Morkovic B: „Není moc co hodnotit. První poločas jsme absolutně nezvládli. Nedokázali jsme si poradit ani s větrem, ani se soupeřem a někteří ani sami se sebou. Soupeř vedl 3:0, my dali první branku a byl tam náznak, že s výsledkem možná půjde něco udělat. Nicméně domácí nás opět v zápětí potrestali po naší chybě a navýšili na 4:1. Ve druhém poločase se hra mírně zlepšila, dostali jsme se do mírného tlaku a hráli s větrem. Bohužel naše šance zůstaly neproměněné a soupeř všechno trefoval. Červená karta Maticze zápas neovlivnila a mám pocit, že byla i trošku neoprávněná.“

Fotbalisté Kelče (ve žlutém) v předposledním domácím zápase I. A třídy skupiny se v pátek rozešli smírně s Prostřední Bečvou (2:2).
I. A třída – sk. A: hokejový výsledek i agresivní divák

Branky: 11. a 40. Čada, 59. a 86. R. Matuška, 14. Marek, 26. M. Matuška, 46. Plhal, 64. Servus – 38. Zápařka, 71. Šipoš. ČK: 61. Maticz. Diváci: 84. Rozhodčí: Benedikt. Rymice: Krejčí – Bačík, Petrskovský, Doležel (75. Machovský), R. Matuška, Mlčák, Čada (51. Fuksa), Plhal (51. Servus), Marek (75. Navrátil), Ševčík, M. Matuška (75. Janalík). Morkovice B: Šebestík – Vymazal, Juřena, Skácel, Tesař (55. Kroutilík), Šipoš, Dan. Rakáš (55. P. Rakáš), Zahradník (55. Vlček), Maticz, Petráš (75. Dom. Rakáš), Zápařka.

Žalkovice - Kvasice B 3:0 kont.