„Samozřejmě předčasný konec by nás všechny hodně mrzel, protože by to byla už druhá nedohraná sezona. Přitom stejně jako loni máme velmi dobře našlápnuto,“ upozorňuje předseda němčického klubu Roman Darebníček.

Loni Sokol po podzimu okresnímu přeboru Kroměřížska vládl, o postup kvůli pandemii koronaviru přišel. Nyní je situace obdobná. Němčice zatím neprohrály, kvůli horšímu skóre jsou těsně druhé za Zborovicemi. „Víme, že nejdůležitější zápasy máme teprve před sebou. Alespoň ty čtyři kola bychom rádi dohráli,“ uvedl Darebníček.

Otázka je, zda rivalové dostanou šanci pobít se o první místo v tabulce přímo na hřišti. „Já už nevěřím ničemu. Podle mě se sezona nedohraje,“ myslí si.

Na hřišti ve Zborovicích se pracuje i v zimní přestávce.
Zborovice získaly dvě zajímavé posily. Sezonu chtějí dohrát kvůli postupu

Velké iluze si ovšem nedělá. Už tolikrát se v době pandemie koronaviru zklamal, že další příznivé zprávy ani nečeká. „Stejně s tím nic neuděláme,“ ví dobře.

V Němčicích je na na začátku března klid. Klub hráče nijak neúkoluje, nikdo nesleduje, kdo kolik kilometrů v zimě naběhal. „Je na každém, jak k tomu přistupuje. Co vím, tak si kluci byli několikrát sami zakopat,“ říká.

Kádr oproti podzimu žádných změn nedoznal. „Jak jsme skončili, tak to zůstalo stejné. Posily jsme neřešili, stejně není o čem jednat, když nevíme, zda se vůbec bude na jaře hrát,“ připomíná.

I tak má práce v klubu dost. Do svazových funkcí se netlačí, práci v okrese a kraji nechává jiným. „Ale my jsme spokojení, jak to tady funguje,“ dodává šestačtyřicetiletý činovník.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...