Míškovice před zápasem ztrácely na svého soupeře čtyři body. Výhra je tak mohla katapultovat na rozdíl jediného bodu. Úvod zápasu však hosty nezastihl v nejlepším rozpoložení, už v páté minutě prohrávali. I když brzy srovnali, tak v polovině poločasu znovu museli dotahovat manko. Úvodní půli však nakonec ovládli 5:2.

„Utkání jsme zvládli především výkonem v první půli. I když jsme hned v úvodu prohrávali, vždy jsme v krátkém čase dokázali odpovědět, což bylo klíčové,“ ví dobře 31letý Skotek.

Hosté dvakrát srovnali, poprvé šli do vedení po půl hodině hry. Následně přidali čtvrtou trefu. „Vsítili jsme ji okamžitě po rozehrávce domácích, kdy jsme napadáním a rychlým přechodem do útoku zakončili krásnou kombinaci na 4:2,“ přiblížil jeden z klíčových okamžiků zápasu.

„Slepené branky nám pomohly jak výsledkově, tak hlavně psychicky, jelikož jsme šli poprvé v utkání do vedení,“ uznal zkušený fotbalista.

Jakub Skotek měl na výhře svého týmu lví podíval, trefil se hned čtyřikrát. Všechny branky zapsal v prvním poločase, v rozmezí 16. a 43. minuty. „Utkání se mi vydařilo po všech stránkách. Nedokážu ale říct, co bylo jiné. Je to zásluha celého týmu. Dostal jsem krásné přihrávky od spoluhráčů, které jsem proměnil,“ vyzdvihl své parťáky.

Promo Kanonýr Deníku

Mezi hostující góly Skotka se v úvodním poločase pouze vměstnal Jiří Goiš. 33letý hokejový útočník přerovských Zubrů. „Jirka je můj kamarád a spoluhráč, tak jak všichni ostatní v kabině. Na hřišti nevypustí žádný souboj. Za svůj důraz byl odměněn brankou, kterou vstřelil v neděli. Určitě je posilou,“ chválí známou personu.

Nedělní fotbalového odpoledne bylo o našem hrdinovi Jakubovi Skotkovi. „Vůbec to nebylo tak, že bych před utkáním měl nějaké speciální tušení. V každém zápase se snažím udělat maximum pro úspěch celého týmu,“ zdůrazňuje 31letý borec. Ten si hodně cení toho, jak rychle dokázal vstřelit své góly. „Kdo ví, jestli se mi ještě někdy podaří dát čtyři branky, ještě v tak rekordním čase. Jsem rád za každý gól, který pomůže týmu.“

Osobním rekordním počinem bylo několik hattricků v minulosti. Možná i proto se mu čtyřgólové odpoledne mírně prodraží. „Levné to asi nebude,“ usmívá se. „Určitě přinesu slivovičku, ať je čím připít na další výhry. Věřím, že určitě přijdou!“

V 18. kole fotbalového okresního přeboru OFS Kroměříž se Pravčice (v bílo-modrém) v sobotu rozešly smírně s Břestem (2:2).
Okresní přebor: Žeranovice by v Břestu nedaly gól ani zítra...

Skotkovi se v letošní sezoně střelecky daří, v 18 zápasech vstřelil 7 gólů. Uplynulý ročník ještě působil v Mysločovicích. „Vrátil jsem se domů. Míškovice vždy byly mým mateřským klubem, kde jsem chtěl hrát. Do Mysločovic jsem šel kvůli tomu, že se v Míškovicích nějakou dobu fotbal nehrál. Jsem strašně rád, že jsme to s klukama v Míškovicích opět dali dohromady. Fotbalem bavíme jak sebe, tak diváky,“ užívá si návrat.

Mysločovice loni spadly z okresního přeboru, ve 26 zápasech urvaly jen dva body. V probíhajícím ročníku III. třídy skupiny A jsou znovu poslední, ve 12 utkáních získaly pět bodů. „Co na to říct,“ odmlčí se. „Co vím, tak tam přišlo pár mladých kluků. Snad se zvednou a urvou nějaké body,“ věří svému bývalému klubu Jakub Skotek.

Jeho góly by se Mysločovicím bezpochyby hodily.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...