Pátý tým okresního přeboru podlehl ve finále Komárnu – Osíčku 1:2 a nyní rozdýchává obrovské zklamání.

„Zápas jsme si prohráli sami,“ ví dobře asistent trenéra morkovického béčka Boris Kroutilík.

Na rozdíl od jiných poražených sympaticky nehledal chyby jinde, neúspěch vzal sportovně.

Finále Poháru OFS Kroměříž -
KOMÁRNO – OSÍČKO – FC MORKOVICE B 2:1 (0:0)
Branky: 50. Martin Žejdlík, 89. Filip Prášek – 83. Ondřej Hrnčíř. Rozhodčí: Kopřiva – Hebnar, Skácel (Pochylý). Červená karta: Ondřej Hrnčíř (Morkovice B). Diváci: 347.

„Utkání rozhodla první půle, kdy jsme byli jasně lepší, ale nedokázali z několika vyložených šancí vstřelit žádnou branku. Pokud bychom šli do vedení, zápas by vypadal jinak. Na kdyby se ale nehraje,“ ví dobře Kroutilík.

Pátému týmu okresního přeboru nepomohli ani posily z áčka. Ve finále nastoupili Oplt, Kapounek či Oračko. „Chodí s námi celý rok,“ říká.

Favorit z Morkovic protivníka i díky borcům z krajského přeboru, přehrával, v zakončení se ale soužil a taky měl smůlu, když parádní rána Kapounka ze třiceti metrů skončila na břevnu.

„Měli jsme tam hodně náběhových příležitostí, žádnou z nich jsme ale nedokázali využít. Zkušený soupeř poctivě bránil, což se mu nakonec i vyplatilo,“ uvedl Kroutilík.

Fotbalisté Kroměříže (červenobílé dresy) prohráli ve Varnsdorfu 2:3 a jsou blízko sestupu do třetí ligy.
Šance na záchranu je mizivá. Hanáci podlehli Varnsdorfu gólem z nastavení

Komárno-Osíčko bylo trpělivé, čekalo na svoji příležitost a hned ze své první šance udeřilo. V 50. minutě se po standardní situaci hlavou prosadil Martin Žejdlík.

„Byla to vůbec první rána na naši bránu,“ kroutil hlavou Kroutilík.

„Od té chvíle jsme znervózněli, byli nepřesní,“ přidává.

I tak ale Morkovice B dokázaly výsledek srovnat, když se v 83. minutě prosadil Hrnčíř.

Jenže v závěru svěřenci trenéra a předsedy klubu Davida Vlčka neudrželi koncentraci, po údajném hvizdu ze soupeřovi lavičky přestali hrát, čehož Komárno využilo a po dohrané akci udeřilo. Přihrávku Jaroslava Žejdlíka zužitkoval střídající Prášek a senzace byla na světě.

„Byl to smolný moment. Kluci si mysleli, že je přerušená hra, na chvíli přestali hrát a my inkasovali druhou branku,“ posteskl si.

Zatímco protivník slavil s pohárem a vychutnával si největší triumf klubové historie, fotbalisté Morkovic odjížděli z Kroměříže smutní.

Zážitek z druholigového stadionu jim pokazil výsledek, smolná porážka.

„Kluci si to chtěli užít, bohužel se to nepovedlo,“ povzdechl si Kroutilík.

Závěrem poděkoval příznivcům za podporu. „Máme dost početný fanklub našich dětí, které umí udělat hezký binec. Občas vypustí i nějakou dýmovnici,“ přiznává s úsměvem.

„Kulisa byla dobrá, fandili nám po celý zápas. I od soupeře přijelo celkem dost lidí,“ dodal Kroutilík.