Zkušený třiatřicetiletý fotbalista totiž v zápase s Rusavou při výhře domácích 5:0 zaznamenal všech pět branek svého týmu. Povedlo se mu to již potřetí v kariéře.

„Ani bych neřekl, že to byl můj nejpovedenější zápas. Zažil jsem i lepší duely, ale takový výsledek vždy potěší,“ přiznává střelec z Kroměřížska.

Více branek v jednom utkání nikdy nenastřílel, pět gólů za muže již ale dvakrát dal. Teď svůj rekord dorovnal.

„Samozřejmě za tolik branek mě nemine povinnost přinést do kabiny lahvinku, což mi kluci náležitě rádi připomínají,“ říká s úsměvem.

Horák byl jediným střelcem utkání 16. kola III. třídy skupiny A na Kroměřížsku, které si podmanili domácí borci. Protivníka z popředí tabulky rozebrali nečekaně hladce.

„Výsledek celkem odpovídá realitě,“ míní Horák. „Již tak v patnácté minutě mohlo být po zápase. Bohužel jsme zahazovali spousty šancí, soupeře jsme víceméně nepouštěli do větších šancí,“ hodnotí povedený duel.

Skóre otevřel ve 29. minutě, podruhé se trefil těsně před přestávkou. Po hodině hry pak zkompletoval hattrick, následně dorazil soupeře dalšími dvěma přesnými zásahy.

„První gól padl pravačkou po hrubé chybě hostujícího gólmana. Druhý levačkou a třetí jsem dal hlavou po standardce. Čtvrtý jsem vstřelil po kombinaci ve vápně a při pátém utekl obráncům a přeloboval gólmana,“ popisuje svoje trefy.

Horák si v zakončení počínal skvěle. Přitom kanonýrem se stal až v pozdějším věku.

S fotbalem začínal až v patnácti letec. Na začátku hrál obránce. Přes stopera a krajního záložníka se dostal až do útoku, kde nastupuje několik sezon.

Letos mu to pálí. Doposud nasázel soupeřům dvaadvacet branek, lepší je pouze

rajnochovický sniper Tomáš Topič, se kterým na dálku svádí souboj o nejlepšího kanonýra nejnižší soutěže.

„Popravdě to vůbec nesleduji, ale občas mi to někdo připomene. Samozřejmě bych se králem střelců rád stal,“ přiznává.

Jinak velké ambice nemá. I když jej vyšší soutěž vždycky lákala a několikrát byl blízko přestupu do jiného klubu, nakonec zůstal věrný Mrlínku.

„V posledních letech jsem pravidelně dostával nabídky hrát vyšší třídy, ale jsem srdcař a zůstanu v Mrlínku,“ tvrdí.

V obci s necelými třemi stovkami obyvatel je spokojený. V klubu našel hlavně skvělou partu lidí, se kterými si žije zábavu.

Fanoušek Realu Madrid se fotbalem jenom baví. Pracuje jako manažer ve strojírenské firmě, do Mrlínku dojíždí z nedalekých Vitonic. Byť hráčů je na vesnici čím dál méně, daří se tamním funkcionářům držet mančaft pohromadě. „Bohužel moc odchovanců ochotných hrát nemáme, tak jsme rádi za každého hráče který přijde k nám,“ říká.

I když je tým momentálně třetí, na postup do okresního přeboru vůbec nemyslí. Ztráta na vedoucí Komárno je už desetibodová, nahoru se nikdo z Mrlínku nežene.

„Důležité je získávat i nadále body. A co bude na konci sezony, to se uvidí,“ zůstává Horák v klidu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...