Bezměrov se pohybuje v horní polovině tabulky, na první Rataje ztrácí pouhých šest bodů. Nezměnilo se to ani po dvanáctém kole III. třídy skupiny B na Kroměřížsku.

Šesté mužstvo soutěže přivítalo poslední Bařice, které zatím nezískaly ani bod. Na kontě mají pouhé dva góly. „Přesnou situaci v Bařicích neznám, nerad bych je hodnotil,“ omlouvá se Večerka. „Soupeře bych každopádně rád ocenil, zaslouží respekt, že utkání nevzdal a bojoval do konce. Velký obdiv patří kapitánovi týmu, který hraje i v 58 letech,“ vyzdvihl velezkušeného Josefa Janoštíka.

„Samotný zápas jsme začali aktivně – chtěli jsme rychle rozhodnout a pak si poslední domácí utkání trochu užít,“ prozradil jasný plán sobotního odpoledního střetnutí.

Domácí Ajax ho naplňoval hned od úvodu, ve dvanácté minutě vedl 3:0, o sedm minut později 4:0.

Ve druhém poločase přidal další čtyři branky, čímž stanovil konečné skóre na 8:0. „Soupeř od začátku pouze stál a bránil v šesti sedmi lidech na vápně. Naše hra pak byla pomalá, také jsme neproměnili několik dalších příležitostí,“ vysvětlil, proč výhra neskončila ještě vyšším rozdílem.

Promo Kanonýr Deníku

Strůjcem víkendového vítězství byl Michal Večerka. 34letý borec se prosadil „pouze“ na začátku duelu, zato ve velkém stylu – v rozmezí 9. až 12. minuty vstřelil hattrick. „Měl jsem v hlavě, že chci dát gól, konečně tam padl. A hned tři,“ zářil nadšený fotbalista. „První jsem dal po pěkné akci Adama Voždy, při druhém se mi vydařila rána snad z pětadvaceti metrů. Hattrick jsem dokončil po přesném centru do vápna,“ přiblížil Večerka tři branky v rychlém sledu.

Ve většině klubů autoři hattricků vždy něco přinesou do kabiny. V Bezměrově to však mají jinak.

Motivačně.

„Máme to naopak,“ kývá hlavou zkušený borec. „Za hattrick máme prémie od kouče. Má to vymyšlené dobře. Snad na mě nezapomene,“ pousměje se autor pěti branek letošního podzimu III. třídy skupiny B.

První dvě trefy se dostavily ještě zkraje podzimu. Poprvé korigoval skóre na půdě Dřínova, kde Bezměrov padl 1:5. O šest dní později uspěl také na domácím pažitu, gólem v 88. minutě hry stvrdil výhru proti Troubkám 5:3.

Fotbalové Martinice v neděli po oběde přehrály Hlinsko pod Hostýnem 4:2.
Postoj Hlinska nechápu, nechtěli nám dát gól, diví se Číhal. Sám vsítil hattrick

Na další zásah(y) čekal více než měsíc a půl. „Byl jsem zvyklý dávat góly, teď jich tam ale padá málo. Celý podzim zahazuji i vyložené šance. Srandu si ze mě dělají v kabině, ale už také v práci. V Zahnašovicích na mě domácí dokonce volali, že jsem nemehlo…asi mají trochu pravdu,“ rozesměje se při vzpomínce na duel z poloviny září. Hostům to ale tehdy vadit nemuselo, i přes slabší produktivitu zkušeného fotbalisty zvítězili 3:1.

Michal Večerka je odchovancem Ajaxu. V kariéře nastupoval pouze za tři kluby – Zlobice, Počenice-Tetětice a právě Bezměrov, kam se v létě vrátil z Počenic. „Bylo to z rodinných důvodů, fotbalu už nemůžu věnovat tolik času. Bezměrov mi už navíc chyběl, jsem tady doma,“ říká jednoznačně.

„V Počenicích jsem strávil dva a půl roku a stálo to za to. V klubu je výborný trenér pan Janecký (Jiří Janecký – pozn. red.), jenž ze mě nakonec udělal stopera. Je tam super kolektiv kluků a dalších lidí, kteří se o fotbal starají. Rád budu vzpomínat na dobroty z udírny pana Macha nebo na venkovní zápasy, když se jezdilo klubovou Avií. Klukům přeji, ať se jim daří,“ vysílá vzkaz aktuálně poslednímu týmu okresního přeboru Kroměřížska.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …