„Většina klubů, která mohla postoupit do III. třídy, tuto možnost ale nevyužila. Další se dobrovolně z okresního přeboru odhlásili a jiní už svůj tým nikam nepřihlásili. V průběhu minulého ročníku skončila rezerva Zborovic. Do nového se nepřihlásila rezerva Kvasic,“ upřesnil předseda OFS Kroměříž Libor Kopčil.

„Pokud by to takovým tempem pokračovala dál, je reálné, že soutěž nyní nazvaná okresní přebor nebude mít žádného účastníka. Ambiciózní kluby budou v krajských soutěžích a ti co hrají a je jim jedno kde, tak pro ně bude III. třída bez dalších postupů. Úplně se vytratila soutěživost,“ trápí a nechápe Kopčil.

Jak jste tedy připravení na nadcházející ročník?

Příprava probíhala standardně. Ke změně došlo v termínu zahájení soutěží, který byl na přání oddílů posunut až na uplynulý víkend. Výraznou novinkou je už zmíněné snížení počtu týmů v okresním přeboru na 11. Tomu jsme také přizpůsobili herní systém, který po odehrání 22 kol bude pokračovat nadstavbou známou z nejvyšší fotbalové soutěže.

Jak se díváte na plánovanou reformu, restrukturalizaci soutěží? Jak se už dotkla, dotkne vašeho okresu?

Neumím predikovat, kolik týmů bude hrát jednotlivé soutěže v rámci okresu a tudíž ani jakýkoliv dopad. Nepochopil jsem změny názvů soutěží. Co tato změna fotbalu potažmo klubům přinese.

Jak to aktuálně vypadá se zájmem o kariéru rozhodčího? Máte jich dost?

Situace je posledních dvacet let neměnná. Jen s přispěním seniorů rozhodčích obsadíme většinu zápasů. Protože je rozhodčích málo, nařizuje Sportovně-technická komise sehrát některá utkání v sobotu, případně o tři hodiny dříve než je úřední začátek v neděli.

Jak je to u vás s pořádání okresního poháru?

Má bohatou tradici, hraje se řadu let a hraje v něm kolem 16 klubů. Zásluhou vstřícnosti funkcionářů Hanácké Slavie Kroměříž se finále hrává na stadionu v Kroměříži. Zahrát si na tomto stadionu je vždy velkou výzvou pro účastníky.

Událo se u vás ještě něco zajímavého?

Zajímavostí je vznik nového klubu s názvem Obec Martinice, který bude hrávat své zápasy na hřišti v Žeranovicích. V obci dále působí také klub Sokol Martinice. Tato situace vznikla poté, co se zástupci Sokola a obce nedokázali dohodnout na spolupráci. Aby se napětí nezvyšovalo, byly kluby zařazeny do různých skupin III. třídy.