Fotbalisté Fryštáku (modré dresy) rozmetli sestupující Louky 9:1.
MISTROVSKÁ KOPANÁ - fotbalové výsledky předposledního kola

ŽERANOVICE – KVASICE B 9:0 (3:0)

Miroslav Polášek, trenér Žeranovic: „Po dopolední výhře Kvasic A se dalo předpokládat, že B tým nebude doplněn hráči A mužstva, což se potvrdilo. Kvasice přijely s dvanácti hráči a díky vysokým teplotám se očekávalo, že jim budou síly rychle ubývat. Byl to klidný pohodový zápas, který jsme zvládli na jedničku i bez pěti hráčů základní sestavy. Ty jsme nahradili dorostenci, kteří přijeli hodinu před zápasem z vítězného zápasu s Morkovicemi. I přes vysokou prohru Kvasic bylo obdivuhodné, že chtěli hosté pořád hrát fotbal a měli snahu o vstřelení čestného gólu. Za předvedenou a korektní hru je potřeba oběma mužstvům poděkovat.“

Divizní fotbalisté Skaštic doma vyválčili cenný bod. Bude mít cenu záchrany?
Divizní Skaštice obraly lídra. Bude bod stačit? Kouč má jasno.

Matěj Reiskup, hráč Kvasic B: „Začátek zápasu nám ještě celkem vyšel, když jsme měli herní převahu a dostávali se i do slibných příležitostí. Bohužel jsme ani jednu z nich neproměnili v branku a naopak jsme soupeři darovali dva góly po našich hrubkách v obraně. Ve druhé půli už to byla jednoznačná záležitost Žeranovic, které nacházely prostory ve kterých jsme buď nestíhali nebo jsme tam vůbec nebyli. My se k ničemu výraznému nedostali.“

Branky: 23., 50., 63. a 79. Šuba, 12., 78. a 80. Zakopal, 32. a 58. Zámorský. Diváci: 100. Rozhodčí: Konečný. Žeranovice: Bakalík – Š. Cholasta (58. T. Cholasta), Sklenář (46. Bouška), Menšík, Zámorský (58. Hubík), Řihák, Chudárek (46. Málek), Pospíšil, Zakopal, Košina, Šuba (82. Pospíšil). Kvasice B: Štěpaník – Šupčík, Hora, Ševela, Pánek, Bartoník, Ambruz (58. Foltýn), Reiskup, Fišer, Pospíšil, Daněk (46. Dočkal).

RYMICE – SLAVKOV P. H. 3:0 (0:0)

Marek Oral, trenér Rymic: „Slavkov vůbec nehrál zle, ale naše hra v prvním poločase nebyla vůbec dobrá. Především odzadu nebyla vůbec chuť hrát. Hra byla uspěchaná a nepřesná. Sice jsme si vytvořili dvě nadějné situace, ale celkově jsme první poločas moc dobrý výkon nepředvedli. Do druhého poločasu jsme prostřídali, aby hra dostala větší náboj a to se povedlo. Druhý poločas byl o mnoho lepší z naší strany. Zlepšila se mezihra a tím se začali tvořit šance. Především až příchod Čady nám dodal klid na kopačky. Čada byl hned u prvního našeho gólu, kdy vysunul Blažka, který centrem našel Měrku. Druhý gól přidal Blažek a to zápas zlomilo. Slavkov byl už poté odevzdaný, a když po přímém kopu Mlčáka padl třetí gól, bylo hotovo. Sice jsme nepředvedli nejlepší výkon, ale i tak jsme dokázali vyhrát 3:0, což je taky známka toho, že umíme zápas dohrát do vítězného konce, ikdyž se nám herně nedaří, což je taky hrozně důležité.“

Branky: 70. Měrka, 77. Blažek, 82. Krajcar (VL). Diváci: 174. Rozhodčí: Caletka. Rymice: Krejčí – Doležel (46. J. Ševčík), D. Ševčík (89. Machovský), Petrskovský, Mlčák, Paták (80. Zapletal), Matuška, Blažek, Měrka, Hejkerlík (46. Plhal), Marek (65. Čada). Slavkov p. H.: P. Dolák – Darebníček, Kopřiva, Krajcar, Pavlica, Žaloudík (76. Láník), Bouchalík, Mrázek (76. R. Dolák), Ponížil (80. Čuba), Barot, Daďa (70. Ondrůšek).

LUBNÁ – POČENICE 2:2 (2:2)

Stanislav Juřena, kapitán Počenic: „Aktuální lítý boj o bytí a nebytí podpořený parádními výsledky z posledních kol, nám i přes tabulkové postavení soupeřů nevelel jinak, než se pokusit v Lubné za každou cenu zvítězit. Vedení jsme se ujali po stříleném centru Nováka a skvělém trknutí hlavou Večerky. Domácí však potrestali naši nekoncentrovanost a záhy srovnali. V opětovné vedení vyústila pohledná akce „až do kuchyně“ když se po přiťuknutí Ordoše prosadil Juřena. Domácí se však nevzdali a znovu dorovnali stav. Po pauze se hrál fotbal v tempu, nahoru - dolů s řadou šancí na obou stranách, hra měla spád a oba týmy prahly po výhře. Nás v klíčovém okamžiku podržel vynikající Rampas, který lapil pokutový kop. Sestupová matematika je otevřená, nezbývá nám, než doma porazit Žeranovice a doufat. Tým šel herně obrovsky nahoru a v současném laufu může své síly rovnocenně poměřit s kterýmkoliv soupeřem z okresního přeboru. Pokud kluci vydrží nadále takto pracovat, o budoucnost fotbalu v Počenicích netřeba mít obavy.“

Branky: 18. a 30. Ančinec – 17. Večerka, 24. Juřena. Diváci: 159. Rozhodčí: Tříska. Lubná: Blažek – Marák, Komárek, Ančinec, Kulcsár (46. Makový), I. Havlík (76. Bačinský), Scholz (46. Makový), R. Havlík, Horák, Dočkal, Rybenský. Počenice: Rampas – Ordoš, Juřena, Kunčar, Večerka, Novotný, Jiřík, Lejsal (72. Štolfa), Vilím (46. Niedermertl), Tesák (81. Jiříček), Novák (81. Zahradník).

SKAŠTICE B – PRAVČICE 7:2 (5:1)

Duel o lepší postavení ve spodní části tabulky jasně vyzněl pro domácí rezervu, která o svém úspěchu rozhodla již v první půli, kdy si vypracovala čtybrankový náskok. Po změně stran již domácí výsledek konstrolovali a své vítězství ještě zvýraznili

Branky: 11., 15. a 85. Jan Látal, 9. Ježák, 13. Škrabana, 18. Zůvala, 66. Číhal – 33. Jetelina, 70. Janováč. Diváci: 161. Rozhodčí: Závojský. Skaštice: Trampota – Bubla, Ježák, Jan Látal, Škrabana (58. Novák), Sova, Zůvala (72. Jos. Látal), Beneš, Číhal, Růžička (46. Pitron), Rosecký (46. Židlík). Pravčice: Urban – Miklík, Zapletalík, Timan, Šenkyřík (43. J. Zapletal), Kocman (46. M. Zapletal), Kanalavenko, Petřík, Janováč, Jetelina, Lukeš.

HULÍN – ŽALKOVICE 3:4 (2:1)

Hosté potvrdili zlepšenou formu v závěru soutěže, třebaže v Hulíně těsně před přestávkou prohrávali již o dvě branky. Zlom přišel po hodině hry, kdy dvěma slepenými trefami výsledek otočili a dokázali reagovat i na následné vyrovnání. V dramatické koncovce Žalkovice výhru uhájily.

Branky: 36. a 71. Hradil, 39. Pospíšilík – 44. a 61. M. Janečka, 60. Nesrsta, 73. Otáhal. Diváci: 50. Rozhodčí: Mucha. Hulín: Hlobil – Pospíšilík, Zavadil, Barták, Jurášek, Zaoral (65. Vaculík), Sedláček, Kubo, Pastrnek (77. Vyvlečka), Horák (65. Matula), Hradil (77. Drál). Žalkovice: Krejčí – Kojetský, Netopil, T. Janečka, Mrázek, Říkovský, M. Janečka, Petřík (72. Otáhal), Pospíšil, Nesrsta, Otáhalík (90. Kuba).