Domácí kapitán Roman Valčík mohl ve druhém poločase z penalty snížit na 2:3, místo toho poslal míč směrem k rohovému praporku.

Důvodem byl chybně odpískaný pokutový kop v 71. minutě.

Míškovice prohrávaly 1:3 a měly převahu. „Při souboji o míč asi jeden metr před pokutovým územím hostujícího mužstva hráč Střílek Lukáš Sádlík při souboji o míč na mokrém terénu upadl, při pádu povalil domácího hráče Jaroslava Vichera. Rozhodčí Bedřich Caletka, který v té chvíli byl zhruba na polovině hřiště, ukázal na značku pokutového kopu,“ popisuje jednatel Družstevníku Střílky Miloslav Robotka.

„Po tomto verdiktu oba hráči, jak faulovaný, tak faulující, volali na rozhodčího, že nedovolený zákrok byl mimo pokutové území. Rozhodčí Caletka ale trval na svém rozhodnutí. Proto Vicher běžel za rozhodčím, aby mu vysvětlil, že faul se opravdu stal mimo pokutové území, rozhodčí opět odmítl změnit verdikt a místo toho dal faulovanému hráči žlutou kartu,“ pokračuje Robotka.

Domácí kapitán Valčík tak vzal spravedlnost na sebe, penaltu úmyslně zahodil a od hráčů obou mužstvech včetně přihlížejících diváku sklidil upřímný potlesk.

Hosté ze Střílek fotbalisty Míškovic Jaroslava Vichera a Romana Valčíka popřípadě celé mužstvo prostřednictvím Deníku za mimořádný sportovní čin navrhují na ocenění fair play.

„Jménem hráčů a vedení mužstva Střílek bychom chtěli poděkovat hráčům, divákům i funkcionářům Míškovic za sportovní a korektní chování. Nevíme jaké jsou možnosti ocenění tohoto činu, ale přimlouváme se minimálně za zveřejnění v tisku,“ stojí v klubovém prohlášení, které redakci zaslal jednatel Družstevníku Střílky Robotka.

S podobným gestem se v kariéře ještě nesetkal.

Zápas 9. kola III. třídy skupiny B skončil vítězstvím Střílek 5:2. Hosté se po víkendovém triumfu posunuli na třetí místo tabulky, rival z Míškovic je osmý. 


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...