I přes přísná opatření se po dvou předešlých odkladech nakonec podařilo zvolit nové vedení.

„Spadl nám velký kámen ze srdce. V současné situaci bylo uspořádání voleb velmi složité, ale zvládli jsme to! Stálo nás to mnohem více úsilí než normálně. Věnovali jsme přípravám více než týden,“ potvrdil Pavel Brímus, předseda OFS Zlín, který dostal další mandát. V čele kopané na Zlínsku přitom stojí již od roku 2006.

Na volební valnou hromadu bylo pozváno všech 75 volitelů, k uspořádání přitom byla potřeba nadpoloviční většina – tedy 38 zástupců klubů. Nakonec dorazilo 51, přičemž antigenními testy na místě neprošli čtyři.

„Na poslední valnou hromadu došlo jen o deset delegátů více. Situaci jsme nepodcenili a obvolali jsme všechny kluby, přičemž ještě o víkendu přislíbila účast více jak šedesátka. Nakonec ale karanténa a další objektivní důvody nedovolily přijít asi desítce. I přese všechno jsme s uspořádáním voleb spokojení. Nebylo to jednoduché,“ zopakoval po skončení Brímus, jehož okres patří počtem klubů k největším v republice.

„Doteď proběhly volby v deseti okresech, ale ve většině případů se jednalo až o polovinu menší regiony. Jsem rád, že jsme kolegům v regionu ukázali, že i přes složitou situaci se valná hromada dá uspořádat,“ doplnil.

Na valnou hromadu dorazili i další členové komisí a hosté. V čele s generálním manažerem prvoligových fotbalistů Zlína Zdeňkem Grygerou či generálním sekretářem FAČR Janem Paulym, který se zástupci fotbalových klubů několik minut diskutoval. Mimo jiné na téma plánované čtvrtmiliardové půjčky FAČR či údajného návratu platby rozhodčích kluby.

„O této změně se neuvažuje a ani ji neočekávám,“ zdůraznil Pauly.

„Naopak již týden máme informaci od ministerstva, že dotace pro sport bude letos minimálně ve stejné výši. Z toho vyplývá, že se i fotbalové kluby mohou těšit na minimálně stejnou finanční podporu, jako posledně,“ oznámil delegátům valné hromady ve Zlíně.

Samotné volby žádné velké překvapení nepřinesly. Ani nemohly, když nikdo nový mimo současný výkonný výbor, stejně jako revizní komisi, totiž nechtěl kandidovat. Všichni kandidáti tak získali drtivou většinu hlasů.

„Děkuji za podporu a jsem připraven dál pomáhat fotbalu na Zlínsku a pokračovat v rozpracovaných projektech. Zejména na podporu mládežnické kopané,“ řekl bezprostředně po zvolení Pavel Brímus.

Nové vedení OFS Zlín

Předseda: Pavel Brímus.

Výkonný výbor: Bronislav Cibulka, Petr Garaja, Dušan Krajčovič, Vladimír Vitásek.

Revizní komise: Jiří Gruník, Zdeněk Kučera, Bohuslav Huťka.