„Pro kluky, všechny trenéry i celý klub je to velký úspěch,“ říká trenér mladších žáků třetiligové Kroměříže David Steiner.

I když si Hanáci premiérový triumf na prestižním mládežnickém klání vychutnávali a užívali, žádná oslava se nekonala. Kvůli chladnému počasí a dešti byli členové zlaté party rádi, že už jedou do tepla, domů.

„Klub ale pozval kluky na sobotní zápas mužů proti Hlučínu, kde je před lidmi představí a ukážou také pohár,“ upozorňuje Steiner.

Jeho tým začal cestu za úžasným úspěchem již v základní skupině, kterou i přes jednu porážku ovládl a díky výhře nad pražskou Slavii si do Zlaté skupiny s sebou nesl i tři důležité body.

„Do Kuřimi jsme jeli s pokorou a se skromnými cíli. Byli jsme si vědomi kvality soupeřů, ale po prvním povedeném dnu jsme začali věřit, že můžeme myslet i na nejlepší umístění,“ uvedl kroměřížský kouč.

Zlatou skupinu, do které se kvalifikovaly dva nejlepší týmy z každé ze čtyř šestičlenných základních skupin, ovládli Hanáci s bilancí čtyř výher, dvou remíz se Spartou a Zbrojovkou a jedné prohry 0:1 s Hradcem Králové.

Celkem získali čtrnáct bodů a mohli se radovat z první trofeje v Planeo Cupu.

„Spousta zápasů byla těžká, vyrovnaná. Rozhodovaly opravdu maličkosti. Nejtěžším soupeřem pro nás byla Zbrojovka Brno. Zápas s ní jsme odehráli již takticky, abychom neprohráli, což se po remíze 0:0 splnilo. Ale Brňané byli lepší na míči, fotbalovější,“ uznal Steiner.

Triumf Hanácké Slavii vystřílel Maxim Žiak, jenž se stal nejlepším kanonýrem turnaje. Mezi další opory patřili Šimon Komenda, Matouš Knebl, Radim Buček a Adam Vejtasa. Týmu hodně pomohl také Matěj Nosál.

Hlavními tahouny ale byli Hynek a Štěpán Židlíkovi. Neskutečně šikovná dvojčata běžně v sezoně nastupují se staršími kluky, ale na Planeo Cupu vypomohla kamarádům z kategorie U12. Právě jejich start byl pro úspěch zřejmě klíčový.

„Kluky ze svého ročníku převyšují, nikdo takové individuality v týmu neměl,“ chválí kouč bratry.

„Ale úspěch je samozřejmě zásluha celého týmu, všech kluků. I ostatní nám pomáhali, skvěle fandili,“ přidává.

Zajímavé je, že zatímco finálový turnaj Poháru mládeže mladší žáci Kroměříže ovládli, v mistrovské soutěži jsou až sedmí.

„Jak už jsem řekl, v sezoně nastupujeme bez Židlíků, ale i tak jsme se Slováckem, Zlínem, Olomoucí či Baníkem odehráli vyrovnané zápasy. Rozhoduje ale šířka kádru, která nám nad těmito kvalitním protivníky zatím nedovolí vítězit. Když sestavu prostřídáme, je to znát, ale utkání jsou pro nás dobré a kluky určitě posouvají, což je hlavní,“ říká Steiner.

Třiatřicetiletý kouč, který coby hráč prošel Jabloncem, Drnovicemi, Vyškovem nebo Hulínem, s kluky začal pracovat už ve fotbalové školičce. Pak je předal kolegům a k týmu se vrátil až před letošní sezonou.

„Takže úspěch na Planeo Cupu je zásluhou všech trenérů, kteří je v minulosti vedli,“ dodává Steiner.