„Spokojení jsme s umístěním a až na výjimky v pár zápasech i s předvedenou hrou," říká předseda Zdounek Zdeněk Čevela.

Celek z Kroměřížska v létě angažoval známého trenéra Vladimíra Andrýska. Rodák z Divok se do klubu vrátil po dvou letech vrátil, trénovat začal po roční pauze. Naposledy vedl v krajském přeboru Zlínska Morkovice.

„Trošku jsem si odpočinul. Předtím jsme trénoval dvacet let v kuse a pauzu jsem potřeboval. V Morkovicích se mi sice líbilo, hrál se tam dobrý fotbal na slušné úrovni, ale já byl z neustálého dojíždění unavený. Na hřišti jsem byl třikrát týdně, k tomu práce, cestování. Měl jsem toho opravdu hodně,“ vysvětloval v létě, kdy Zdounky překvapivě ovládly Memoriál Antonína Vašáka a pohodu z přípravy si přenesly i do mistrovských bojů.

Vedení klubu dokázalo tým doplnit o mladou krev. Z dorostu Kroměříže přišel Frkal, vrátil se odchovanec Vaňhara a dorazil i brankář Šesták. „Škoda jen, že nám nevyšel přestup Karlíka zpět z Morkovic, mohlo být ještě veseleji," říká Ševela.

Ten se angažování stopera rozhodně nevzdává. „Pokud vyjde přání naše i Karlíka o návratu do Zdounek, budeme na jaře hodně silní a můžeme bojovat o nejvyšší příčky," je přesvědčený.

Fotbalisté Napajedel (v červeném) v dohrávce 1. kola krajského přeboru doma porazili Štítnou nad Vláří 4:2.
Krajský přebor: v dohrávkách padaly branky. Hlavně do sítě domácích

Funkcionář po vydařeném podzimu vyzdvihl nejen nadstandardní výkony zkušeného stopera Klabala, ale i střeleckou jistotu v zakončení neúnavného Moravce. „Rovněž přesun Kyrcze do obrany byl dobrým tahem již v konci loňské sezony," říká.

Ševelu hodně mrzí podivná ztráta výhry v nastavení v zápase s vedoucí Topolnou. „Malá ztráta na čelo tabulky mohla být ještě menší," ví dobře.

Zdounky i tak mají na jaře o co hrát. „Výkonnost týmů z horních pozic tabulky je hodně vyrovnaná a i mužstva z dolní poloviny se umí hecnout a překvapit, takže boj o první i poslední příčky bude jistě hodně zajímavý až do konce soutěže," nepochybuje.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Celek z Kroměřížska chce i ve druhé polovině sezony dávat šanci dorostencům. „Naději do budoucna nám dává i výborná práce s mládeží. Konečně sklízíme ovoce v podobě postupného začleňování našich mladých odchovanců," raduje se na závěr.