Zkušený devětatřicetiletý útočník, který v bohaté hráčské kariéře prošel Slováckem, Mladou Boleslaví, pražskými Bohemians 1905 nebo Sigmou Olomouc přišel do Pilany z celku Počenice – Tetětice, v kroměřížském okresním přeboru dal v minulé sezoně 27 branek.

„S Michalem jsme kamarádi. Známe se z Olomouce. Navíc bydlí pět kilometrů od Zborovic, takže nebyl problém ho přivést k nám. Jsme rádi, že jsme ho získali, protože je to velká osobnost, skvělý fotbalista,“ uvedl manažer zborovické Pilany Timoteus Políček.

Od Ordoše si slibuje především branky, zvýšení kvality v ofenzivě. „Uvidím, jak se mu bude u nás dařit. Záležet ale bude na celém družstvu. Jeden hráč sám nic neudělá,“ připomíná Políček.

Ordoš patří mezi známé střelce. Více branek než rodák z Troskotovic nastříleli za Sigmu Olomouc jenom Radek Drulák a Jan Maroši. A střelecký apetit neztratil ani po konci profesionální kariéry.

„Něco tam je, ale už to moc nepočítám. Fotbal bych chtěl určitě ještě hrát, baví mě a mám chuť, i když po zápase člověka dva dny všechno bolí, ale vždycky to nějak rozchodím,“ uvedl Ordoš.

Fotbalové Příluky na závěr sezony porazily Choryni.
Fotbalové kluby v kraji postupy přijímají. Kdo odmítl a kdo se třeba zachrání?

Ten se v nižších soutěžích občas setká také s nějakými průpovídkami na svoji osobu, ale je to jen ojedinělé. „Vždycky se najdou takoví olympijští vítězové, kteří pořvávají, jak tys mohl hrát ligu? Ale co, mně je skoro čtyřicet, netrénuji a svoje si nějakým způsobem vždy odehraji. Ale na druhou stranu musím říct, že je tam respekt a úcta od protihráčů. Nikdy jsem žádný větší problém neměl,“ uznal.

Ordoš bude patřit k největším hvězdám krajské I. A třídy skupiny B. Zborovice však shánějí další posily. „Nějaké příchody ještě máme v plánu, ale zatím je to v řešení, a dokud to není uzavřené, nemá cenu o tom mluvit,“ uvedl Políček.

Fotbalisté Zborovic postoupili do krajské I. A třídy skupiny B.Fotbalisté Zborovic postoupili do krajské I. A třídy skupiny B.Zdroj: facebook TJ Pilana Zborovice

Jinak se vedení klubu pokusí udržet úspěšnou partu pohromadě. Z opor nikdo nekončí, klíčoví muži pokračují.

Pilana, která dvakrát za sebou postoupila do vyšší třídy, chce hrát zase nahoře. „Další postup není naším cílem, byť bychom se mu rozhodně nebránili,“ říká s úsměvem Políček.

„Chceme hrát ve vyšších patrech tabulky a svým atraktivním fotbalem přitáhnout do hlediště další diváky,“ přidává.

Zborovice se pyšní jedněmi z nejlepších fanoušků v kraji, na věrné příznivce budou spoléhat i v nadcházejícím ročníku. „Perfektní podpory si velmi vážíme,“ uvedl Políček.

Pilana se po postupu těší hlavně na derby s Těšnovicemi a Koryčany, atraktivní budou však i souboje s dalšími soupeři.

Letní přípravu odstartuje tým vedený koučem Radomírem Barnetem v úterý 12. července, prvním testem bude domácí Memoriál Antonína Vašáka, který se koná ve Zborovicích v sobotu 16. července.

V rámci sobotní akce Kanonýři v Kroměříži aneb unikátní zápas kanonýrů a legend, osobnosti na místním fotbalovém stadionu Hanácké Slavie slavnostně odhalily pamětní desku Jožky Silného, po kterém nyní stánek ponese jméno.
Podívejte se: Legendy odhalily pamětní desku, stadion již patří Jožku Silnému

Kromě Pilany se na turnaji představí také Zdounky, Morkovice a Kvasice.

První ostrý zápas po letní pauze absolvuje nováček I. A třídy v Tečovicích, kde se představí v rámci prvního kola Krajského poháru.

Vedení klubu ale myslí i na mládež. Zborovice se dohodly se Zdounky a po patnácti letech budou mít společné družstvo dorostu, které by mělo hrát v obnoveném okresním přeboru Kroměřížska. „Je to náš největší úspěch, kterého si fakt ohromně cením,“ prohlásil Políček.

Zborovice tak budou v nadcházející sezoně mít pokryté všechny mládežnické kategorie od fotbalové školičky, před přípravku, žáky až právě po dorost.