„Říkat cokoliv jiného nemá smysl. Náš cíl je jasný, chceme do první A třídy,“ prohlásil jednoznačně trenér Zborovic Radomír Barnet.

Jeho tým v první polovině sezony zaváhal jenom jednou. I přes jasnou domácí porážku s Polešovicemi 0:4 v nejnižší krajské soutěži dominoval, na jaře stačí Zborovicím pár výher, postup je jenom formalitou.

Vedení Pilany ale situaci nepodceňuje, dál se snaží mužstvo zkvalitnit. Nachystat jej na další ročníky. V týmu nepokračují Magna s Rychnovským, místo nich přišli tři noví hráči.

Dres Zborovic od zimy nosí Tomáš Jura z Kojetína, Ondřej Slaměník z Kroměříže, odkud přišel i mladík Patrik Malošík. „Věřím, že kluci mančaft zkvalitní. Dva z nich jsou hráči do základní sestavy. Univerzálové, které použiji do zálohy,“ přiznává Barnet.

Hrající trenér Těšnovic Ondřej Šilinger při zápase v Kunovicích.
Šilinger sezonu dokončí jako hrající trenér. Posilou je bek Pospíšil z Kvasic

Známý kouč nechtěl do kádru příliš zasahovat, není zastáncem častých změn, ale když vedení klubu představilo trenérovi svůj záměr, neváhal ani minutu.

Zborovice se na jarní odvety poctivě chystají již od desátého ledna. Lídr I. B třídy skupiny C se schází třikrát týdně. Doposud trénoval hlavně na menším vícelúčelovém hřišti hokejových rozměrů.

„Je to něco jiného než třeba v Morkovicích, kde jsem byl předtím. K dispozici jsme měli klasickou umělou trávu, na které jsme mohli trénovat i kondici a zároveň být na míči. Teď to bylo trošku složitější, naštěstí nebylo tolik sněhu,“ uvedl.

Nyní už se zborovičtí fotbalisté připravují i na přírodní trávě, kterou zaštěrkovali a propíchali. Na ní odehrají i sobotní přípravný duel s Boršicemi.

Dlouhý zimní dril hráčům Pilany zpestřil turnaj v Chropyni, kam se tým přihlásil.

Zkušený fotbalista Koryčan Petr Posolda se v přípravě zranil a vynechá zbytek sezony.
Fotbalisty Koryčan převzal bývalý rozhodčí Rotter. V přípravě přišel o dva hráče

Svěřenci trenéra Barneta jednoznačně zvítězili nad Chropyní, Pivínem a Tovačovem, s Beňovem těsně padli a se Zdounky prohráli kontumačně 0:3. „Už dopředu jsme pořadatelům hlásili, že v tom termínu budeme na soustředění v Čeladné,“ vysvětluje kouč.

Jinak výsledky vůbec neřeší. „Každý výhra potěší, ale pro nás je lepší, když nás soupeř pořádně prověří. I proto se nyní těším na Boršice, které budou zdatný protivník,“ očekává Barnet.

Otázkou je, kdo se postaví Zborovicím v generálce. Soupeři totiž Pilaně dohodnutý zápas v předstihu odřekli, zatím se jim náhradního protivníka sehnat nepodařilo.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...