„Zborovice byly oproti podzimu daleko slabší soupeř. Je vidět, že mají nějaké problémy a starosti. My jsme měli celý zápas pod kontrolou. Byla jenom otázka času, kdy dáme první gól a kolik branek ve zbytku utkání přidáme. Od začátku do konce jsme měli hru ve své moci. Soupeř si po ojedinělých akcích vypracoval jenom jednu nebo dvě šance. My jsme mohli dát daleko více branek. Hrálo se v podstatě na jednu bránu,“ říká bojkovický trenér Martin Kolář.

Domácí se dlouho nemohli střelecky prosadit, defenzivu Pilany načal až Patrik Martinec. Po jeho trefě se spustila mašina, Bojkovice se zklidnily a duel jasně ovládly.

„Zborovice dobře bránily, pak jsme konečně skórovali a do přestávky přidali další tři branky. Za stavu 4:0 bylo hotovo,“ říká Kolář.

I. A třída sk. B, 16. kolo -
SLOVÁCKÁ VIKTORIA BOJKOVICE – TJ PILANA ZBOROVICE 6:0 (4:0)
Branky: 35. Patrik Martinec, 37. Tomáš Andrlík, 44. Martin Jančařík, 45. Filip Kalík, 76. Jan Gago, 86. Petr Gago. Rozhodčí: Stodůlka. Diváci: 80.

Hosté z Kroměřížska měli velké problémy se sestavou. Do Bojkovic přijeli v jedenácti lidech, na lavičce byl pouze trenér Martin Střelec.

„Poprvé v sezoně jsme pocítili realitu I. A třídy,“ říká s úsměvem kouč Pilany.

„Je vidět, že Bojkovice patří k lepším týmům soutěže, na jejich větším hřišti jsme to měli složité,“ přiznává.

„Přesto jsme dokázali pětatřicet minut dobrou poziční hrou čelit domácím útokům a udržet bezbrankový stav. Pak jsme ale dostali nešťastný gól ze standardky a než jsme se vzpamatovali, tak to bylo 4:0,“ přidává smutně.

Zborovice to ale nezabalily, i v okleštěné sestavě a bez náhradníků bojovaly, makaly nadoraz.

„Nechtěli jsme dostat moc branek, trhnout si ostudu. Kluci plnili pokyny, dalších třicet minut neinkasovali. I když jsme dostali další dva góly, musím je pochválit za to, jak zápas odmakali. Nemají se za co stydět. Vždyť většina hráčů ještě na podzim hrála okresní soutěž,“ připomíná Střelec.

„Bojkovice mají daleko větší kvalitu, vyhrály zcela zaslouženě. Vypracovali jsme si jenom nějaké náznaky šancí,“ přidává.

Ze svého týmu i přes šest obdržených branek vyzdvihl gólmana Kocourka, který si při prvním zákroku poranil kotník, zápas ale sympaticky dochytal. „I když se celý zápas nemohl příliš hýbat, popral se s tím velice dobře a výbornými zákroky nás podržel,“ oceňuje zborovický kouč.

Také domácí trenér Kolář byl spokojený.

„Celkově to byl férový zápas. Hosté nijak nekecali, odehráli to slušně. My jsme byli poprvé na jaře v jiné roli. Proti zataženému soupeři jsme museli dobívat, což byl pro nás trošku nezvyk, ale je potřeba se učit i takové zápasy hrát,“ ví dobře.

„Zborovicím přeji, ať se dají dohromady a brzy zase vybudují mančaft, který bude schopný hrát tuto soutěž,“ dodal závěrem.

Fotbalisté Bojkovic si upevnili třetí příčku, na dostřel jsou ale čtvrté Kunovice, které zvládly derby ve Starém Městě. Zborovice jsou dál osmé.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...