„Je to pravda, už jsme se takto rozhodli. Moc jiných možností jsme ale neměli,“ říká Ivan Gröpl.

Rodák ze Zborovic a dlouholetá opora týmu by se měl stát novým předsedou klubu. O složení nového výkonného výboru ale rozhodne až valná hromada, která bude příští pátek 2. února.

Už teď je ale jisté, že ať členové Pilany zvolí do svého čela kohokoliv, čeká nové vedení klubu spousta dřiny.

Zborovice se totiž po podzimní části ocitly ve velmi složité situaci. Po dlouhodobých neshodách se starostou obce Vítězslavem Hanákem skončil nejen předseda klubu Marek Šprňa, ale i manažer Timoteus Políček.

K nim se v zimě přidala většina fotbalistů. Pryč jsou gólman Bárta, Ordoš, Steiner, Slaměník, Žourek a další borci, které zlákaly Kvasice, Morkovice a další kluby nejen z krajského přeboru. „Většina šla jinam,“ krčí rameny trenér Martin Hanus.

Hrající kouč chtěl zůstat, mužstvu ve složité době vypomoct, ale nakonec zřejmě taky odejde. „Do Zborovic to mám 140 kilometrů. Vím, že mi nikdo nebude proplácet cesťák, protože se nyní bude šetřit každá koruna. Kdybych to měl blíž, tak rád vypomohu, ale jedna cesta mě vyjde na tisíc korun,“ říká Hanus, jenž zřejmě zakotví v Hlučíně, kde povede starší dorost. Hrát bude blíž domovu.

Fotbalisty druholigové Kroměříže posílil záložník David Machalík.
Fotbalisté Kroměříže získali třetí posilu. Z Líšně přichází záložník Machalík

V týmu tak zůstane nejspíš jenom pět hráčů z podzimního kádru.

Jde o místní kluky, Krejčího, Malošíka, Bejdáka, Šumberu a Bukového. Těm na jaře vypomohou borci z béčka, které se ruší, takže ve Zborovicích budou mít ve druhé polovině sezony pouze jeden tým. Mužstvo povede Martin Střelec, který měl na starosti právě rezervní tým.

„Na papíře máme poměrně dost kluků, někteří z nich jsou ale dost náchylní na zranění. Je potřeba se zocelit a počítat s tím, že mohou přijít i výsledky, které kluky třeba odradí,“ uvědomuje si Gröpl.

Od jarní části sezony nic moc neočekává. „Všichni víme, že to budeme mít těžké, protože většina kluků je zvyklá na okresní soutěže. Přesun do I. A třídy pro ně bude dost náročný, ale pokusíme se soutěž důstojně dohrát,“ pronesl.

I kdyby však celek z Kroměřížska na jaře neuhrál ani bod, klidně se může zachránit. Fotbalisté Zborovic jsou totiž po podzimní části v krajské I. A třídě skupiny B s dvaadvaceti body na pátém místě.

Co však bude v létě, nikdo nedokáže říct.

Fotbalista Vojtěch Wala bude na jaře hostovat v druholigové Kroměříži.
Wala, posila Kroměříže, o angažmá ve Spartě Praha, za Karvinou nastoupil v lize

Jisté je, že mládež bude normálně fungovat dál. Ve Zborovicích mají všechny kategorie, od nejmenších dětí ve školičce až po dorost, který mají stejně jako žáky spojené se Zdounky. Tak tomu bude i na jaře.

Velkým problémem kromě kádru a peněz je především areál hřiště. Kabiny jsou v dezolátním stavu, nyní se řeší jejich rekonstrukce, výstavba.

„Nějaké práce už tam probíhají. Nezbývá než doufat, že se brzy vrátíme domů,“ přeje si nejen Gröpl.

Pilana se tak bude znovu stěhovat. Zatímco na podzim působila v Měrovicích nad Hanou, na jaře bude hrát své domácí zápasy v Troubkách.


Načítám tabulku ...