„Trenéru Barnetovi je potřeba hlavně poděkovat za špičkovou práci, kterou u nás odvedl. Je to jeden z nejlepších trenérů v okolí. Zaslouží si působit ve vyšší soutěži, od divize nahoru. Ze srdce mu všichni přejeme v kariéře jenom to nejlepší,“ uvedl manažer zborovické Pilany Timoteus Políček.

I přes všechny výhry a úspěchy ale Barnet v klubu končí, hledá si novou práci.

„Pro výbor to bylo velmi těžké rozhodnutí. Přece jenom je to kluk ze Zborovic, opravdový profík. Proti sobě jsme však daly plusy a minusy a po třech sezeních se rozhodli pro změnu,“ vysvětluje Políček.

Svůj verdikt bývalému morkovickému kouči oznámil ve čtvrtek, náhradu ale zatím nemá.

„Nikoho připraveného jsme neměli. Opravdu jsme do poslední chvíle nevěděli, jak to dopadne,“ tvrdí Políček.

Na sehnání nového trenéra má vedení Pilany čas do pátku 14. července, kdy ve Zborovicích startuje letní příprava.

Barnetův nástupce se již v šatně nepotká s Janem Macákem. Zkušený záložník ze zdravotních důvodů ve Zborovicích končí, hrát bude okresní přebor Prostějovska za Držovice.

Pilana už ale našla za oporu náhradu. Z Rakouska se domů na Hanou vrací David Steiner. Zkušený třiatřicetiletý středopolař v kariéře prošel Kroměříží, Drnovicemi, Hulínem či Jabloncem.

Vedení klubu shání i mladší hráče z okolí. „Chceme tým doplnit a taky trošku omladit,“ říká Políček.

Přesto bude ve Zborovicích pokračovat ex-ligista Ordoš i další mazáci.

Trenér Jiří Maceja končí na lavičce fotbalistů Těšnovic.
Trenér Maceja dovedl Těšnovice k historickému umístění, v klubu ale končí

Pilana v krátké letní pauze absolvuje v sobotu 15. července Memoriál Antonína Vašáka. Na turnaji ve Zdounkách se kromě domácího týmu a Zborovic představí také Kvasice a béčko Hanácké Slavie.

O týden později si Ordoš a spol. zahrají v Hrachovci. První ostrý zápas absolvují na konci července v rámci druhého kola krajského poháru, kdy vyzvou vítěze zápasu Záhlinice – Mladcová.

Zásadní zprávou pro fanoušky je fakt, že Zborovice minimálně podzimní část sezony odehrají v Měrovicích nad Hanou.

Tým se do obce vzdálené asi patnáct kilometrů stěhuje z důvodu uzavření kabin.

„Nechali jsme si udělat tři nezávislé posudky a všechny nám doporučily z hygienických, požárních a bezpečnostních důvodu šatny uzavřít, protože jsou v havarijním stavu,“ vysvětluje Políček.

Zda ale dojde k rekonstrukci či výstavbě nových kabin, nyní netuší. „Jde o majetek obce. Nevíme, jak se k tomu postaví, ale jako správný hospodář by měla mít snahu o opravu,“ předpokládá nejen Políček.

Cílem klubu v nadcházející 2023/2024 je hrát atraktivní fotbal a pohybovat se v první polovině tabulky.