K jednoznačnému triumfu jim v Kroměříži gratulovali také internacionálové a vyhlášení kanonýři Jan Koller, Radek Drulák a brankář Zdeněk Zlámal. Za Baníkem skončila na druhém místě Sparta Praha, třetí příčku obsadila Zbrojovka Brno.

Pohár mládeže FAČR Planeo Cup se do Kroměříže vrátil po dvou letech, tentokrát s kategorií U10 a všechny strhla skvělá atmosféra.

Jízda, kterou předvedli kluci z Baníku Ostrava se totiž jen tak ve finálových turnajích nevidí.

Baník drtil na Hané jednoho soupeře za druhým a za jedenáct zápasů dosáhl na úžasné skóre 63:11! Průměr vstřelených gólů tak činil téměř 6 gólů na utkání. Základní skupinou Baník prolétl s pěti výhrami, když druhému postupujícímu Hradci Králové nasypal devět gólů.

Ve finálové fázi pak nadějní mladíci z Ostravy deklasovali Spartu 6:0, Bohemce naložili sedm gólů a Zbrojovku porazili 6:3.

Fotbalisté Zbrojovky si zajistili záchranu ve druhé lize po výhře 4:3 nad Kroměříží.
V Brně z 0:4 na 3:4. Naše zápasy budou ve druhé lize chybět, míní Onda

Nejvyrovnanější duel sehrál Baník překvapivě s Nemošicemi. V malé obci nedaleko Pardubic dlouhodobě skvěle pracují s mládeží, naděje Ostravy zvítězily po velkém boji 3:2.

Tým Zbrojovky Brno vedl v Kroměříži už potřetí bývalý reprezentační stoper Mario Holek, který jako rodič a trenér zastává poměrně častou dvojroli. „Plno rodičů trenérů s tím mělo negativní zkušenost nebo to nedoporučovali. Já osobně s tím žádný problém nemám, což je možná dáno i mou klidnější povahou. Ještě rok povedu tento tým se starším synem a ten druhý je teď v U8. V dalším roce bych si pak jeho tým rád vzal pod svá křídla. Baví mě to rok od roku víc a víc, protože s kategorií ročníku narození 2014 jsem začínal už v U6 a U7 a každým rokem je vidět strašný progres. Je to čím dál víc fotbalovější a o to víc mě to baví,“ říká.

Holek se v trénování našel a hledá cesty, jak se dál posouvat a vzdělávat. „Byl jsem na stáži v Rapidu Vídeň a můj kolega byl teď týden v Realu Madrid, takže si spolu předáváme informace a zkušenosti, a samozřejmě se vzděláváme. Teď jsem absolvoval trenérskou licenci B mládež, která je nabitá informacemi. Je výborné jít tímto směrem, a trenérsky se vzdělávat bych každému doporučoval,“ pronesl.

Letos poprvé se do finálových turnajů dostaly i dva dívčí týmy pražské Slavie. S devíti body pak obsadily slavistky 22. místo, když za sebou nechaly domácí Kroměříž a Rychnov nad Kněžnou. Emma Hurychová navíc byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje.

Slovácko skončilo v silné konkurenci až třinácté.

Nejlepší týmy i hráče společně ocenili nejlepší střelec národního týmu v historii Jan Koller, který je zároveň ambasadorem Planeo Cupu, další skvělý kanonýr a bývalý reprezentant Radek Drulák a dlouholetý prvoligový brankář a místní patriot Zdeněk Zlámal.

PLANEO CUP 2024 KATEGORIE U10
Konečné pořadí: 1. FC Baník Ostrava (21 bodů), 2. AC Sparta Praha (15 bodů), 3. FC Zbrojovka Brno (13 bodů), 4. SK Dynamo České Budějovice (12 bodů), 5. FC Slovan Liberec (8 bodů), 6. FC Hradec Králové (7 bodů), 7. SK Nemošice (2 body), 8. CU Bohemians Praha (2 body).
Nejlepší hráč: Oliver Vaněček (FK Mladá Boleslav)
Nejlepší střelec: Otakar Kulhánek (FC Baník Ostrava)
Nejlepší brankář/ka: Emma Hurychová (SK Slavia Praha)