„Můžou se radovat a slavit oba celky. My z vítězství v zápase a Zborovice z postupu,“ říká s úsměvem předseda klubu TJ Zdounky Zdeněk Čevela.

Podzim celku z Kroměřížska nevyšel podle představ. Problémy přišly už po minulém nedohraném ročníku, kdy činnost v oddíle ukončili Rokos, Fojta a brankář Veselý. „Co hráč, to osobnost a kvalita,“ připomíná Čevela.

Aby toho nebylo málo, trenér Andrýsek na poslední chvíli vzal angažmá v Morkovicích.

Novým koučem se stal mládežnický trenér Bíbr, který vnesl do přípravy nové a zajímavé prvky. K dispozici měl i mladé odchovance Judase, Syručka a Mozgu, nového gólmana Škrobánka a navrátilec Dolečka.

Fotbalista Jan Macák pomáhá Zborovicím.
Palič Macák: Kdybych proměnil alespoň padesát procent šancí, tak jsem v lize

Velkou komplikací bylo dlouhodobější zranění dvou top hráčů Klabala a Karlíka a taky osm zápasů venku, ale i hodně zbytečné ztráty bodů v některých utkáních.

„Pokud hrajeme kompletní, dokážeme se rovnat těm nejlepším soupeřům, což v případě domácího prostředí platí dvojnásob,“ uvedl Čevela.

Absence ale Zdounky srážely, oslabený tým zahazoval šance, venku klopýtal. Ve výsledku je z toho jenom patnáct bodů a současné jedenácté místo. „Osobně se domnívám, že tenhle mančaft má na víc,“ je přesvědčený zkušený funkcionář, který by rád svůj tým viděl vpředu.

„Třetí místo, na které ztrácíme sedm bodů, je pořád na dosah. Dáváme si ho jako reálný cíl do jarní části sezony,“ říká.

Pro posun v tabulce udělají fotbalisté Zdounek maximum. I když o některé hráče je zájem v klubech z vyšších tříd, vedení kluby chce všechny opory udržet.

„I když jsem celoživotně zastáncem názoru, že hráč není rukojmím klubu, pokud chce odejít, tentokráte však budu na jaře, po dlouhém zvážení, nekompromisní a snad mé rozhodnutí hráči, kterých si vážím, pochopí,“ prohlásil.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...