Senzační obrat završil v poslední minutě trenér Pilany Martin Střelec.

„Vyvalil jsem svoji vanu a bylo hotovo,“ glosoval dobře naladěný kouč. Z výhry měl obrovskou radost, byť žádnému z týmů o nic nešlo.

Kroměříž B měla jisté první místo, Zborovice jaro odehrály z povinnosti. Po sezoně dobrovolně míří do okresního přeboru.

I. A třída sk. B, 26. kolo -
SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ B – TJ PILANA ZBOROVICE 3:4 (3:0)
Branky: 10. Tomáš Fuksa, 28. Petr Pecina, 32. Jakub Dočkal – 59. Marek Štěpánek, 66. Jan Krejčíř, 73. Dominik Bejdák, 90. Martin Střelec. Rozhodčí: Vičánek. Diváci: 110.

„Pro nás to byla krásná rozlučka s I. A třídou. Soupeř utkání pojal jako oslavu postupu do krajského přeboru, takovou zábavnou formou. Domácí nastoupili na nezvyklých postech. Třeba Steiner chytal, gólman Benedikt byl zase na hrotu,“ říká Střelec.

„Do zápasu jsme vstoupili s vědomím jistého postupu, a proto náš trenér Heinz souhlasil s tím, že si hráči mohou zahrát na postech, kde chtějí,“ přidává se vedoucí kroměřížské rezervy Timoteus Políček.

I tak byl první poločas zcela v domácí režii. Favorit po brankách Fuksy, Peciny Dočkala po půlhodině hry vedl 3:0 a užíval si chvíle na sluníčku.

„Soupeř nás v prvním poločase jasně přehrál. Byla jen otázka, kolik nám dá gólů,“ souhlasí Střelec.

Pak ale přišla kroměřížská zkáza, nečekaný kolaps. „Domácí za stavu 3:0 prostřídali sestavu. Mysleli si, že to mají v kapse. Jenže naši kluci vydolovali poslední zbytky sil a zápas neuvěřitelně otočili,“ líčí Střelec.

Zborovice nastartovala branka Marka Štěpánka po hodině hry, kdy snížil na 1:3. „V té chvíli jsme začali ještě více makat, rvát se jeden za druhého. Výsledek jsme srovnali a v poslední minutě dokonce otočili. Rozhodl jsem já, takže euforie byla o to větší,“ popisuje Střelec.

„Domácí po obdržené brance už nedokázali přepnout a my sezonu zakončili senzační výhrou,“ přidává.

Favorit bral porážku s nadhledem, i když ji rozhodně nečekal. „Ve druhém poločase jsme zápas zcela vypustili. Hosté se chopili šance a zaslouženě vyhráli,“ uznává Políček.

„Silný tým se ale pozná tak, že dokáže udělat radost i druhým,“ přidává s úsměvem bývalý manažer zborovické Pilany, který se v zimní pauze přesunul na stadion Jožky Silného, kde pomáhá Hanákům.

Zápas s bývalým klubem ale nijak zvlášť neprožíval. „Rád jsem kluky viděl. Do nové sezony jim přeji hodně úspěchů,“ vzkázal.

Kroměřížští si ani po porážce 3:4 nenechali pokazit sobotní oslavy postupu do krajského přeboru. Převzali pohár pro vítěze I. A třídy skupiny B, na krk si pověsiili medaile, navlékli mistrovská trika a zapili další triumf, velký úspěch.

„Pro tento celek se jedná o již o čtvrtý postup po sobě, ale kdo ví a zná tak tento pocit nikdy neomrzí ani nezevšední,“ říká trenér kroměřížského béčka a zároveň sportovní manažer Hanácké Slavie Karel Heinz.

Zatímco béčko Kroměříže se v létě bude chystat na premiérový ročník v krajském přeboru, Zborovice po konci předsedy klubu Martina Šprni a manažera Timotea Políčka a odchodu většiny hráčů v zimní pauze skončily desáté.

„Jaro od nás bylo lepší, než jsme čekali,“ přiznává Střelec.

„Osobně jsem z toho měl větší obavy. Myslel jsem si, že budeme dostávat větší gólové příděly. Překvapivě jsme některým soupeřům celkem stačili, posbírali i nějaké body. Pokud bychom pokaždé byli v kompletním složení, dalo se uhrát ještě víc, ale i tak musím před kluky smeknout, jak soutěž odmakali a důstojně se s ní rozloučili,“ pokračuje a zároveň potvrzuje informaci ze zimy, že Pilana končí v I. A třídě a jde do okresního přeboru.

„Chceme pro Zborovice udržet mužský fotbal, aby mládež měla vzory, měla v budoucnu kde hrát. Uvidíme, jestli se časem posuneme někam výš, ale teď budeme pár let v okrese, kde nám to bude slušet,“ nepochybuje Střelec.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...