„Výsledky v přípravě vůbec neřeším. Samozřejmě je škoda, že jsme neudrželi vedení 2:0 proti Kroměříži B, umístění by bylo jiné, ale máme za sebou čtrnáct dní běhání, kluci toho měli v tom vedru dost,“ uvedl Chytrý.

Bývalého hráče Zlína, Drnovic či Přerova zlákali do Kvasic šéfové klubu Klement s Horákem.

„Vzal jsem si nějaký čas na rozmyšlenou, po týdnu jsme se pak potkali. Jelikož v Kvasicích působí devadesát procent hráčů, které jsem dříve trénoval v Kroměříži, tak mě to lákalo. Navíc jednání obou majitelů byla seriózní. Jsou tady ambice, každý rok se hraje o nejvyšší příčky,“ říká Chytrý.

Bratr asistenta reprezentačního kouče naposledy působil v divizních Kozlovic, kde v zimě skončil. „Vedení mi řeklo, že nechtějí postupovat do vyšší soutěže, takže nemělo smysl, abych tam dál pokračoval,“ vycítil.

Na jaře si od fotbalu odpočinul, nyní se vrhl znovu do práce, vrátil se k trénování.

Kvasice se připravují na novou sezonu třikrát týdně. Víkendovým kláním ve Zdounkách zakončily nejtěžší část letní přípravy. Nyní se budou věnovat herním věcem, laděním formy.

„Příprava je strašně krátká, moc času není,“ ví dobře.

Celek z Kroměřížska se před prvním mistrovským utkáním ještě utká s Baťovem a Želatovicemi, pak je čeká duel krajského poháru.

Kádr po minulém ročníku zůstal stejný. „Jenom jej chceme trošku doplnit,“ říká Chytrý.

Do Kvasic se vrátil Pavel Vojtášek, což je pro mančaft velká posila. „Na jaře bylo cítit, že odjel na vojenskou misi,“ vypozoroval.

Na zkoušku dorazili Marek Kubík, Daniel Dušek a Jan Ležák. „Všichni prošli Kroměříží. Uvidíme, jal se domluvíme s jejich mateřskými kluby,“ dodal.