„Náskok vedoucího Strání je velký, na podzim bylo nejlepší. Ale jsme teprve v polovině soutěže,“ připomněl a uvědomuje si trenér Kvasic Jindřich Lehkoživ.

„I když postavení v tabulce není špatné, tak k plné spokojenosti bych si přál aspoň o pět bodů víc. Zatím nedokážeme zvládnout jednodušší zápasy, mrzí tři prohrané duely na půdě soupeřů, to byly zbytečné ztráty. Pak nejsme v přímých soubojích o příčky nejvyšší v ještě větší pohodě,“ přiznal zkušený kouč, který za povedené zápasy považuje hlavně ty domácí.

Fotbalisté Slušovic (v hnědo-žlutém) patří poslední sezony ke štikám krajského přeboru.
Trenér fotbalistů Slušovic Jan Večeřa o podmínkách pro divizi či chuti po změně

„Škoda, že v posledním domácím utkání proti Strání jsme nebodovali naplno (1:1), protože jsme k vítězství měli blíž,“ cítí i s odstupem času Lehkoživ. „Strání i díky udržení kvalitního divizního kádru na podzim ukázalo, že bylo nejlepší. Měli vysokou kvalitu a pokud ji udrží, nebude pro nikoho snadné je přehrát.“

Také v Kvasicích v první polovině soutěže sázeli na týmovost a soudržnost. „Nechci někoho chválit víc a někoho méně. Snažím se, aby si hráči uvědomili, že každý má nějakou přednost a úlohu v týmu, kterou by měl odevzdat ve prospěch mužstva,“ ctí hlavní zásadu Lehkoživ. Jeho svěřenci mají prakticky od posledního podzimního soutěžního zápasu volno.

Fotbalisté Bystřice pod Hostýnem (v modrém) na podzim výsledkově vyhořeli, ani jednou nepoznali pocit vítězství! Co se musí stát, aby se karta obrátila?
V krajském přeboru poslední fotbalová Bystřice situaci řeší. Jak moc radikálně?

„Stejně většina kluků hraje sálový fotbal, takže je to pro ně výplň pauzy. Poslední dva týdny v lednu by se hráči měli připravovat individuálně podle plánu a první týden v únoru začneme společně,“ nastínil program jeho svěřenců pro nadcházející týdny.

„Při pohledu na plán přípravných zápasů je dobře, že vyzveme převážně divizní celky jako je Holešov, Všechovice, stejně jako kvalitní protivníky z nejbližšího okolí. Od února budeme prostě každý víkend v herním zápřahu, do toho soustředění v Luhačovicích,“ upřesnil plán trenér třetího celku krajského přeboru. „Kde nás tlačí bota? Spíše musíme zapracovat ještě na větším kolektivním pojetí a fotbalové agresivitě, ovšem bez zákeřností. Na podzim jsme totiž často prohráli kvůli pocitu ukřivdění a podrážděnosti,“ vypozoroval trenér.

Fotbalisté Strání (černožluté dresy) se stali suverénně nejlepším týmem podzimní části krajského přeboru. I přes odchod asi trojice hráčů bude patřit i v odvetách k hlavním favoritům na postup do divize.
Lídra krajského přeboru Strání opouští hráči. Stále však chce postup!

Také kádr by měl zůstat z větší části kompletní. Až na dvě výjimky. „Kvůli práci zřejmě změní barvy náš pravý záložník Vojtášek, což bude asi největší ztráta, možný je i odchod stopera Baculáka. Snažíme se proto reagovat a do přípravy již máme dojednaný příchod tří hráčů na zkoušku.“

A jaké ambice budou mít Kvasice v druhé fázi soutěže? „Rádi bychom se připravili tak, abychom zvládli boje o horní část tabulky. Jestli to bude stačit na postup, uvidíme. V Kvasicích bychom se mu rozhodně nebránili, hrát divizi by se nám líbilo,“ přiznal lodivod Kvasic.