„Každý to má dané individuálně, ve své moci. Hráčům jsem doporučil běhání – ať se každý stará o fyzickou stránku. Situace nám totiž bohužel nedovolí se ani potkávat. O některých vím, že se připravují, u jiných nikoliv. Určitou chvíli jsme se navíc už neviděli. Můžu doufat, že se udržují. Je to však na každém jednotlivci,“ ví dobře Vávra.

Jaké tréninkové plány tedy svým svěřencům poradil? „Posílal jsem jim, aby si dvakrát týdně dali desetikilometrový nebo hodinkový výběh a neztratili obecnou kondici, a aby si to zároveň proložili sprintíky. Každý fotbalista má doma balón, tak jsem doporučil, ať si na plácku dává běhání přímo s balónem,“ přiblížil hlavní kouč, který se udržuje pravidelným běháním. 

Individuální příprava nejen pro fotbalisty Březnice může vyjít vniveč. Vzhledem k současné epidemiologické situaci v zemi je mimo jiné povoleno se potkávat pouze ve dvou lidech.

„Už před měsícem jsem předvídal, že sezona se pravděpodobně nedohraje a jako minulý rok začneme od nuly – nebudou tedy sestupy, ani postupy. Do června se na hřiště v soutěžním zápase nepodíváme. Odvety se určitě neuskuteční.“,“ obává se Stanislav Vávra.

Momentálně navíc zdaleka ani není dohrána podzimní část sezony, některým mančaftům dokonce ještě odehrát pět zápasů. K povolení postupů a sestupů je povinnost sehrát minimálně polovinu všech utkání. „Je otázka, jestli by bylo spravedlivé – podle mě však u nižších soutěží nebylo. Sezona je včetně podzimu všelijaká, přípravy ani v podstatě přípravy nejsou,“ poukazuje mimo jiné na tréninky jednotlivců.

I vinou momentální situace se u Březnice větší pohyby v kádru nedějí. „Teď je to na mrtvém bodě, přesunů moc nebude. Něco se rýsovalo na doplnění, hlavně mladší hráči z dorostu i odjinud. Bylo však spíše oťukávání, přestupy jsme jinak neřešili,“ přiblížil.

O odchod svěřenců by se obávat neměl. „Nevím o tom, že by někdo měl skončit. Dozvíme se, až se po této době, kdy se znovu uvidíme. Doufám, že se nic neuskuteční. Kádr je jinak vcelku stabilizovaný,“ uzavírá Stanislav Vávra.


Načítám tabulku …