Od debaklu Jiskru neuchránila ani vedoucí branka kanonýra Zeleného, který se prosadil hned ve 3. minutě. Hanáci totiž skóre ještě v první půli srovnali a po změně stran korunovali svůj výkon dalšími čtyřmi góly.

„Vstup do utkání se nám nepovedl. Nováček v soutěži do něj vstoupil lépe, navíc po zaváhání v defenzivní činnosti vstřelil rychlou branku. Naštěstí se nám brzy ze standardní situace podařilo vyrovnat. Od 25. minuty jsme postupně získávali herní převahu, ale bez brankového efektu. V poločase jsme provedli dvě střídání a změnili rozestavení, což vedlo ke vstřelení rychlé druhé branky. Poté jsme již měli utkání pod kontrolou a navíc přidali další tři branky," zhodnotil duel na klubovém webu kroměřížský trenér Marek Ševeček.

MSDD-E, 3. kolo
Starší: SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – JISKRA STARÉ MĚSTO 5:1 (1:1)
Branky: 78. a 80. Josef Pecina, 15. Lukáš Zdražil, 48. Matěj Zmeškal, 56. Lukáš Tureček - 3. Ondřej Zelený. Rozhodčí: Labaš – Závojský, Hebnar. Diváci: 53.
Mladší: SK HANÁCKÁ SLAVIA KROMĚŘÍŽ – JISKRA STARÉ MĚSTO 1:2 (0:1)
Branky: 81. Lukáš Stavinoha z penalty - 42. Dominik Chaloupka, 83. Matyáš Bajaja. Rozhodčí: Závojský- Labaš, Hebnar. Diváci: 45.

Jeho protějšek Roman Abrhám byl samozřejmě zklamaný. „Už před zápasem bylo jasné, že to pro nás bude těžké. Kvůli zraněním a dovolené nám chybělo šest hráčů ročníku 2005, proto v základní sestavě nastoupil převážně mladší dorost, dokonce dva hráči ročníku 2008,“ upozorňuje.

„Dokud kluci v tom úmorném vedru mohli, byl první poločas vyrovnaný. Bohužel domácí dvě minuty před koncem poločasu po rohu srovnali na 1:1. Druhý poločas už byl převážně v režii soupeře. Naším mladým klukům došly síly a z toho vznikala chyba za chybou. Tam už bylo hodně znát, že někteří jsou i o tři roky mladší, až z toho byl pro nás hodně krutý výsledek 5:1,“ pokračuje.

I přes debakl svěřence chválil. „Někteří kluci nám trenérům hodně zamotali hlavu při skládání sestavy na příští zápas, kdy snad už budeme kompletní,“ věří Abrhám.

Naopak souboj mladšího dorostu dopadl lépe pro Staré Město, které na Hané zvítězilo 2:1.

Rozhodující moment přišel v 83. minutě, kdy se prosadil střídající Matyáš Bajaja, jenž reagoval na proměněnou penaltu domácího Stavinohy chvíli předtím.

„Musím uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. Ale naši hru přičítám i tomu, že máme hodně nových kluků, kteří přišli do týmu před sezonou a musí si to herně sednout, takže počítám se zvyšující se výkonnosti našich herních projevů," uvedl trenér kroměřížské šestnáctky Ondřej Fojtík.

Jeho svěřenci sice do utkání vstoupili aktivně. Dařilo se jim držet míč, ale akce končily na poslední třetině hřiště bez ohrožení soupeřovy brány.

„Hosté postupem času hru vyrovnali a byli i nebezpečnější. Na rozdíl od nás si vypracovávali také šance. Nutno podotknout, že spoustu jsme jim sami nabídli nedůrazem kolem naší šestnáctky anebo špatnou rozehrávkou. Jednu takovou chybu dokázal soupeř chvíli před koncem poločasu využít a dostal se do vedení,“ popisuje Fojtík.

Mladší dorostenci Kroměříže (červenobílé dresy) ve 3. kola MSDL přehráli Znojmo 5:2.
Mladí Hanáci nasázeli Znojmu pět gólů za 10 minut, starší dorostenci mají bod

Hanákům pomohlo poločasové střídání a příchod Toboliče, který hru oživil a byl nejlepším domácím hráčem. „Druhý poločas byl podobný jako ten první. My hráli s míčem, ale nedokázali jsme si vytvořit byť jen střelu na bránu,“ posteskl si Fojtík.

Kroměříž srovnala až deset minut před koncem, kdy se individuálně prosadil Stavinoha. Nejprve byl faulován v pokutovém území soupeře a penaltu proměnil. „Bohužel jsme vzápětí hned zase po našem nedůrazu kolem našeho vápna inkasovali,“ dodal smutně Fojtík.