„Bereme to jako takové poděkování našim hráčům i fanouškům, z nichž osmdesát nebo až devadesát procent jsou Sparťané, což sice moc nechápu, ale příchodem Ondry Kušníra jsme jim snad udělali velkou radost. Nyní mají o důvod víc, proč za námi jezdit nejen do Měrovic, kde budeme hrát své domácí zápasy, ale i jinam. Snad nás budou dál podporovat jako doteď a fandit nám,“ přeje si nejen manažer Pilany Zborovice Timoteus Políček.

Účastníkovi I. A třídy skupiny B se podařilo přivést zkušeného obránce díky některým hráčům a také novému klubovému partnerovi, kterého vedení Pilany do konce roku představí i veřejnosti.

„V minulé sezoně jsme měli problémy s obrannou fází. Kluci jej oslovili, vložili se do toho a po několika jednáních jsme se dohodli,“ těší Políčka.

„Velkou zásluhu na tom má i nový partner. Hlavně díky němu se přestup povedlo zrealizovat,“ přiznává.

Bývalý ligový fotbalista Sparty, Viktorie Žižkov, Liberce či Dukly hrál naposledy divizi za Bruntál. „Určitě nám pomůže,“ nepochybuje Políček.

Někdejší reprezentant žije v Olomouci. Se Zborovicemi by měl absolvovat dva tréninky týdně a o víkendu zápas. I když některé spoluhráče zatím neviděl, hrát by měl už v neděli proti Mladcové.

„Byl pracovně mimo, takže trénovat s námi začne až příští týden, ale nemám obavy, že by první utkání nezvládl,“ uvedl Políček.

Oslavy 100 let fotbalu v Bystřici pod Hostýnem.
Brazilci jsou z Bystřice pryč. Jaké nové akvizice fotbalisté získali?

Mistr ligy s pražskou Spartou, který má za sebou i angažmá v Kazachstánu či Rumunsku, však není jedinou letní posilou Zborovic.

Pilana už předtím získala zkušeného ex-ligového brankáře Michala Bártu, z Rakouska zlákala záložníka Ondřeje Steinera či obránce Ondřeje Baďuru.

Dalšími novými tvářemi jsou Lukáš Bukový, Michal Baran, Filip a Matěj Dočkalovi.

Konkurenci zvýší také mladý útočník Patrik Žourek z Morkovic, který naposledy působil v dorostu Zbrojovky Brno, a brankář Viktor Kerčák z Kroměříže.

„Jsme spokojení s tím, jak se nám podařilo mužstvo doplnit, kádr rozšířit. Přišlo hodně nových mladých kluků i zkušení borci, snad to bude fungovat a bude se nám dařit minimálně stejně jako v minulé sezoně,“ přeje si nejen Políček.

Zborovičtí fotbaloví činovníci věří, že se jim brzy podaří najít společnou řeč s představiteli obce a že se v březnu vrátí zpátky na domácí stadion, který by měl projít rozsáhlou proměnou.

„Spolupráce s obcí si vážíme. Snad budou na jaře stát nové šatny a my budeme moct hrát na svém vlastním hřišti, před domácími fanoušky,“ přeje si.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...