Nejprve v prvním poločase udeřil obránce Skaštic Tomáš Motal, jehož trefu v nastaveném čase zastínil vyrovnávací gól kapitána Nevšové Svatopluka Beňa.

Devátý tým krajského přeboru v poslední množné chvíli srovnal na 1:1. Senzační obrat pak završil v penaltovému rozstřelu, který na zlínské Letné opanoval 5:4. Rozhodující pokutový kop proměnil Miroslav Kuric.

„Jsem nesmírně spokojený. Kluci podali výborný výkon. I když jsme měli v závěru i štěstí, ve druhém poločase jsme Skaštice zatlačili a byli jim důstojným partnerem,“ prohlásil kouč vítězného mužstva Vladimír Durďa.

Zatímco fotbalisté Nevšové navlékli vítězná trika a speciální klobouky, hráči Skaštic jen těžko skrývali zklamání. Favorit nezvládl závěr ani penaltovou loterii.

„Takový je prostě někdy fotbal. Jsme samozřejmě zklamaní, ale musíme pogratulovat soupeři, že to zvládl lépe a se štěstím zvítězil. Na to se ale nikdo ptát nebude,“ uvedl kouč Skaštic Roman Kolenič.

Na jeho tým dolehla tíha nevšedního duelu.

„Kluci byli hodně nervózní. Ale není se čemu divit. Hrát na ligovém stadionu a takový zápas, je pro kluky z nižších soutěží něco mimořádného,“ říká Kolenič. „Fotbal ale z naší strany nebyl takový, na jaký jsme zvyklí, ale to se dá pochopit,“ přidává.

Před necelými pěti stovkami fanoušků se neprosadili obávaní snipeři. Konečník ani na druhé straně Tomšů se nedostali k pořádnému zakončení. Renomé si oba šutéři vylepšili až v penaltách, když oba s přehledem skórovali.

„Všichni víme, o koho se jedná. Ať už Kony nebo Tomšů byli dobře pokrytí. Oba se snažili, ale obrany fungovaly tak, jak měly,“ uvedl Kolenič.

Stejně to viděl Durďa. „Kanonýři byli hlídaní. Měli to těžké,“ zastal se ofenzivních es trenér Nevšové.

Dvacet minut se oba týmy oťukávaly. První varování přišlo po tečovaném centur Gojše z pravé strany, po kterém pohotový gólman Nevšové Vaculík balon s námahou vytěsnil na roh.

Po něm už se favorizované Skaštice prosadily. Míč propadl k nepokrytému stoperovi Motalovi, nekompromisně z osmi metrů poslal do sítě. „Začali jsme celkem dobře. Postupem času už se ale projevila kvalita soupeře,“ řekl Durďa.

Lídr krajského přeboru mohl ještě do přestávky své vedení navýšit, ale Bublu po parádním Gojšově vysunutí vychytal Vaculík, který pak vyrazil také hlavičku Zavadila a poradil si i se střelou Gojše.

Nevšová zahrozila pouze na konci první půle, ale Fuksa pálil z hranice šestnáctky vysoko nad.

Skaštice byly i chvíli po přestávce nebezpečnější. Zavadil si po rychlém brejku obhodil vyběhnutého gólmana Vaculíka, ale z boku mířil pouze do boční sítě.

Po hodině hry měl další gól na kopačce střídající Mynarčík, ale ve vyložené pozici pálil pouze do připraveného brankáře Nevšové. „Zápas jsme mohli rozhodnout za stavu 1:0, kdy jsme měli dvě gólovky. Kdybychom dali druhý gól, asi bychom vyhráli,“ míní Kolenič.

V 67. minutě se ukázal na druhé straně žolík Minárik, jenž ze sedmnácti metr orazítkoval levou tyč.

Hostující záložník pak pálil po rohu znovu, ale tentokrát netrefil vůbec branku.

Nevšová cítili šanci, v závěrečné půlhodině šturmovala za gólem. Povedený lob Mujkoše ještě lapil Večeřa, ale v nastaveném čase už to přišlo.

Nepozorná skaštická obrana nechala spoustu prostoru vysunutému stoperovi Beňovi, který poslal dramatický zápas do penalt.

„To se tak dělá, to je normální, že se se posílají vysocí stopeři na hrot. Nám to vyšlo,“ culil se Durďa.

Zatímco fotbalisté Nevšové byli v penaltové loterii stoprocentní, Bubla ve třetí série selhal a bylo rozhodnuto.

„Samozřejmě slavit budeme, ale ty hlavní přijdou až po sezoně, kdy na to bude dostatek času. V neděli nás čeká Provodov,“ připomíná víkendovou bitvu Durďa.

Jeho tým už se může těšit na předkolo celostátního Mol Cupu. „Přijede k nám lepší soupeř, tak proč to nezkusit,“ prohlásil kouč Nevšové.

Poražení musí na promrhané finále poháru rychle zapomenout. Double již nezískají, vyhrát chtějí alespoň krajský přebor.

„Myslím, že to zvládneme a rychle přepneme. Čekají nás tři důležité zápasy, ve kterých se ukáže charakter týmu. Mančaftu ale věřím,“ dodal Kolenič.

Finále Poháru Zlínského KFS 2018/2019

TJ Sokol Nevšová – TJ Skaštice 2:1 na penalty (0:1)

Branky: 90+1. Svatopluk Beňo - 24. Tomáš Motal

Penaltový rozstřel: Konečník 0:1, Stratený 1:1, Sova 1:2, Tomšů 2:2, Bubla nedal, Foltýn 3:2, L. Batík 3:3, Minárik 4:3, T. Motal 4:4, Kuric 5:4

Rozhodčí: Zapletal – Vlk, Gloser (Pospíšil)

Žluté karty: Mujkoš, Květák, Michálek – T. Batík

Diváci: 450

Nevšová: Vaculík – Michálek, Kuric, Beňo, Toman – Fuksa (57. Minárik), Stratený, Květák, Mujkoš, Vašička (77. Foltýn) - Tomšů. Trenér: Trenér: Vladimír Durďa.

Skaštice: Večeřa – Bubla, Janalík, Motal, T. Batík – Vymětal (60. Mynarčík), L. Batík, Zavadil, Gojš (85. Menšík) – Sova - Konečník. Trenér: Roman Kolenič.