„Bohužel nebyl volný žádný trenér, který by vyhovoval všem požadavkům klubu. Bylo to nezbytné, protože není kdo by to dělal,“ komentuje menší rošádu jednačtyřicetiletý zadák.

Těšnovice tak dojedou dobře rozehranou sezonu ve stávajícím režimu. „Uvidíme, na co to bude stačit,“ říká Šilinger.

Kádr zůstává po zimní pauze téměř stejný. Jediným nováčkem je obránce Martin Pospíšil, jenž se do Těšnovic přesunul z Kvasic, kde v minulosti hrával i Šilinger.

„Je to výrazná posila do defenzivy,“ míní.

Do startu jarních odvet možná ještě dojde k nepatrným změnám, ale žádné zásadní odchody či příchody vedení klubu dělat nechce. „Mužstvo jsme ustálili. Jeho současná podoba nám vyhovuje,“ říká.

Třetiligoví fotbalisté Znojma (modří) prohráli v prvním kole jara na domácím pažitu s Kroměříží těsně 1:2.
Podívejte se: Kroměříž otočila duel ve Znojmě, MSFL vede už o šest bodů

Fotbalisté Těšnovic v zimní pauze zatím odehráli tři duely. Po úvodní facce s kroměřížskou rezervou 1:6 přišli dvě výhry. Šilingerův tým přehrál Lipovou 4:2, naposledy zdolal Tlumačov 1:0. „Oba zápasy už měly nějaké parametry, byť naposledy to vypadalo, že nedáme gól ani do rána,“ uvedl s úsměvem.

Těšnovice se nyní utkají se Zdounky a poslední přípravný duel sehrají s Nevšovou.

„Jinak na umělé trávě v Kroměříži trénujeme dvakrát týdně. Účast je slušná, z mé strany v tomto směru vládne spokojenost. Věřím, že na jarní boje budeme dobře připravení,“ prohlásil.

I když se celek z Hané nachází po podzimu v tabulce na třetím místě, žádný útok na čelo ani postup nevyhlašuje. „S vedením jsme si sedli a spíš než nahoru se díváme dolů,“ přiznává hrající trenér. „Chceme pro Těšnovice udržet nějaké solidní umístění, dál hrát dobrý fotbal, aby to mělo hlavu a patu. Pokud zůstaneme do sedmého místa, bude sezona úspěšná,“ má jasno.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …